Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Výzva k odvolání plukovníka Foltýna. Kolik nás stojí strategická komunikace vlády STRATKOM?

Otakar Foltýn sdílel na svém fb profilu v reakci na výsledky amerických prezidentských voleb šibenici před Kapitolem. Možná není úplně nejlepší nápad sdílet slaboduché hejty na prezidenta našeho největšího spojence a velitele největší armády NATO, když jste vládní/prezidentský/armádní (neví se přesně čí) zaměstnanec a plukovník armády, co je v NATO. Je reakce toho hlupáka stanoviskem vlády České republiky?

 

vyzva-k-odvolani-plukovnika-foltyna-kolik-nas-stoji-strategicka-komunikace-vlady-stratkom

Výzva k odvolání Otakara Foltýna.

Kdybyste náhodou nevěděli, co měl ještě nedávno strategický komunikátor vlády na svém facebooku, tak tohle. Umístil tam komentář k výsledků amerických prezidentských voleb se šibenicí před Kapitolem.

 

 

Tohle je ovšem strategická komunikace jako víno. Otakar Foltýn sdílí sprostý primitivní pamflet ostouzející nového amerického prezidenta, navíc s opravdu působivou grafikou. Stojí za přečtení.

Děláme, co je třeba – abychom si u nové americké administrativy úplně zavřeli dveře. Když k tomu přičteme výroky prezidenta Pavla, jeho hlavního poradce Koláře nebo chování ministra zahraničí Lipavského a předsedkyně sněmovny Pekarové, je to jedna diplomatická ostuda vedle druhé. [zdroj]

Otakar Foltýn, strategický komunikátor vlády Petra Fialy zveřejnil včera tento obrázek na svém Facebookovém účtu po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA.

Myslím si, že pan Foltýn je člověk, který přesně ví, co tímhle chtěl ostatním sdělit.

A je to samozřejmě člověk na svém místě.

Odpovědnost za jeho činy padá jednak na něj, a také na ty, kteří takovou osobu učinili strategickým komunikátorem Vlády České republiky.

Nehodlám chodit kolem po špičkách a rovnou se chci zeptat.

Je reakce tohoto hlupáka na výsledky voleb v USA oficiálním stanoviskem Vlády České republiky, když toto individuum je stále strategickým komunikátorem Vlády České republiky?! [zdroj]

Strategická komunikace vlády k výsledkům voleb v nejdůležitějším státě NATO. Gratulujeme.

 

 

Tohle snad není možné.

Chlebíčky s paprikou do Z byly na prokurátora, za výrok, že na státních budovách má být jen vlajka našeho státu a ne Ukrajiny vás budou šikanovat a když napíšete, že souhlasíte s názory Fica a Orbána, tak vám smažou účet.

A vládní pověřenec Otakar Foltýn si dá tohle na svůj profil.

Kdybych měla slovník, jako má pan Foltýn, řekla bych, že je to dobytek.

Takhle se mohu jen ptát zda je v té Fialově vládě vůbec někdo soudný a duševně i mentálně zralý [zdroj]

Tak bude u mě za chvíli zásahovka? Když může Foltýn, můžu taky?

Aneb, když si libtardí ovce, co za všemi nepohodlnými výsledky voleb vidí Putina a konec demokracie, myslí, že jsou něco víc.

Já tedy prohlašuji, že doufám, že členové vlády Petra Fialy budou brzy viset! Viset v koloně cestou do práce v mekáči. Tam budou prospěšnější pro naší společnost.

Kdyžtak pošlu selfie s policejní puškou u palice.

(fotka je součástí strategické komunikace webu www.incorrect.cz) [zdroj]

 

 

Pokud už toto nepřinutí, tak nevím, co by muselo ještě nastat za PR hrůzu. Neuvěřitelné, neomluvitelné, nehorázné. Jak fotografie, tak sdílený komentář. Něco podobného na profilu zástupce vlády vůči světové velmoci ničí vztahy naší země na dlouhá léta… Pane Bože, co je tohle za lidi… Ta úroveň… Dokonce mezinárodní… []

Nechutný lidský odpad.

