Trump trvá na tom, že Kanada by po rezignaci Trudeaua měla být součástí USA
Trumpův návrh na integraci Kanady do Spojených států, který v posledních dnech opakuje spíše jako vtip než reálnou možnost
Nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump toto pondělí trval na tom, že by se Kanada měla stát dalším státem země, a ujistil, že kanadský premiér Justin Trudeau „to věděl“, a proto oznámil svou rezignaci.
"Mnoho lidí v Kanadě by RÁDLO být 51. státem. Spojené státy už nemohou podporovat obrovské obchodní deficity a dotace, které Kanada potřebuje, aby se udržela nad vodou. Justin Trudeau to věděl a rezignoval," uvedl Trump na své sociální síti Truth Social. .
"Kdyby se Kanada připojila ke Spojeným státům, neexistovala by žádná cla, výrazně by klesly daně a byly by ÚPLNĚ BEZPEČNÉ před hrozbou ruských a čínských lodí, které je neustále obklopují. Společně bychom byli skvělým národem!" zvolený prezident.
Trumpův návrh na integraci Kanady do Spojených států, který v posledních dnech opakuje spíše jako vtip než jako reálnou možnost, vyvolal mezi Kanaďany, obránci jejich suverenity, nespokojenost.
Jak se později ukázalo, Trump tuto myšlenku poprvé vyjádřil během večeře s Trudeauem v Mar-a-Lago (Florida) 29. listopadu.
Nově zvolený prezident pohrozil uvalením 25% cel na veškeré zboží z Kanady a Mexika, pokud nezastaví příliv migrantů a drog do Spojených států, což přimělo Trudeaua k návštěvě Mar-a-Lago, aby se pokusil přesvědčit Trumpa, aby ne tato opatření uplatnit.
Trudeau toto pondělí na tiskové konferenci oznámil, že po více než devíti letech u moci odstoupí z funkce premiéra a opustí i vedení Liberální strany.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Michal Svatoš s Josefem Skálou - kouřové clony a reálné zákulisí ukrajinského konfliktu (14.5.2025)
- Aby bylo jasno s Lenkou Šimůnkovou
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (18.4.2025 - Velikonoční)
- Z Russkoj Vesny (16.4. - 17.4.2025): Výsadkáři 95. brigády chtějí vstoupit do Kyjeva...
- Nasledovníčka estónskych esesákov sa vyhráža Ficovi
Související články
Komentáře