Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Profesorská manipulace

Tentokrát si český exprezident zajel pro honorář ke své jistě slušné penzi a naspořeným milionům (i majetku) na východ do Valdajského diskuzního klubu v Soči. I tam opět perlil a mistifikoval jako průběžně celých těch 25 let. Jak doma tak třeba v Chicágu 1995, kdy se snažil ekonomy oblbnout SVOU připravovanou kupónovou privatizací.

Přepis projevu jsem prolétl během pár sekund . Profesorský styl, dokonalá znalost a výběr všeho, co mu k matení veřejnosti vyhovuje. Od velebení SVÉ jedinečné kupónové privatizace a „boje za antikomunismus“ měl přeci skvělou průpravu. Přesto nic objevného, adresného. Své zjednodušující vzpomínání započal jak jinak - pádem komunismu.

„Zdálo se prý, že bude stačit zbavit se politického, ekonomického a sociálního systému komunismu, v čemž některé z postkomunistických zemí uspěly. Dokonce se odvážil říci, že Česká republika byla jednou z nich. Nicméně, to nestačilo. Pád komunismu uvolnil procesy, ambice a nejrůznější mýty a schémata, které nás postupně, krok za krokem, přivedly k současnému stavu věcí. Zdálo se, že bude stačit zbavit se politického, ekonomického a sociálního systému komunismu, v čemž některé z postkomunistických zemí uspěly. Odvažuji se říci, že Česká republika byla jednou z nich. Nicméně, to nestačilo“.

  • profesorska-manipulace

 

Klausovi však stačilo rychle zprivatizoval majetek „státu“ či-správně řečeno nechal rozkrást a prodat za pakatel. Bleskově devalvoval korunu, obral důchodce o úspory, požádal MMF o úvěr na bůh ví co. Nemohl se pochlubit jak se bleskově rozjela obrovská korupce, trvající dodnes. Bůh ví, proč se dnes v televizi naříká jak se soudci stali neodvolatelnými a proč nikdo nekritizuje autory zákona a kdo z poslaneckých diletantů jej schvaloval.

Jak by u nás měl vzniknout třeba kapitálový trh, když nejenže ON a jeho ODS probendili nejen příjmy z privatizace, ale i úspory tehdejších důchodců. Nechlubí se jak hodil výdaje na penze na současnou generaci (ON prý pravičák - ponechal komunistický penzijní systém).

A takhle klausovsky se dál řeší tzv.důchodová reforma. Ovšem vše ve státě funguje jak má, jenže jen tak švejkovsky naoko. Tisk prý hlídá politiky, policie po Langrovi vyšetřuje, soudy soudí, důchody vyplácí, banky (cizí) fungují. Ničím z toho se v Soči nepochlubil.

Jistě, Klaus se v přednášce věnoval Evropě topící se v problémech. ON, který osobně podal za ČR přihlášku do EU, je dnes kritický. Není to farizejské? Profesor, jenž zvrtal u nás co šlo, je stejný mluvka točící se v kruhu jako kdysi Walter Komárek. A to nepřipomínám Klausovu amnestii mafiánům. Zmínil i „své středoevropské kořeny a svůj středoevropský úhel pohledu“. Vše pečlivě vybrané, nehodící se profesorsky elimonoval.

Podle něj se „současná žurnalistika stala – chaotickým chrlením informací – hrozbou pro naši pro naši schopnost pochopit svět kolem nás. Internet umožnil vznik amatérských pseudo-novinářů, kteří jakoukoli debatu trivializují“.

To ovšem jaksi neodpovídá konstatování, co korunovaný investigativní novinář a úspěšný spisovatel Jaroslav Kmenta, když v tyto dny hodnotí (snad Klausovu?) dobu ve svém rozhovoru větou - Stát nefunguje, coš mě šokovalo.

Závěrem v profesorském poučování V.Klaus zmínil , že jej „frustruje, když vidí všeobecnou apatii“. Tomu silně odporují dost odvážná slova režiséra nového filmu Ztraceni v Mnichově Petra Zelenky (Právo 22.10). „Nejenže mu už kapitalismus není jeho doktrínou, ale i on teď čeká na další revoluci a je zvědav jak proběhne a co přinese“.

Vážení, my důchodci to ovšem těžko rozjedeme. Praha revoluční už nikdy nebude, tam jsou všichni díky turistům, vládním úřadům a skvělým platům v „ rozjetém kapitalismu“ již zabezpečeni a tak není důvod dělat revoluci. A zbytek republiky? Ten jednak tentokráte spoléhá na „firemní politiku“ ministra Babiše a jeho Komárky nebo se zmůže tak jen na to nejít k volbám. A to je žalostně málo.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Zdeněk Opolzer 2015-10-25 09:11
Pan V. Klaus stále tvrdošíjně trvá na své tzv "kuponové privatizaci". Ale není to jen tímto jeho velkým omylem. Tzv. komustický režim ukázal po jeho zhodnocení v roce 1989, že dosáhl lepších hospodářských výsledků než ten dnešní, tzv. kapitalismus.
Na příkladu Číny vidíme, že demokracie západního stylu končí své působení. Bude jistě nahrazena jiným systémem, vyhovujícím lépe plánované centralizaci světa. Nové řízení společnosti bude se podobat jisté modifikaci totality, ale takové, která regulací dynamiky změn vztahů mezi lidmi, která byla příčinou nepokojů a válek po celých více než 2000 let. Tato tzv totalita ale umožní více svobody většině slušným lidem, dodržujícím základní lidská práva.
Porozumět světovému vývoji je pro "normálního" občana, téměř nemožné. Dnešní media tomu vehementně pomáhají., propagandou, zatajováním pravd.Stát, který se po svém obludném zvětšení po druhé světové válce , bude zase zmenšen zcela podle axiomu Rotschildů.
Citovat
#1 zreo@seznam.cz 2015-10-25 07:45
Nemám úmysl Klause hodnotit, pouze připomínám jistou souvislost mezi "atentátem" na něj plastovou pistolkou a pozdější amnestii.

Můj známý z bezpečnostní služby tvrdí že pachatel atentátu byl od počátku čitelný a za normálních okolností by ho ochranka okamžitě odklidila. To že tak neudělala napovídá, že neměla povolení vůči tomuto muži zasahovat. "Atentát" měl oběti připomenout, že za vynesení na nejvyšší státní post by měl zaplatit protislužbou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře