Pravda o Holešovské zóně
- Podrobnosti
- Blogy / Ivo Bubeník|
- 27. červen 2015|
- Ivo Bubeník|
- 9248 x
.Náhoda tomu chtěla, že jsem se nedávno dostal na tiskovku nového Sdružení pro rozvoj holešovské zóny, které se pokouší posunout zadrhlou situaci kolem Holešovské průmyslové zóny, zablokované nesmysly tamních ekologických aktivistů.
Strategická průmyslová zóna Holešov se řadí k největším realizovaným rozvojovým plochám v České republice. Její celková rozloha činí 360 hektarů, základní technická a dopravní infrastruktura byla dokončena už na konci roku 2009. Holešovská zóna měla těžit z dobrého dopravního napojení, komplexní technické připravenosti a zázemí v podobě kvalifikované pracovní síly. Proces obsazování byl zahájen v roce 2010. Podle studie, zpracované předními českými ekonomy měla přispět k zvýšení zaměstnanosti, vyrovnání rozdílů mezi průměrným výdělkem v regionu a České republice, zvýšení podílu kraje na hrubém domácím produktu či zlepšení dopravní infrastruktury v celém regionu a zkvalitnění občanské vybavenosti v okolí zóny.
Po Hradecké kalvárii, kde se 30 let „staví“ kus dálnice, je ovšem dnes zóna u Holešova neuralgickým bodem Kraje. Proto ona tiskovka, která má odstartovat „konečné řešení“. Po zhlédnutí večerní relace ve čtvrtek 18.6 v ČT1 o této tiskovce, jsem ovšem nabyl přesvědčení, že jsem byl pravděpodobně na jiné tiskovce. Že je ČT neobjektivní a hlásná trouba jakési kavárenské prý pravicové elity vím dávno, že však překroutí i tak důležité informace o skutečných příčinách blokování nových pracovních míst, to opravdu, ale opravdu nechápu. A jaké byly večerní zprávy ČT z Brna? Redaktor (L.Dostál) sdělil vznik nového Sdružení a jeho snahu pomoci proti nekončícím nesouhlasným jedincům. Že však už roky protiprávně blokují příchod dalších investorů, matou veřejnost a dokonce zdržují i výstavbu rychlostní silnice z KM na Slovensko, to veřejnosti taktně zamlčel. Bohužel nesdělil ani pronesená fakta jak naivně a hloupě argumentují někým placení ekologičtí oponenti, ani dnešní zájem zastupitelů Holešova a okolních obcí ani promeškanou investici firmy Jaguar a údajné pochybení státní agentury CzechInvest.
Pro „internetový archiv“ dokonce ČT vystřihla záběry rozhovoru radního Kraje , který byl uveden v relaci ČT po 18 hodině a ponechali jen nic nového nepřinášející monolog reportéra o „bohulibé“ činnosti aktivistů. Také rovněž ani slovem nezmínil na tiskovce pronesené věty o tom, kdo a kým je financováno pár ekologických jednotlivců prý bránící zdroje vody v Holešově. Tuto skutečnost rovněž neuvedla druhý den MFD, a stejně papouškovala „ argumenty aktivistů“ i později (25.6.).
ČT nezaznamenala ostrá slova ing. Kotáska, že činnost aktivistů je zločin ve vztahu k rozvoji zóny. Skupinka je a byla přitom prokazatelně podporována nejen radami, ale i finančně. Takovéto potlačování faktů v ČT o financování aktivistů a ve své podstatě nelegitímní činnosti je v rozporu nejen s kodexem ČT, ale i se selským rozumem.
Vážení redaktoři jak MFD tak i ČT stojí zjevně na straně ekologů a ani dnes nepochopili, že tihle uplacení aktivisté jednají na čísi pokyny, velmi pravděpodobně korupčně a vyloženě proti zájmům většiny občanů v kraji. Nemá náhodou regionální ČT přinášet objektivní zprávy a zastávat postoje ve prospěch občanů a ne ve prospěch nevýznamné skupinky diletantů bez jakékoliv odpovědnosti vůči obyvatelům regionu? Výmluvné bylo, že z pozvaných ekologů se Tiskovky nezúčastnila ani noha.
