Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

Mesiáš jako přes kopírák

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Egyptská kniha mrtvých z druhého tisíceletí před naším letopočtem se zmiňuje o jistém bohovi Horovi. Dva tisíce let později se objevil Ježíš, který se buď sám nechal tímhle bohem velmi inspirovat, nebo se jím nechali inspirovat následující evangelisté. Co má tedy staroegyptský bůh Hor společného s křesťanským Mesiášem Ježíšem?

Horus je samozřejmě syn boha Osirise, ale narodil se panně. Stejně jako Ježíš se narodil panně Marii. Horovo narození, stejně jako ježíšovo, zvěstovala jasná hvězda.
Dále byl ve svých třiceti letech Horus pokřtěn v řece a to Anupem Křtitelem. Ano, Anup byl později popraven. Jen náhodná podoba s Janem Křtitelem, který pokřtil Ježíše a později mu byla setnuta hlava?

  • mesias-jako-pres-kopirak

Tento staroegyptský bůh také svedl boj v poušti, následně uzdravoval nemocné a slepé, vyháněl démony a také měl jednu podivnou vlastnost – chodil po vodě. Také Horus vzkřísil z mrtvých Asara, dokonce i jménem podobnému biblickému Lazarovi, kterého vzkřísil z mrtvých Ježíš.

Ježíš měl 12 apoštolů. A kolik měl Hor učedníků? Překvapivě také 12.

A světe div se, Hora ukřižovali jako prvního. A po třech dnech dvě ženy oznámili, že Horus vstal z mrtvých.

Horus byl následně pojmenován několika přízvisky, například jitřní hvězdou, synen božím, životem věčným, beránkem či také dobrým pastýřem.

Samozřejmě, Horus se také od Ježíše odlišoval. Měl například čtyři syny či byl zobrazován se sokolí hlavou. Takže Ježíš zas tak přesně přes kopírák opsán nebyl, ale ty podobnosti tam jsou.

Dále všichni faraoni, neomezení vládci starověkého Egypta, se prohlašovali za Horovy potomky. Papež se rozlišuje tím, že je "jen pouhým následovník" nejpřednějšího apoštola. Ale také existují jiná náboženství či sekty, kde se jejich vůdci prohlašují za potomky Ježíše či za jeho následovníka.

Dalším mesiášem byl perský Mithra. Měl dvanáct učedníků, uzdravoval nemocná a nakonec byl i zrazen a ukřižován. Málem bych zapomněl, samozřejmě třetího dne vstal z mrtvých. Také mu nechyběl znak snad všech mesiášů – dokázal chodit po vodě.

Další zajímavost u Mithry je, že se narodil 25. prosince, to je ve stejný den, na který bylo určeno narození Ježíše.

Ježíš bezesporu existoval a měl velmi krásné a nenásilné myšlenky. Kdyby se jimi řídil všichni lidé, věřím, že bychom žili v ideálním světě. Ale je opravdu nutné věřit, že se například narodil z panny a že chodil po vodě? Co by to změnilo?

Autor: Stanislav Drastík

Zdroj: http://drastik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=179091

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Origenes 2017-05-03 10:28
Pane Drastík, s vašim člankem by se dalo velice úspěšně polemizovat.
- "Ježíš bezesporu existoval a měl velmi krásné a nenásilné myšlenky". Na základě čeho tvrdíte že biblický Ježíš existoval ? Celé je to jeden obrovský židokřesťanský podvod.
- Některé z Ježíšových "krásných a nenásilných myšlenek", pokud vezmeme bibli jako zdroj:
Matouš, 10. kapitola
34. Nedomnívejte se, že bych přišel pokoj dáti na zemi. Nepřišelť jsem, abych pokoj uvedl, ale meč.
35. Přišel jsem zajisté, abych rozdělil člověka proti otci jeho, a dceru proti mateři její, a nevěstu proti svegruši její.
Lukáš, 14. kapitola
26. Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sestr, ano i té duše své, nemůž býti mým učedlníkem.

Je to na škodu věci, kdyš podobní žvanilové a nedovzdělanc vašeho typui se mohou takto prezentovat a uvádět čtenáře v omyl.
#1 Bus Bělojar 2017-05-02 19:17
Horus,narozen 25.12.,Ježíš 25.12.,Mitra 25.12.,Dionýsos 25.12.,atd. Celá Biblohistorie je podvod,je to historie podle Židů-Iz-Tory-Ja . Židovský Joshua nemá s pravým Kristem(Radomír em) vůbec nic společné. Celý žido-křesťanský svět se modlí pouze k jednomu Bohu-Jehovovi,t o jest pravda. Všichni křesťané jsou pouze oběti židovských podvodníků,ve Vatikánu to ví velmi dobře.

Facebook komentáře