Boj teprve začíná
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 24. prosinec 2015|
- Pavel Janeček|
- 12871 x
Kubánská síť intelektuálů, umělců a sociálních hnutí »Na obranu lidstva«, oznamuje svůj názor na poslední vývoj v Bolívarské republice Venezuela.
Cítíme, jako by byl osud Bolívarovské revoluce a venezuelský národ jako jeho protagonista náš vlastní, věrni Martího myšlence: »Řekněte mi, čím mohu sloužit Venezuele - ve mně má syna«.
Chavismus, jako kolektivní orgán a historické téma radikální společenské transformace, bude schopen překonat nepříznivou situaci, která vedla k výsledkům voleb ze 6. prosince, znovu bude zformulován a vyjde vítězně jako národní emancipační síla z naší Ameriky a jediná alternativa neoliberálnímu kapitalismu, který dnes po celém světě převažuje. Venezuelští soudruzi a soudružky pokračují v boji a pevně hájí sociální výdobytky revolučního procesu, vždy vedeného přítomností a nápady prezidenta Hugo Cháveze, který postavil Venezuelu, Latinskou Ameriku a Karibik na stolici nejvyšší důstojnosti.
Odsuzujeme imperialistický útok proti Venezuele, který se zapsal hluboko do dějin výkonným dekretem, který je stále v platnosti, a to jako hrozba pro národní bezpečnost Spojených států. V neposlední řadě hromadění, spekulování a nouze v rámci neúprosné ekonomické války uvrhly venezuelskou populaci do pokračující nejistoty, psychologického nátlaku a zátěže.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (9.4.2025)
- J. Sachs: Američané hrají poker, Rusové šachy. Evropa není schopná diplomacie, jen válečného štvaní
- Uděláme z Rusů “Woke-Rusy”, a rozparcelujeme si jejich území!
- Realisticky si to shrňme:
- TK splnomocnenca vlády SR Petra Kotlára o škodlivosti mRNA vakcín (10.4.2025)
Související články
Komentáře
Na váš dotaz stran uprchlíků je odpověď možná ještě jednodušší než dotaz samotný:
1. Ani v RF ani ve Venezuele neexistuje početná komunita, která uprchlíkům z Blízkého Východu a Meghrebu poskytne sociální zázemí (tedy rodinné vazby a náboženskou sounáležitost)
2. Ani v RF ani ve Venezuele neexistuje tak rozvětvený sociální stát, který by uprchlíky motivoval, do těchto zemí přijet.
Rozumíte těmto faktům?
Pokud ano, tak mi zodpovězte otázku, proč uprchlická vlna nemíří tedy do vyspělého Japonska, či Kataru?
Odpovím za vás, ekonomický status krajiny tady totiž nehraje zdaleka takovou roli.
pan Petr Herout možná nemá tvář, ale má jméno, takže nechápu, proč u něj postrádáte nějaké základní společenské návyky.
Argument "komu se tu nelíbí, ať jde jinam" je opravdu primitivní. Podle stejného vzorce, byste tady v současné době pravděpodobně nemohl být ani vy. Čili v 89 jste se chtěl podílet na změnách nebo jste utekl do USA, Švýcarska či SSSR? Nebo jste dřepěl za pecí, k čemuž vyzýváte ostatní....
Pokud není obecně někdo s něčím spokojen, má možnost buďto rezignovat a vyjádřit loajalitu (konsoliduji vztahy s režimem) nebo aktivně či pasivně se podílet na změně k lepšímu (pouhá kritika či až účast ve veřejném životě) nebo rezignovat a problému se vyhnout neúčastí na něm (emigrace...)
Pokud chcete mluvit seriozně o cizím státě, hledejte i jiné než rok staré ekonomické ukazatele mpující období jednoho roku. To je stejné, jakobyste chtěl v průběhu Stoleté války lidu sdělit, kdo je vítězem.