Argentinskému parlamentu byla podána žádost o impeachment prezidenta Argentiny
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 30. duben 2024|
- Al Mayadeen |
- 4891 x
Text žádá předsedu Poslanecké sněmovny argentinského parlamentu Martína Menema, aby zahájil proces proti hlavě státu a dalším činitelům za „podněcování obyvatelstva ke spáchání jednoho nebo více konkrétních trestných činů, nabádání k páchání finančních deliktů s možným dopadem na rozdělení pravomocí ..."
Bojovníci za lidská práva, intelektuálové a politici v Argentině předložili toto pondělí argentinskému Kongresu žádost o impeachment prezidenta Javiera Mileie za „špatné plnění jeho povinností a možné páchání zločinů“.
Text žádá předsedu Poslanecké sněmovny Martína Menema, aby zahájil proces proti hlavě státu a dalším činitelům za „podněcování obyvatelstva ke spáchání jednoho nebo více konkrétních trestných činů, nabádání k páchání finančních deliktů s možným dopadem na rozdělení pravomocí a za omlouvání zločinu,“ zveřejnila agentura Prensa Latina.
Stejně tak dokument obvinil prezidenta z opuštění lidí a neplnění povinností veřejného činitele a za činy, jako je zrušení argentinského národního plánu proti hladu, který se dotkl tisíců občanů navštěvujících komunitní jídelny.
V tomto smyslu rovněž odsoudili zrušení dotací na pořízení léků a prvků biomedicínské techniky pro onkologické pacienty, zpronevěru veřejných prostředků a definancování školství.
V žalobě proti prezidentovi je zmíněno i to, že dochází k „ekonomické genocidě“, s odkazem na velké škrty prováděné vládou.
Opatření a zákony přijímané Mileiovou vládou způsobují brutální propad důstojného života rostoucím skupinám lidí, kteří nemají přístup k uspokojení svých základních potřeb jako je například práce ve slušných podmínkách, pŕístup k potravinám, bydlení, zdraví, lékům a vzdělání."
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Rusko nasazuje nejvýkonnější a nejrychlejší „SYSTÉM ZNIČENÍ“
- Prof. Peter Staněk, CSc. - k aktuálním otázkám ekonomiky, financí a společnosti kolem nás
- A čo tak návrat Podkarpatskej Rusi
- Co, by se stalo, kdyby Rusko zabránilo západu dodávat zbraně Kyjevu
- Záhada.
- Martin Koller: Volby budou jeden velký podvod. Kdo se dostane ke korytu? Bude po Fialovi ráj?
Související články
Komentáře