Jestli takhle vypadá strategická komunikace oficiálního představitele vlády Otakara Foltýna po zvolení amerického prezidenta USA, nejenže ničí naše diplomatické vztahy s další zemí na hodně dlouho, ale předně by měl být okamžitě odvolán!

Nedávno jsem v jednom rozhovoru říkala, že někteří lidé jsou jako ten chlápek, co spadnul do studny a uměl jenom motýlka. Umlátí se sami. Jak je vidět, vláda i Foltýn na tom usilovně pracují… [zdroj]

 

 

Mediálně nejviditelnější tváří viditelnější tváří Odbor strategické komunikace na Úřadu vlády (STRATKOM) je plukovník Otakar Foltýn, který působí v roli vládního koordinátora strategické komunikace. Ten ale není zaměstnancem Úřadu vlády, nýbrž Vojenské kanceláře prezidenta republiky. Ředitelkou STRATKOMu až donedávna byla Adriana Dergam. Odvolána k 15. říjnu tohoto roku, její manažerské schopnosti byly nevyhovující

Zajímavé shrnutí zveřejnila na Mainstreamu Angelika Bazalová.

Nevyhovující manažerské schopnosti.

Adriana Dergam vydržela v čele STRATKOMU tři měsíce. Odbor strategické komunikace na Úřadu vlády vedla od 15. července. Odvolána byla k 15. říjnu. Počet zaměstnanců odboru mezitím dále roste. Mainstream zjišťoval mzdové náklady.

“Ne, nic Vám k tomu neřeknu, zeptejte se na Úřadě vlády,” odmítla nejdříve Adriana Dergam komentovat své odvolání z funkce ředitelky odboru.

“Paní Dergham plnila velmi obětavě důležitou roli při založení a nastavení odboru, ale pro další fázi je třeba jiných manažerských schopností,” odepsala mi na můj dotaz Jiřina Nováková, tajemnice Odboru strategické komunikace státu. Pozoruhodné je, že tajemnice Nováková napsala jméno své bývalé šéfky s chybou.

 

 

 

“Pokud by Úřad vlády udal manažerské selhání jako důvod k propuštění po zkušební době, měl by velký problém obhájit své rozhodnutí před soudem, včetně doložení důkazů takto údajně závažného porušení pracovních povinností,” zareagovala Dergam poté, co jsem jí tlumočila stanovisko Úřadu, které diplomatickým jazykem sděluje, že v práci manažersky neobstála.

Dergam je bývalá redaktorka zahraniční redakce České televize a pozdější ředitelka korporátní komunikace a společenské zodpovědnosti ve firmě Vodafone. S dezinformacemi bojovala už jako projektová manažerka CEDMO, což je Středoevropská observatoř digitálních médií při Univerzitě Karlově podporovaná z grantů Evropské Unie. (Hlavním koordinátorem CEDMO je Václav Moravec.)

Řízením odboru strategické komunikace byl, do doby než bude vybrán nový šéf, pověřen Jozef Dobrík, který ve STRATKOMu zastává funkci vedoucího Oddělení tvorby a organizace. Dobrik je grafický designér, známý z kampaně Dárek pro Putina, kde se shromažďovaly finanční dary na zbraně pro Ukrajinu.

Veškeré pozice bez výběrového řízení.

Mezitím jsem také z Úřadu vlády dostala odpověď na další sadu dotazů dle Zákona o svobodném přístupu k informacím. Vyplývá z nich mimo jiné, že počet zaměstnanců Odboru strategické komunikace se dále rozrostl. Z původně oznámených 13 míst je nyní 18. Kromě dvanácti referentských a třech vedoucích pozic přibyla ještě tři místa poradců. K výše uvedeným je třeba připočítat ještě Otakara Foltýna, který práci STRATKOMu koordinuje coby vládní koordinátor strategické komunikace, který ale není zaměstnancem Úřadu vlády, nýbrž Vojenské kanceláře prezidenta republiky.

Organizační schéma odboru vypadá v tuto chvíli takto:

MgA. Jozef Dobrík vedoucí Oddělení tvorby a organizace – pověřen řízením odboru, pod ním je 7 referentů společné státní správy a samosprávy.

