Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Další (ne)poskvrněný komunista prezidentem?

Po Miloši Zemanovi, který byl členem KSČ v době Pražského jara a po sovětské okupaci z KSČ odešel, je dalším vážným kandidátem na prezidenta Petr Pavel. Podle médií se za mlada cvičil na špiona.

  • dalsi-ne-poskvrneny-komunista-prezidentem
 
V médiích vyšly najevo zajímavé informace o největším favoritovi na prezidenta, a to generálu Petru Pavlovi. Petr Pavel (* 1. listopadu 1961 Planá) je český voják, armádní generál Armády České republiky ve výslužbě. V letech 2012–2015 byl náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky. Mezi roky 2015 a 2018 působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO; stal se tak prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance. Dne 6. září 2022 oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky. Tolik krátká citace z wikipedie.

Jeho někdejší spolužák Pavel Beneš ale o Pavlovi říká něco docela jiného, než se Pavel snaží propagovat. Právo kontaktoval Pavel Beneš (63), jenž byl v letech 1988 a 1989 s Pavlem frekventantem elitní školy pro zpravodajské důstojníky, které režim připravoval na vyslání pod diplomatickým krytím především do zemí NATO. Jeho svědectví staví Pavlův životní příběh, jak ho on sám veřejně prezentuje, do poněkud jiného světla. „Slýchám, že jsem byl za komunismu rozvědčík. Nevím, co si pod tím představují ostatní. Nebyl jsem žádný Bond, ale výsadkář průzkumník, který se plazil blátem, mrznul ve sněhu a připravoval se na vysazení v týlu nepřítele, aby hledal odpalovací zařízení nebo velitelská stanoviště,“ napsal Pavel letos v květnu na Twitteru. Jenže podle Beneše to bylo jinak. Do přísně utajovaného tříletého kurzu Zpravodajské správy Generálního štábu nastoupil Beneš společně s dalšími asi 20 vojáky včetně Pavla v září 1988. Všichni absolventi kurzu podle něj dobře věděli, že jsou cvičeni na agenty v diplomatickém prostředí, žádné plazení blátem v týlu nepřítele se u nich nepředpokládalo.

„Dostat se do tohoto kurzu nebylo vůbec jednoduché. Kromě samozřejmých kádrových předpokladů jsme prošli prověrkami všech stupňů na ministerstvu obrany nebo StB,“ uvádí Beneš.

Mela se také strhla kolem petice Několik vět. Pavel byl předsedou základní organizace KSČ a Beneše pokáral, že je „pomýlený“. Podle Beneše hájil Pavel komunistický režim do poslední chvíle, tj. do listopadu 1989.

Svědectví Beneše bychom mohli odbýt mávnutím ruky, že „komunista žaluje na komunistu“. Ale vlastně právě o to jde. Mezi vojáky, podobně jako mezi policisty, bylo velmi těžké po roce 1989 rozlišovat, kdo bude či nebude loajální k novému polistopadovému kurzu. Byly všelijaké prověrky, pár křiklavých komunistů muselo od policie (tehdejší Veřejné bezpečnosti) odejít, ale většina pokračovala jako by se nechumelilo. A ono se vlastně nechumelilo. Petr Pavel se tak v novém režimu vypracoval na generála, a dokonce to dotáhl až do NATO.

Pokud se stydí za svou minulost a falšuje své počátky v Československé lidové armádě, je to pro mě jen známkou toho, že se do prezidentského křesla chystá usednout další bývalý komunista, tj. člověk, jehož mládí bylo poskvrněno podobně jako mládí Andreje Babiše a jeho členství v KSS a spolupráce s Stb. Takže, pokud Babiš do toho „půjde“ (i když si spíše myslím že ne), budeme vybírat mezi dvěma „komunisty“ a „rozvědčíky“? A v této situaci vláda nemá svého kandidáta, ale hned tři. Pokud si za prezidenta skutečně zvolíme dalšího bývalého komunistu, bude to jen další doklad toho kam jsme se po více než třiceti letech od pádu bolševika dopracovali.....

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=793440

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 sergej 2022-10-24 13:06
Je vůbec jiný kandidát než aspeni amerika first?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře

160*600