ČT, jdoucí také už především po senzacích, jela dle mého soudu v duchu zajetých kolejí – pravdu nemá stát a jeho úředníci, mají ji ekologové bránící zdroje vody před údajným znečištěním investory. Jinými slovy, když se nezaměstnanost netýká nás redaktorů, kašleme na problémy státu. Přednost mají „ekologičtí machři“ a naše televizní jedinečné monology.
S některými zdejšími ekology jsem měl před časem internetovou diskuzi ohledně jejich blokády za záchranu fauny či křečka na Moravě při výstavbu komunikace u Holešova směrem na Slovensko. Stručně řečeno já „o voze oni o koze“. Jeden z nich byl M.Mach.
Rád bych věděl, zda oni ekologové zapsaní už nesmazatelně v historii Holešova žijí opravdu ekologicky v jurtách, s ekozáchody a do zaměstnání pokud vůbec vytváří nějaký prospěch společnosti, cestují na kolech, na dovolenou ne letadly, ale maximálně vlakem či povozy. Neměli by se konečně představit veřejnosti před kamery, aby občané viděli, kdo z jeho sousedů je údajní nestranný obhájce vody a ne ničitel investic a pracovních míst? Není zajímavé, že firmy raději stavějí v Otrokovicích na „těchže zdrojích pitné vody“ bez obav, ale u Holešova to nejde?
A tak investice státu tedy náš všech za 1,5 miliardy tak díky těmto „řádným spoluobčanům“ téměř nevyužita dál odpočívá. Tamní plocha asi čeká, až tam bude někdo bačovat a pást stáda koz či ovcí a ne vyrábět potřebné produkty či alespoň existovat logistické centrum, které by nás přiblížily na dohled rozvoji Číny a snížily nezaměstnanost v regionu.
Zdá se, že ačkoliv některá média (INDEX) už vytrubují veleúvahy, zda se ČESKO nemá přeci jen už brzy stát SEDMNÁCTOU SPOLKOVOU ZEMÍ, zde u Holešova ve Zlínském Kraji nadále řádí více než ekologická zabedněnost. Už 6 let! Zde funguje nevyřčená ekologická korupce, kolem které státní úřady i média chodí po špičkách. Je otázkou jak dlouho?
P.S.
Díky předsedovy sdružení ing.Jířímu Kotáskovi se dění kolem průmyslové zóny přeneslo i na červnové zasedání zastupitelstva Zlínského kraje. Doufejme, že to bude brzy znamenat konec aktivistů.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (X.)
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (XI. - Vánoční)
- To není vtip!
- Děsivý horor, který byl zatím částečně odložen.
- A je to tady! Washington už ekonomicky zařezává Ukrajinu
- Z Russkoj Vesny (20.12.2024): Odvetný úder na nepřátelské objekty na Ukrajině
Komentáře
Arogantní jednání typu "My si tady postavíme, co chceme a nikdo nám do taho kecat nebude..." patří opravdu do jiné části světa.
Ano, holešovská průmyslová zóna je již mnoho let nejdražší cyklostezka na světě. Prapůvodem je zcela nesmyslné rozhodnutí Kraje postavit takový kompelex na přírodní zásobárně pitné vody (pro téměř 30 000 lidí), která leží pod celou průmyslovou zónou.
Ohromné až 80 m vysoké zvodnatělé podloží leží pod mocnou vrstvou zeminy. Tato zásobárna byla v minulosti (70.-90.léta) kontaminována blízkými podniky (ČSAO, LOANA..) a následně (před 10 lety) stará ekologická zátěž z prostředku OP MŽP odstraněna.
Plán postavit na těchto pozemcích výrobu pneumatik !!!, např. Mitas, vzal za své, až přes usilovný odpor veřejnosti a především zásluhou občanských sdružení (Ohnisko, Krásné Holešovsko...)