Jakub Podroužek vedoucí Oddělení plánů a analýz, pod ním je 5 referentů společné státní správy a samosprávy a 3 poradci.

Ředitel Odboru strategické komunikace – zatím neobsazeno.

Připomínám, že Úřad vlády obsazuje veškeré uvedené pozice bez výběrového řízení a jména řadových referentů odmítá sdělit s tím, že by zveřejnění jejich totožnosti mohlo poškodit jak je samotné, tak i Úřad vlády.

“Sdělení a zveřejnění požadovaných informací by mohlo dotčeného zaměstnance poškodit ve společnosti včetně negativního odrazu ve veřejném mediálním prostoru a ve vztahu k dezinformační mediální scéně, a v důsledku toho i v osobním či rodinném životě, a případně by mohl jejich nesprávný či nepřesný výklad vést ke zpochybňování jím vykonávané práce,” obává se Úřad vlády.

Postup Úřadu vlády je ovšem v rozporu s požadavkem na transparentnost státní správy a v přímé kolizi se Zákonem o svobodném přístupu k informacím, který v § 16b odst. 2 jednoznačně říká, že „Povinný subjekt poskytne osobní údaje o veřejně činné osobě, funkcionáři nebo zaměstnanci veřejné správy, které vypovídají o jeho veřejné nebo úřední činnosti nebo o jeho funkčním nebo pracovním zařazení.“

Proti rozhodnutí Úřadu vlády tajit jména státem placených úředníků jsem podala podnět k prověření na ÚOOÚ, který je v této záležitosti odvolacím orgánem. ÚOOÚ již šetření zahájil, neboť předběžně došel k závěru, že k porušení zákona mohlo dojít. Podrobně na toto téma zde a zde.

Co má STRATKOM na práci?

Úřadu vlády jsem se rovněž ptala, co přesně mají zaměstnanci Odboru strategické komunikace na práci. Odpověď zní, že se “každodenně věnují analýze informačního prostředí, tvorbě analytických výstupů a dále se podílí na koordinaci úřadů veřejné správy i samosprávy a neziskového sektoru po povodních. Zároveň jsou tvůrci mediálních kampaní jako například Můj 68 nebo Moje vlajka.”

Výsledky obou zmíněných kampaní jsou ale přinejmenším rozpačité. Zejména Moje vlajka by se dala označit za fiasko. Nezvládnutý byl už její začátek. Kampaň, kterou připravil Odbor strategické komunikace státu při příležitosti oslav vzniku Československa 28.října, měla být veřejnosti představena 25. října na tiskové konferenci, na níž měl vystoupit ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, vládní koordinátor strategické komunikace státu Otakar Foltýn a zástupci Odboru strategické komunikace státu Jozef „Dodo“ Dobrík a Jakub Podroužek. Tiskovka ale byla krátce před zahájením náhle a bez vysvětlení zrušena.

Médiím byla zaslána pouze tisková zpráva v níž se uvádí, že cílem kampaně je “podpořit hrdost občanů na svoji republiku a ukázat jim, že žijí v krásné a sebevědomé zemi, kde stojí za to žít.”

“Strategická komunikace bude propagovat hodnoty, na nichž stojí Česká republika. Právě ty reprezentuje česká vlajka. Ta proto patří do rukou patriotů, pro něž je slovy Masaryka vlastenectví láskou k vlastní zemi, ne nenávistí vůči jiným,“ cituje tisková zpráva Otakara Foltýna citujícího Masaryka.

Podstatou akce, která navazuje na kampaň Můj 68, z čehož lze usoudit, že ji referenti STRATKOMu připravovali zřejmě už od srpna, byla výzva občanům, aby se na co nejvíce místech vyfotili s českou vlajkou. Fotografie a videa s vlajkou měl STRATKOM následně sdílet prostřednictvím sociálních sítí s hashtagem #mojevlajka.

A skutečně. S vlajkou se na sítích “zcela spontánně” vyfotilo několik politiků a vojáků. Hashtag “moje vlajka” na své stránky dále přidaly úřady a instituce, jako například ministerstva, armáda, velvyslanectví či česká centra. Zapojit se do akce bylo totiž součástí pokynu, který dostali od ministra zahraničí Jana Lipavského: ”Ministerstvo zahraničí se aktivně zapojilo do kampaně Moje vlajka, ve spolupráci s Českými centry jsme poslali boxy s českou vlajkou a odznáčkem do sedmi destinací, od Hanoje po Bratislavu. Více než 60 zastupitelských úřadů z celého světa se na kampani podílí, sdílí fotografie a videa z míst, kde působí,“ uvedl ministr.

