Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Demokrati mlátí novináře a stěžují si na svobodu slova

Novinářka Petra Procházková fyzicky napadla novináře Sputniku. Rozlícení demokraté zas V. Klause vyháněli pryč z Národní třídy a teď naši politici napsali výzvu americkému kongresu, aby dotlačil sociální sítě k cenzuře.

  • demokrati-mlati-novinare-a-stezuji-si-na-svobodu-slova
  • demokrati-mlati-novinare-a-stezuji-si-na-svobodu-slova
  • demokrati-mlati-novinare-a-stezuji-si-na-svobodu-slova
  • demokrati-mlati-novinare-a-stezuji-si-na-svobodu-slova

Jakoby bylo vše s moderními "demokraty" naruby. Myslím tím lidi ohánějící se řečmi o demokracii, svobodě a toleranci, co ale v reálu jsou pod pláštěm morálního boje příkladem nenávisti a netolerance někdy přecházející až v násilí.

Je sice hezké, když někdo věří ve vyšší morální hodnoty, ale pro některé se stávají jakousi poukázkou chovat se jakkoliv chtějí.

Například ochrana ekosystému zní jako ctnost. Jako myšlenka jejíž propagace je prospěšná.

Nicméně jednoho aktivistu Rebélie proti vyhynutí to vedlo ke zkopávání člověka do hlavy. Možná přešlapem jednotlivce, ale protestní aktivity tohoto hnutí si daly za cíl vědomě porušovat zákony převážně blokováním dopravy.

Morální boj s domnělým zlem jakoby měl tendenci lidem dávat pocit poukázky k jakémukoliv činu. Paní Novinářka Procházková cítila oprávnění vyrazit jinému novináři z ruky telefon a vrazit mu facku. Jeho článek se jí totiž nelíbil a to samo o sobě bylo dostačující.

Podobně se souhlasně vyjádřily i některé veřejně známé osoby jako například režisér Hřebejk nebo novinář Šídlo. Prý si tu facku "zasloužil".

Novinář! Po zkušenostech totality jsme obzvláště citliví k útokům na novináře, protože tlak na novináře bývá vnímán jako barometr stavu svobody slova.
A údajní demokraté schvalují útok na novináře.

V tomhle případě můžeme situaci zlehčit, že šlo "jen" o výchovnou facku novináři, žádné hrubší násilí. Kdo má ten pocit, možná by si měl nechat nějakou vrazit. Nikdo nechce žít s pocitem, že mu ji může někdo kdykoliv vlepit. Cítit se ohrožen a zastrašován.

Podobně u demokratů, co si myslí, že někteří lidé by neměli mít právo svobodně po ulicích, co bučeli a vyháněli Václava Klause ml. s dcerou, když chtěl položit pietní svíčku na Národní třídě letošního 17. listopadu.

Je to sice jejich právo v mezích svobody slova, ale morálně se do takového projevu nenávisti pouštět dokonce i právě na státní svátek svobody je uvrhl do bahna pravé lůzy.

Nebo když studenti FF UK obdobně bučeli na rektora Zimu při jeho projevu téhož dne, protože škola prý nedělá dost pro klima. Vlastně skutečné výhrady nebyly v obou případech jasné, když byly slyšet spíš jen jakési skřeky namísto koherentního projevu výhrad. (No skřeky - hesla... heslo.. vykřikované na důraz)

Do stejné škatulky "demokratů" mi teď spadla skupinka ochránců práv zvířat, když slovně napadali slepce za to, že má slepeckého psa. Ve svém morálním amoku ani opět nebyli schopni racionálně uvažovat, takže ho obviňovali z toho, že pes nedal souhlas dělat práci slepeckého psa! Mohl by se prý v klidu prohánět po venku, zatímco musí místo toho pracovat pro slepce.

Jak tohle všechno může být bráno jako hrubá generalizace, je mi už nějakou dobu zjevné, že zde vidíme jasný vzorec, který se projevuje u určitého typu "demokratů" po celém západním světě. Zejména v USA, ale i my zde v ČR postupně zažíváme větší míru takového chování.

To je i provázáno s konkrétní politikou. Imigrace, ekologie nebo regulace fake news.

S tím souvisí teď čerstvá výzva českých politiků napříč všemi politickými stranami s výjimkou SPD a KSČM adresovaná americkým kongresmanům, kde apelují, aby nějakým způsobem zatlačil na Facebook a jiné sociální sítě, které prý dovolují šíření nepravd.

Já tomu říkám být vystrašený ze svobody slova. Někteří to v komentářích přirovnávali ke Zvacímu dopisu II, kdy v roce 1968 Československo požádalo SSSR o zásah proti zdejším rostoucím demokratizačním tendencím.
Lidi, které tolik trápí, co si myslí jiní lidé, by se spíš měli zamyslet sami nad sebou. Překvapením bylo, že jeden z politiků volajících po regulaci sociálních sítí byl i Pirát. Ze strany mající za cíl bojovat za svobodu slova na internetu.

Tohle všechno bývá nazýváno různými názvy, ale podle mě lze cítit formování už známého konceptu zvaného fašismus. Ono hnědnutí společnosti. Definice toho slova bývá spojována s korporativismem, rasismem, ale jeho hlavním znakem byla tuhá netolerance k odlišným názorům. Je jedno, jestli jste feminista, transgender, ekologický aktivista, žena, odlišné rasy, protože jakmile máte jiný názor, jste předmětem útoku těch, co se v rámci své morální ideologie cítí nad všemi odlišně smýšlejícími.

Asi se nedá říct, že by všichni "demokraté" byli takoví, ale nejeví se mi to jako cherry-picking nějakých extrémů. Je to jakási tendence. A jak už pár lidí upozornilo, myslím správně, že ji chybí odpuštění. Ať už za oprávněné nebo neoprávněné pohoršení.

Ne, někdo se nevhodně vyjádří o Gretě Thunberg a přijde o místo. Ať už náš český psychiatr nebo moderátor Fox News, který se podivoval, proč média tolik cpou holku s psychickými poruchami. Vyhazov. A co je pro takové lidi ještě horší je, když se omluví. Ty, co se omlouvají, to schytají nejvíc.

Jak třeba zažila naše slavná tenistka Martina Navrátilová, která sama svého času měla svůj coming out, ale najednou se stala napřítelem LGBT. Když na internetu zpochybnila, že je fér, aby transgender sportovci mohli hrát za svoje identifikované pohlaví. Omluvila se a útok ještě zesílil.

Zdroj: https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=737510

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře