Krátká zpráva o stavu demokracie v muslimské EU – opravdu tomu ještě budeme říkat demokracie?
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 29. květen 2018|
- Ivan Picek |
- 3307 x
Zpravodajské servery přinesly v minulých dnech hned tři znepokojivé zprávy o stavu demokracie v západoevropských zemích: Italský president odmítl jmenovat ministra, kterého navrhly strany, které vyhrály volby.
Itálie:
Italský president odmítl jmenovat ministra, kterého navrhly strany, které vyhrály volby. Má president právo něco takového udělat?
Představte si pro větší názornost něco podobného v českém prostředí. ČSSD navrhne Miroslava Pocheho na ministra zahraničí a Miloš Zeman jej odmítne jmenovat.
Tak přesně to (jen s jinými lidmi) se teď stalo v Itálii!
Italský president zašel ještě dále a jmenoval předsedou vlády úředníka, který s jistotou nezíská důvěru sněmovny a bude vládnout bez důvěry do předčasných voleb. Připomeňme ještě, že volby v Itálii proběhly teprve nedávno a dosud nebyl vyčerpán žádný pokus o sestavení většinové vlády. Italský president svým rozhodnutím v podstatě zrušil výsledek sněmovních voleb a tlačí zemi k velice předčasným volbám jen několik měsíců po těch předchozích.
Německo:
Německý poslanec za AfD Anton Friesen jen šťastnou náhodou unikl pokusu o vraždu. Během setkání s voliči někdo povolil šrouby na kolech jeho vozu. Tato událost není jediným útokem na členy a majetek strany AfD. Strana AfD dlouhodobě čelí fyzickým útokům na své členy i na své kanceláře. Pokud o vraždu Antona Friesena je jen dalším v řadě.
Fyzická likvidace politických odpůrců je základním znakem totalitní vlády. Známe ji ze současného Ruska i z hitlerovského Německa v 30. a 40. letech minulého století. Když k útokům na AfD připočteme ještě množící se útoky na Židy, začíná mít současné Německo nepříjemně mnoho podobného s tím Hitlerovým.
Anglie:
Anglický soud poslal do vězení muže za to, že nahrával soudní jednání.
Je správné nahrávat a zveřejnit soudní jednání v případu, který se dotýká široké veřejnosti? Například soud s gangem, který znásilňoval nezletilé dívky?
Připusťme, že se to nesmí. Jaký by ale měl být postih za takové jednání? Vyvedení ze soudní síně? Pokuta? Zákaz vstupu do soudní síně?
Anglický soud se domnívá, že přiměřeným trestem je vězení, ale ne žádná podmínka. Rok vězení natvrdo!
Podle dostupných zpráv byl Tommy Robinson (tak se odsouzený muž jmenuje) odsouzen velmi rychle – během několika hodin – a bez přítomnosti svého právníka. Ještě téhož dne byl odvezen do vězení. Soudce též zakázal novinářům psát o tomto případu.
V prosinci 2016 zemřel v anglickém vězení v Bristolu Kevin Crehan, který dostal rok vězení natvrdo (!!) za to, že umístil plátky slaniny na kliku u dveří do mešity. Kevin Crehan stejně jako Tommy Robinson byl odpůrcem islámu a panuje podezření, že jeho náhlou smrt zavinil některý z jeho spoluvězňů muslimského vyznání. Vzniká proto oprávněná obava, že trest vězení pro Tommy Robinsona může být i pro něho ve skutečnosti trestem smrti.
Počínání anglické justice velmi silně připomíná 50. léta v komunistickém Československu. Politicky nepohodlné osoby jsou likvidovány nepřiměřeně tvrdými soudními rozsudky. V Anglii je takto zlikvidován každý, kdo se odváží nesouhlasit s islámem.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Proč včera ruské balistické rakety Iskander tvrdě udeřily na město Kryvyj Rih?
- Zelenskému nebylo umožněno zúčastnit se Trumpovy inaugurace
- Joe Rogan & Mel Gibson rozhovor
- Z AVIA.PRO (17.1.2025): Byla zasažena základna žoldáků NATO
- PARALELNĚ SPECIÁL - Amerika se mění a čeští falševici a lichvokrati se tlačí k možným korytům!
- Fiala byl v kampeličce součástí skupiny podivných zločineckých existencí
Související články
Komentáře
http://www.epshark.cz/clanek/184/mohammed-je-budoucnosti-evropy_10