Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BRICS nabízí inkluzivnější paradigma

Začlenění těchto devíti zemí mezi partnery BRICS zdůrazňuje rostoucí dynamiku globálního hnutí za přetvoření nespravedlivého a nespravedlivého mezinárodního řádu, přičemž prioritou je historicky odsunutá oblast, jako je globální jih.

Oficiální vstup Běloruska, Bolívie, Indonésie, Kazachstánu, Thajska, Kuby, Ugandy, Malajsie a Uzbekistánu do skupiny BRICS jako partnerů k 1. lednu 2025 „znamená další milník“ v jejím vývoji, uvádí list Global v úvodníku. Times.

S touto novou expanzí BRICS skupina nejen získává větší ekonomickou sílu, ale také znovu potvrzuje svou stále důležitější roli při vytváření multipolárního světa, tvrdí publikace.

  • brics-nabizi-inkluzivnejsi-paradigma

 

V článku Wang Youming, ředitel Institutu rozvojových zemí při Čínském institutu mezinárodních studií v Pekingu, poznamenává, že zahrnutí těchto devíti zemí jako partnerů BRICS zdůrazňuje rostoucí dynamiku globálního hnutí za přetvoření nespravedlivého mezinárodního řádu.  Dává přednost oblasti historicky odsunuté jako globální jih.

"V reakci na rostoucí expanzi rodiny BRICS začala být některá západní média znepokojena, zejména po summitu BRICS v Kazani. Například Hlas Ameriky uvedl, že setkání 'zvýraznilo geopolitické aspirace a soupeření se Západem', " noviny shrnují nervozitu Washingtonu a jeho spojenců.

Global Times však vysvětluje, že navzdory tomu, co tvrdí některá západní média a politici, země BRICS nemají v úmyslu konfrontovat Západ. "Jsou nezápadní organizací, ale ne protizápadní. Od svého vzniku BRICS jasně formulovaly svou roli a poslání: nezačínat od nuly, nepouštět se do frakčních konfrontací a nesnažit se nikoho nahradit. Jejich Model multilaterální spolupráce se vyhýbá hrám s nulovým součtem mezi hlavními mocnostmi a nabízí inkluzivnější paradigma pro mezinárodní vztahy. Právě toto začlenění vedlo mnoho zemí na globálním jihu k tomu, aby spěchaly s žádostí o členství ,“ uvádí noviny. V tomto smyslu média tvrdí, že hnací silou tohoto výbuchu zájmu o BRICS je „rostoucí poptávka rozvojových zemí po spravedlivějším mezinárodním řádu“, což je logické vzhledem k tomu, že v posledních desetiletích musel svět nést stále větší váhu. hegemonických akcí západních mocností.

V ostrém kontrastu zdůrazňují média, že země BRICS nejenže dosáhly pozoruhodného pokroku ve svém vlastním rozvoji, ale také prosperovaly díky tomu, že jejich osou je spolupráce a obhajování potřeby změny směrem k multipolárnímu globálnímu systému. 

"Dnes, kdy geopolitická rizika stále rostou, nabízejí partneři BRICS zemím na globálním jihu inkluzivnější, flexibilnější a odolnější alternativu. BRICS nenabízí pouze příležitosti pro hospodářskou spolupráci, ale také vytváří platformu pro země, aby rozvojové země měly svůj hlas." a podílet se na reformě globálního vládnutí,“ stojí v poznámce.

V tomto smyslu média pokračují, prostřednictvím platformy BRICS se globální Jih může osvobodit od tradičního geopolitického tlaku „přiklánět se na jednu stranu“, který je připravuje o více příležitostí a lepších podmínek a získat větší autonomii v multipolárním světě.

"Některá západní média viní riziko globálního rozdělení na expanzi BRICS a naznačují, že země si musí vybrat mezi sjednocením a spoluprací se Západem. Pokoušejí se stigmatizovat BRICS jako protizápadní zbraň. Rostoucí počet „Většina zemí si uvědomuje, že mechanismus není takový, jaký popisovala západní média ,“ uvádí noviny.

BRICS nenásledovaly západní cestu vytváření exkluzivních bloků; Místo toho otevřeli novou cestu dialogu a nikoli konfrontace, založenou na principu „partnerství, nikoli sladění“.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/medios-internacionales/1971570/los-brics-ofrecen-un-paradigma-m%C3%A1s-inclusivo

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 Guest 2025-01-05 11:23
Tento komentář byl smazán správcem
#4 Guest 2025-01-05 11:23
Tento komentář byl smazán správcem
#3 Guest 2025-01-05 11:22
Tento komentář byl smazán správcem
#2 Guest 2025-01-05 11:22
Tento komentář byl smazán správcem
#1 Guest 2025-01-05 11:22
Tento komentář byl smazán správcem

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře

160*600