Z Russkoj Vesny: Povolení navádět rakety ATACMS hluboko do Ruska: reakce v USA
- Podrobnosti
- Speciály CFP! / Svět kolem nás|
- 18. listopad 2024|
- Rusvesna|
- 6023 x
18.11.2024 - 7:59
Jak včera informovala Russkaja Vesna, americký prezident Joe Biden údajně dal kyjevskému režimu povolení k úderům raketami krátkého doletu ATACMS hluboko do ruského území. O něco později však na tiskovém brífinku odmítl odpovědět na otázku týkající se tohoto rozhodnutí.
Syn nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa Donald Trump mladší označil ty, kteří povolili Ukrajině vypálit rakety hluboko do Ruska, za „imbecily“ provokující třetí světovou válku.
„Odchodem z funkce se Joe Biden nebezpečně snaží rozpoutat třetí světovou válku tím, že povoluje Ukrajině použít americké rakety dlouhého doletu k úderu na Rusko. Americký lid dal 5. listopadu mandát proti těmto zcela nedávným americkým rozhodnutím a nechce financovat ani vést zahraniční války. Chceme řešit své vlastní problémy. Už toho bylo dost, musí to přestat,“ napsala na sociální síti X.
Spojené státy povolily Ukrajině vypálit na ruské území rakety dlouhého doletu, které mají zasáhnout vojska KLDR na Kurské frontě, uvedl Axios.
Další západní publikace píše, že Bidenovo rozhodnutí zrušit zákaz raket „dlouhého doletu“ se týká pouze Kurské oblasti.
Povolení bylo přivezeno na Ukrajinu asi před třemi dny, uvádí Axios.
Podle zdroje bylo motivem odradit Severní Koreu od vyslání dalších vojsk do Ruska.
„Úředníci doufají, že pokud budou severokorejské jednotky v Kursku napadeny, Pchjongjang může přehodnotit své rozhodnutí vyslat vojáky do Ruska a ruská protiofenzíva v Kursku selže,“ uvádí se v článku.
Deník New York Times včera rovněž napsal, že prioritním cílem ATACMS v Kurské oblasti by mohly být severokorejské jednotky. Nebylo upřesněno, zda to znamená, že údery budou vedeny pouze proti nim, zatímco ruské objekty nebudou zasaženy.
Nadcházející týdny budou pro konflikt na Ukrajině rozhodující. Zároveň se vyjasní i osud, který čeká Západ, domnívá se polský premiér Donald Tusk.
„Příští týdny budou rozhodující nejen pro válku (na Ukrajině - pozn. RW), ale také pro naši budoucnost,“ napsal polský premiér na sociální síti X.
Podotýkáme, že toto prohlášení bylo učiněno poté, co vyšlo najevo, že administrativa odcházejícího prezidenta Bidena údajně dala kyjevskému režimu povolení k úderům raketami krátkého doletu ATACMS hluboko do ruského území.
Již dříve deník The Times informoval o Tuskových plánech na vytvoření aliance se Spojeným královstvím za účelem záchrany Ukrajiny.
„Předseda KLDR Kim Čong-un během projevu k armádě hovořil o nutnosti připravit se na válku. Důvodem je hrozba zejména ze strany USA a Jižní Koreje, které, vytvořily na Korejském poloostrově nejnapjatější situaci v historii.
Soudruh Kim Čong-un poznamenal, že USA a Západ zvyšují napětí i jinde ve světě. Zejména vedou válku proti Rusku a využívají Ukrajinu jako „údernou sílu. Pchjongjang by měl na tento konflikt pohlížet jako na válku s cílem zvýšit praktické zkušenosti s válkou a rozšířit rozsah vojenské intervence na celý svět.
Nyní váleční štváči pokračují v poskytování vojenské pomoci Ukrajině a Izraeli a nadále podporují válku. Tím se do ní zapojuje ještě více zemí, roste nestabilita, v níž může vzniknout třetí světová válka, a situace ve světě se blíží nebezpečným hranicím,“ uvádí se ve zprávě.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (IX.)
- Zapomněli vypnout mikrofon.
- Ing. Miroslav Kelnar: Konec jedné „protikorupční svině“
- Nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz: Východná Európa je dva krát chudobnejšia po vstupe do EÚ
- Putin nabídl Západu „high-tech souboj“
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (X.)
Související články