USA, TTIP migrace versus EU – 3 : 0
„Skutečností zůstává, že USA ve své historii doposud nikdy nezměnily svoji strategii a nikdy nezveřejnily definici svých národních zájmů,“ podotýká Campbell a dodává, že výsledkem jednání EU s USA o TTIP bude již na základě umělého strachu prohra EU v první hokejové třetině na špatném ledu. „1 : 0 pro TTIP,“ píše analytik.
Následně si Campbell všímá utajovaných jednání o transatlantické smlouvě s Evropskou komisí a britským premiérem Davidem Cameronem na straně druhé, jejichž výsledek však prý napovídá tomu, že EK vlastně ani sama neví, co Cameron chce. „2 : 0 ve prospěch USA a TTIP,“ říká mezinárodní analytik, podle kterého virus utajovaných jednání o TTIP posílil a dovoluje záhadným způsobem jednat EK tajně. „Budu rád, když se budu mýlit. V takovém případě se omluvím veřejně na požádání,“ poznamenal.
Celý text Jana Campbella si můžete přečíst ZDE.
Dále Campbell připomíná, že TTIP představuje podle dostupných informací smlouvu o obchodu a investicích se zemí, se kterou jsou přímo spojeny následky migrace. „Připomínám, že v těchto dnech je tomu deset let, co hořela francouzská Banlieue a dnes máme nepopiratelný důkaz o tom, že Francie nezvládla migrační vlnu,“ napsal dále čtenářům ParlamentníchListů.cz dobře známý, mezinárodně působící analytik a připomněl, že Francie není jedinou zemí v EU, kde snaha o smíšenou společenskou strukturu zůstala spíše pouhým snem.
Při srovnávání s francouzskou zkušeností je podle Campbella důležité si uvědomit, že nikdo z obyčejných občanů nemá přímý důkaz o prameni současné migrační vlny. „Ta se vymyká dosavadní historické zkušenosti s přirozenou migrací a v kontextu uměle vyvolané migrace nedává TTIP podle žádné dostupné informace naději, že v jednotlivých členských zemích EU může přijít doba hospodářské konjunktury, která bude schopna absorbovat migranty v dosavadních počtech,“ píše, proč vidí výsledek 3 : 0 ve prospěch TTIP a USA proti Evropské unii.
TTIP jako univerzální bič na podnikatele
„TTIP se mi jeví jako univerzální bič, jehož úder způsobí skutečné bolesti lídrům a občanům EU a umělý strach podnikatelům, jejichž výsledkem může v geopolitickém kontextu být urychlená paralyzace společnosti a pravděpodobná nemožnost reflektovat dění a konání nutné pro vyléčení a opravdovou změnu struktur EU,“ píše na závěr Campbell, kterého by zajímalo, jaký bude mít asi tak charakter německá vesnice o sto obyvatelích, do které má být posláno 700 migrantů, což bude podle něj způsobovat nárůst novodobých ghett a napětí ve společnosti.