Krátce z PRONEWS (1.8.2024):
Wágnerovci převzali ostrahu venezuelského prezidenta N. Madura a další ochranu země (video-foto)
Dramatický vývoj v Jižní Americe
01.08.2024 | 19:45
Ruští Wágnerovci dorazili do Venezuely, aby ochránili prezidenta Nicoláse Madura, a to před jakýmkoli pokusem o převrat ze strany sil blízkých USA.
Odhaduje se, že do jihoamerické země dorazilo nejméně 1000 Wagnerových elitních vojáků a byli rozmístěni kolem prezidenta a centrální infrastruktury země, aby je ochránili před sabotáží .
Venezuela, stát bohatý na uhlovodíky (možná první na světě v zásobách ropy), čelí ekonomické válce ze strany USA a EU, kteří se usilují svrhnout legitimní vládu a převzít kontrolu nad venezuelskými nalezišti....
Írán oficiálně oznámil členům Rady bezpečnosti OSN, že po zavraždění I. Haníja v Teheránu provede vojenský úder proti Izraeli, a to jako odvetu a v rámci sebeobrany .
Íránský zástupce prohlásil, že „Akce, která bude provedena, se zakládá na článku 51 Charty OSN o sebeobraně“!
Generální tajemník OSN Antonio Guterres, jak informovala íránská média, během telefonického rozhovoru s íránským ministrem zahraničí, souhlasil s tím, že „Irán má právo na sebeobranu, pokud byla narušena jeho národní a územní celistvost“.
Írán začal na západě země rozmisťovat ruské systémy protivzdušné obrany dlouhého doletu S-300, a to s cílem posílit svou obranyschopnost proti možným vzdušným a raketovým útokům ze strany Izraele.
Rozhodnutí Íránu rozmístit systém S-300 PMU-2 (v roce 2016 byly dodány čtyři tyto systémy) na západě země souvisí s agresivní rétorikou a hrozbami ze strany Izraele.
Izraelský premiér, Benjamin Netanjahu, prohlásil, že na jakýkoliv útok ze strany Íránu bude následovat mohutná odveta.
Tato prohlášení jasně naznačují, že Írán se chystá, proti Izraeli, odpálit balistické střely, a to jako odvetu za atentát na Ismail Haníju na íránském území.
V neděli 28. července se ruskému letectvu a jeho stíhačce generace 4++, Su-35S a střelou R-37M, podařilo sestřelit stíhačku MiG-29, a to na vzdálenost 213 kilometrů. Tím byl, v dějinách vzdušných leteckých soubojů, vytvořen nový světový rekord!
Maximální dosah střely R-37M je 400 kilometrů, ale ten je závislý na účinnosti radaru. Střela R-37M byla konstruována pro jiný typ letounu – MiG-31BM, a to za účelem sestřelování strategických bombardérů...
V nadcházejících měsících budeme nepochybně svědky zajímavého vývoje ohledně ohledně schopností amerických stíhaček F-16 ustát střet s tímto druhem ruských letadel a raket. Otázkou rovněž je, zda starší typy ruských stíhaček, zejména Su-27 a MiG-29, obstojí ve střetu s F-16.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (II.)
- FIALO, OKAMŽITOU DEMISI A PŘEDČASNÉ VOLBY!
- Washingtonem včera večer českého času začal obcházet strach z Ruska!
- Z Russkoj Vesny: Povolení navádět rakety ATACMS hluboko do Ruska: reakce v USA
- Ruské vojenské mistrovství opět deklasovalo Ukrajince!
- Když si nemohou udržet vládu, tak ten svět klidně spálí?
Související články