Při letmém pohledu na sociální sítě je zjevné, že kromě oficiálních míst výzvu vyslyšelo několik desítek běžných občanů. Není ovšem jasné, zda se zčásti nejedalo spíše jen o zaměstnance STRATKOMu, protože ti pracují v utajení a jejich totožnost není známa.

STRATKOM ke kampani natočil také videoklip, který na síti X lajkovalo k dnešnímu dni 579 lidí a součástí akce byla také hra na hledání odznáčků, o jejímž výsledku se mi ve veřejných zdrojích nepodařilo dohledat žádné informace.

Kolik stojí strategická komunikace.

Z úřadu vlády jsem si vyžádala také údaj o tom, jaké byly na referenty STRATKOMu a jejich vedoucí vynaloženy mzdové náklady za měsíc září. Z odpovědi vyplývá, že v září pracovalo v Odboru strategické komunikace státu celkem 17 interních zaměstnanců, U části se jedná o zkrácený pracovní úvazek nebo o doplňkovou formu pracovněprávního vztahu. Mzdové náklady za měsíc září činily 808 633 Kč, z toho 240 000 Kč připadá na vedoucí zaměstnance.

Vzhledem k tomu, že vedoucí zaměstnanci byli v září tři, pak lze dovodit, že plat jednoho vedoucího zaměstnance činí měsíčně zhruba 80 tisíc korun. Na zbylých 14 referentů by připadalo v průměru 40 tisíc měsíčně, nicméně ne všichni pracují dle výše uvedeného na celý úvazek.

Pokud jde o Otakara Foltýna, ten – jak jsem již dříve napsala – není zaměstnancem Úřadu vlády. Plný plat dostává z Vojenské kanceláře prezidenta republiky a jeho nadřízeným zůstal náčelník vojenské kanceláře Radek Hasala. “Nadřízený jmenovaného je po dobu jeho přeložení stále náčelník VKPR, jenž mu také může ukládat služební úkoly. V současné době plní jmenovaný zejména úkoly ve prospěch Úřadu vlády, nicméně který z tamních konkrétních funkcionářů mu je ukládá, nám není známo. ….” odpověděl na můj dotaz Hasala.

Foltýn se naplno věnuje práci vládního koordinátora a do Vojenské kanceláře pracovně nedochází. Na otázku, jaké jsou náklady České republiky na vládního koordinátora, Úřad vlády přesto opakovaně odpovídá, že “nulové”: “Pan Foltýn je v současné době placen Vojenskou kanceláří prezidenta republiky, ne však z titulu funkce vládního koordinátora (kterou vykonává na plný úvazek pozn.red.). Česká republika tedy nevynaloží na mzdu, resp. plat vládního koordinátora žádné finanční prostředky,” uvádí Úřad vlády doslova. Jinými slovy, Otakar Foltýn je placen za práci, kterou nedělá a není placen, za práci, kterou dělá. Úřad vlády následně “strategicky” opakuje občanům, že práce strategického koordinátora je nic nestojí. [zdroj]

Foto: Cecílie Jílková

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/vyzva-k-odvolani-otakara-foltyna-kolik-nas-stoji-strategicka-komunikace-vlady-stratkom/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Kelly 2024-11-24 08:09
Co to tu mele ceckatá Jílková o USA jako o spojenci? V 1945 jsme tuto zemi také prohlašovali za spojence, a přesto nám tu bombardovali civilní části Prahy v únoru 1945 a bombardovali Brno a Kralupy a Plzeň se snahou zabít co nejvíce Čechů, než spadneme pod Sovětský svaz. Těch zabitých Čechů od tzv. "spojence" z USA bylo mnohonásobně více, než těch Američanů, kteří tu ztratili život na severozápadě Čech při tzv. osvobození, kdy už byla válka vyhraná.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře