Kdo seje tchajwansko-tibetský vítr může sklidit moravsko-slezskou bouři
- Podrobnosti
- Speciály CFP! / Fun & interesting|
- 28. březen 2023|
- CFP!|
- 12213 x
V reakci na návštěvy vysokých státních představitelů ČR na Tchajwanu navštívil předseda Všečínského shromáždění lidových zástupců v minulých dnech Moravu a Slezsko, kde se sešel s představiteli moravských a slezských stran, které usilují o samostatnost Moravy a Slezska na Česku.
V Brně jej přijali zástupci Moravské národní strany a předseda politické strany Moravané Ctirad Musil. V Ostravě se sešel s představiteli nově obnovené Slezské lidové strany. Všem představitelům moravských a slezských politických stran předal vysoký čínský představitel štědré finanční dary na jejich provoz a aktivity, směřující k osamostatnění na Česku.
Předseda politické strany Moravané na setkání s předsedou Všečínského shromáždění lidových zástupců zdůraznil, že více jak 30 let čekají Moravané, že se Češi stejně vehementně budou stavět i za práva Moravy a Moravanů, tak jak se staví i za práva Tibeťanů či nezávislost Tchajwanu.
Osud Moravy je totiž v rámci ČR snad ještě horší než osud Tibetu v rámci ČLR. Zatímco Tibet má aspoň nějakou autonomii a své hranice, Morava byla důsledně českým státem jako státní útvar zničena, pohlcena a rozkouskována mezi neobolševické kraje (přesně takové zavedli komunisté roku 1949, když Moravu zničili).
Její tisíciletá hranice byla zničena a její majetek českým státem ukraden. Například Ústavní soud ČR sídlí v ukradené budově Moravského zemského sněmu, který si Moravané v 19. st za své peníze sami postavili pro správu svojí země - pro ČR příznačné, nejvyšší instituce mající bránit právní stát sídlí v ukradené budově protiprávně zrušené země.
Na což tento postbolševický český stát hrdě navazuje v rozporu i s vlastním zákonodárstvím - roku 1990 Federální shromáždění i Česká národní rada prohlásila, že země Moravskoslezská bude obnovena, což se dodnes nestalo.
Jak uvedl Ctirad Musil a další představitelé moravských a slezských stran, jejich cílem je odtržení Moravy a Slezska od českého pragocentrického tyrana a vytvoření na Česku nezávislého svobodného státu Moravanů a Slezanů.
Vysoký čínský představitel přislíbil předsedovi strany Moravané, že budou dne 7.dubna v den přičlenění Moravy k tehdejší Koruně České vyvěšovat moravsko-slezskou vlajku na všechny státní instituce v Číně.
Proti návštěvě se ostře ohradil předseda Senátu PČR Miloš "Tchajwanec" Vystrčil a předsedkyně PS PČR Markéta "svetr" Pekarová, kteří označili návštěvu čínského vysokého představitele Moravy a Slezska bez souhlasu Prahy za hrubé narušení státní suverenity a územní celistvosti Česka.
Premiér Fiala odmítl návštěvu jako obvykle komentovat, tak jako vše důležité, co se v ČR v posledních měsících děje, ale v kuloárech se spekuluje, že mu je myšlenka nezávislosti Moravy a Slezska jako Moravanovi sympatická, s tím, že by se, poté, co ho Češi z Prahy vykopou, rád stal prezidentem nového státu Moravanů a Slezanů.
Mluvčí prezidenta Pavla na svém Twittrovém účtu uvedla, že pan prezident Pavel se již učí čínsky, pro případ, že by musel přísahat věrnost Čínské komunistické straně a čínskému lidu.
Vysoký čínský představitel přislíbil představitelům moravských a slezských politických stran finanční pomoc a v případě potřeby i pomoc s vyzbrojením nové moravsko-slezské armády nejnovějšími čínskymi zbraněmi a zbraňovými systémy včetně vyškolení příslušníků nové moravsko-slezské armády v používání těchto nejmodernějších zbraní přímo v Číně.
Na závěr návštěvy bylo podepsáno Memorandum o pomoci a spolupráci mezi Čínskou lidovou republikou a Moravsko-Slezskou zemí v oblasti bezpečnosti, kultury a vzdělání, jejiž součástí bude i poskytnutí stovek stipendijních míst pro moravské a slezské studenty, vědce a mladé nadějné moravsko-slezské politiky na čínských univerzitách a thinktancích. Na studijní stáž do ČLR se již přihlásil i bývalý poslanec za STAN Jan Farský, který sice není Moravan, ale argumentuje tím, že vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a STAN vznikla ze starostů a mafiánů kolem moravského Zlína.
V rámci kulturní spolupráce byla domluvena vystoupení mnoha moravsko-slezských hudebních skupin jako třeba Kryštof., Mirai, Buty, Mňaga a Žďorp, Vlasta Redl.. a dalších umělců a uměleckých souborů z Moravy a Slezska v Číně, včetně uvedení opery Leoše Janáčka Příhody Lišky Bystroušky v novém Velkém národním divadle v Pekingu, které má kapacitu asi jako středně velké moravské město..
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (X.)
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (XI. - Vánoční)
- Děsivý horor, který byl zatím částečně odložen.
- To není vtip!
- Z Russkoj Vesny (20.12.2024): Odvetný úder na nepřátelské objekty na Ukrajině
- Luboš Blaha: JE NAJVYŠŠÍ ČAS POSLAŤ ZELENSKÉHO DO...
Související články
Komentáře
Cituji miroslav petr:
Máte tam dokonce uvedenou rubriku "FUN", trdlo.