Koudelka zůstává ve vedení BIS, dobrá zpráva pro bezpečnost České republiky
- Podrobnosti
- Z domova / Vaše free zóna|
- 9. únor 2022|
- piráti|
- 2187 x
Praha, 9. února 2022 – Vláda jmenovala Michala Koudelku ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) s účinností od 15. února. Koudelkovo setrvání bylo odhlasováno jednomyslně včetně hlasů Pirátů. Pro bezpečnost České republiky je to dobrá zpráva.
Dnešní jmenování ředitele BIS ze strany vlády je úspěšným završením dlouhodobé snahy demokratických stran o stabilizaci jednoho z nejvýznamnějších bezpečnostních sborů České republiky, ke které bohužel bývalá vláda nenašla dostatek vnitřní morální síly. O blížícím se termínu konce funkčního období ředitele BIS Michala Koudelky jsme chtěli jednat už v srpnu minulého roku jak na mimořádném Výboru pro bezpečnost, tak na plénu Poslanecké sněmovny. Jednání však zablokovali tehdejší vládní poslanci.
Jmenovat nového ředitele kontrarozvědky měla totiž už předchozí vláda Andreje Babiše, která se rozhodla nechat výběr až na příštím kabinetu. A místo řádného jmenování do funkce Koudelku vedením pouze pověřila. Od začátku jsme hlasitě říkali, že BIS má mít řádně jmenovaného ředitele, nikoliv pouze pověřeného.
Staronový ředitel BIS Michal Koudelka již několikrát prokázal, že je profesionálem schopným vést tuto zpravodajskou službu v souladu s ústavně-právními zásadami České republiky a konat výhradně ve prospěch státu a jeho obyvatel. Nezaujatě a bez ohledu na tlaky různých politických či jiných zákulisních aktérů.
V současné bezpečnostně nejisté době jde o výrazný signál směrem k občanům i zahraničním partnerům o odhodlání vlády zajišťovat bezpečí každého jednotlivce i celé společnosti a chránit její liberálně demokratické základy.
Jak pracují Piráti?
Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.
Držíme kurz!
Veronika Šmídová
Tisková mluvčí a PR manažerka České pirátské strany
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Sesbíráno ze sociálních sítí: Vladimír Vladimírovič Putin: Ukrajina se zodpoví za dnešní hrozné ostřelování...
- Martina Kociánová : KDO PŮJDE BRUČET ?????
- Milan Mazurek v EP + další zajímavá videa, která ve fialové ČT zcela určitě nikdy neuvidíte
- Past sklapla! Ruský generál Lapin chystá největší masakr ukrajinské armády od začátku války!
- Z Russkoj Vesny (10.3. - 11.3.2025): USA učinily nečekané prohlášení...
- Ukrajinci se hromadně vzdávají v kurské oblasti!
Související články