Před velvyslanectvím USA v Praze se uskutečnila demonstrace „Ruce pryč od Venezuely!“
- Podrobnosti
- Z domova / Vaše free zóna|
- 9. březen 2019|
- ne zálkadnám|
- 2758 x
Pod heslem „Ruce pryč od Venezuely!“ se ve čtvrtek 7. března 2019 v podvečer uskutečnilo protestní shromáždění před budovou velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Demonstraci svolalo České mírové hnutí v rámci mezinárodní kampaně Světové rady míru na podporu venezuelského lidu.
„Odmítáme politickou, ekonomickou a vojenskou agresi Spojených států amerických proti Bolívarovské republice Venezuela,“ uvedl na shromáždění předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča.
Předsedkyně Krajského výboru KSČM Praha Marta Semelová na shromáždění mimo jiné prohlásila: „Dnes stojíme před velvyslanectvím USA. Země, jejíž prezident Donald Trump zavedl nové sankce vůči Venezuele. Obnovený dekret o sankcích je falešnou hrou a záminkou pro vytváření napětí a odůvodnění agrese s cílem vyvolat změnu režimu a převzít kontrolu nad bohatstvím země.“ K protestujícím dále promluvili předseda občanské iniciativy Ne základnám Václav Novotný, člen vedení Komunistického svazu mládeže Wilhelm Feigl a publicista Josef Skála.
Účastníci demonstrace byli také seznámeni s prohlášením Světové rady míru k situaci ve Venezuele, ve kterém se mimo jiné uvádí: „Světová rada míru zásadně a rozhodně odsuzuje pokus o svržení vlády legitimně zvoleného prezidenta Bolívarovské republiky Venezuela Nicolase Madura. Koordinované snahy místní reakční oligarchie, vlády Spojených států amerických, Evropské unie, Organizace amerických států a několika latinoamerických vlád představují jasné úsilí o otevřený zásah do vnitřních záležitostí země.“
ČESKÉ MÍROVÉ HNUTÍ
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.facebook.com/mirovehnuti
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (18.4.2025 - Velikonoční)
- Z Russkoj Vesny (16.4. - 17.4.2025): Výsadkáři 95. brigády chtějí vstoupit do Kyjeva...
- Velká americká show
- Michal Svatoš s Josefem Skálou - kouřové clony a reálné zákulisí ukrajinského konfliktu (14.5.2025)
- Čo zistila CIA o dnešnom Rusku
Související články