ČT naplno dezinformuje - tají naše odposlechy pro USA
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 14. leden 2019|
- jaroslav novák|
- 4197 x
Rozběhla se mediální válka s čínskou Huawei, protože její technologie pomáhají čínské špionáži. S nadějí jsem čekal, že třaskavé téma média zanalyzují a zveřejní informace o tom kým a jak jsme sledovaní a to ze všech stran.
Tedy i to, jak americká NSA nebo Britská tajná služba Government Communications Headquarters nonstop monitorují gigantickou část světové elektornické komunikace - maily, sms, telefoní hovory, WhatsUp, videochaty ale dokonce i naše neelektronické soukromí prostřednictvím kamer a mikrofonů našich telefonů a počítačů. (viz např. https://webtrh.cz/227184-americka-vlada-volny-pristup-nasim)USA v roce 2014 aktivně sledovaly po celém světě neuvěřitelných 1,2 milionu lid. Nejen oni a Britové ale i jejich partneři. Jak se provalilo loni v létě, německá zpravodajská služba BND od 90. let minulého století sledovala a odposlouchávala téměř 2000 institucí v Rakousku.
Cílem elektronické špionáže byly vedle ambasád a ministerstev také firmy, univerzity a novináři. Berlín informace sdílel s americkou rozvědkou NSA. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-spionaz-firmy-novinari-spojene-staty-bnd.A180616_071453_zahranicni_fer A samozřejmě, že tzv. zadní vrátka - špionážní harwer či software mají američané ve všech amerických produktech, od Apple po Microsoft.Výjimkou je pochopitelně Huawei. To, že Čínané se od amíků poučili a následují jejich příklad, je důvod k zamyšlení ale určitě ne k protičínské hysterii. Chápu taky, že pro amíky a další tu je dvojí problém - nebezpečný špionský i byznysový konkurent.
Pro nás musí být alarmující, jak soukromá, tak hlavně veřejnoprávní média a zcela neuvěřitelně včetně české BIS, naprosto ignorují fakta známá nejpozději od Snowdenových odhalení. Pokud ČT a lepšolidí blábolí něco o dezinformacích, tak současné informování o odposleších a špionech je příkladnou ukázkou nebetyčné dezinformace a manipulace. Lepšolidi: Kdo je špion a kdo čučkař Ano, na ruské a čínské ambasádě jsou pracovníci rozvědek a sbírají maximum použitelného. Jen čučkač by si ale myslel, že stejně to nefunguje i na dalších ambasádách. A jen čučkař si myslí, že ti hlavní špioni špiónují z ambasád, kde jsou nejvíc na očích. Jenže jsou v BIS čučkaři nebo zaměstnanci, kteří prostě jen na rozkaz dělají propagandu ve prospěch jiných mocností? Je 21. století. NSA má skrze program PRISM volný přístup k osobním datům u padesáti společností, mezi jinými Google, Facebook, Apple, Microsoft, Visa a Mastercard.Tohle ví, věřím, i poslední šofér v BISA stejně tak všichni víme, že to amíci a další nás nešpehují ze strachu z komunismu nebo z Ruska. Když praskly odposlechy schůzek generálního tajemníka Pan Kimuna s Merkelovou šlo o jednání nad klimatickou konferencí a odposlechy si u americké NSA objednaly ropné splečnosti, vyděšené bojem proti CO2 a dalším spalinám. Americká tajná služba NSA sleduje jen v Německu každý měsíc přibližně půl miliardy telefonátů, e-mailů a textových zprávSamozřejmě NSA nezajímala jen jednání o klimatu ale také utajované informace z bankovního sektoru, citlivé obchodní otázky a samozřejmě největší zájem měla o politiku.Ostatně agent Snowden promluvil o praktikách NSA právě po zjištění, že dtivá většina spionážní činnosti se vede proti spojencům v Evropě a proti spřátelenému Japonsku.
V příadě Japonska padlo dokonce děsivé odhalení - v systémech, které ovládají celou japonskou infrastrukturu v četně dopravy a jadrných elektráren je americký malware, zlý software, který na povel zastaví nebo dokonce zlikviduje leektronické systémy v celém Japonsku. Po tomto zjištění dává najednou logiku, proč Německo zavírá jaderné elektrárny - nejde jen o elektřinu ale také o miny, které může kdykoli odpálit Washington. Stejně tak histerie nad možností že u nás by elektrárny budovali Rusové. Je nepochybné, že proti americkému malware jsou odolnější. Kam se Číňani hrabou na BrityDokumenty, které zveřejnil Edward Snowd ukazují, že také Britská GCHQ monitoruje v rámci operace Tempora celosvětově internetovou a telefonickou komunikaci. Odposlouchávají naše telefonáty, e-maily a ví, které webové stránky navštěvujeme.
Britové mimo jiné se „napíchli“ na transatlantický optický kabel TAT-14, přes který běží významná část datové komunikace mezi USA a Evropou. Podle Snowdenových dokumentů měla GCHQ přístup k neuvěřitelným 21 600 terabajtům denně. Když to prasklo, eurokomisařka Viviane Redingová se oficiálně dotázala britského ministra zahraničí Williama Haguea,čeho se odposlechy týkají. Odpověď přišla obratem: Britové špehují pouze z důvodů národní bezpečnosti a boje s terorismem a do toho se Evropská komise nemá co plést. NSA odposlouchávala rozhovor italského premiéra Silvia Berlusconiho s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.
Odposloucháváno bylo i jednání mezi Berlusconim a bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym, který ho varoval, že italský bankovní systém se může zhroutit. Monitorováno bylo jednání ministrů obchodu EUa Japonska o tom, jaké budou nepřekročitelné hranice při vyjednávání ve Světové obchodní organizaci WTO.
Podle WikiLeaks byly „napíchnuty” také telefonáty vysoce postavených pracovníků WTO včetně švýcarského ředitele Johanna Humana a Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). (viz https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395705-americke-odposlouchavani-merkelove-a-dalsich-politiku-bylo-rozsahlejsi.html)
Na základě důvěrných informací NSA sice považuje Německo za partnera, současně ale také za cíl útoku. Německo patří k tzv. „partnerům třetí kategorie“. Vyloučeny ze špionážních praktik jsou pouze Kanada, Velká Británie a Nový Zéland, které patří do druhé kategorie. V jedné prezentaci se uvádí: „Dokážeme napadnout signály většiny zahraničních partnerů třetí kategorie, což také činíme.“ (viz https://zpravy.idnes.cz/nsa-odposlouchavala-mekelovou-deset-let-fdh-/zahranicni.aspx?c=A131027_115839_zahranicni_dam) Bezpečnostním rizikem se stávají samotní čučkaři a lepšolidi v ČTShrnuto a podtrženo - pokud BIS ve své zprávě ignoruje činost západních rozvědek, které nejen monitorují ale také prokazatelně aktivně se snaží ovlivnovat dění v Evropě a v naí zemi a naopak odvádějí pozornost směrtem k Rusům a Čínanům, pak možná nejsou čučkaři ale dost možná na něčí rozkaz kolaborují s cizími mocnostmi proti zájmům své vlasti. BIS se stala jedním z nástrojů lepšolidí jak manipo)ulovat veřejným míněním.
Tragikomedie je, že v tomto momentě by podle zákona BIS měla začít sledovat a šetřit sama sebe. Sama se totiž stala ohrožením naší vnitropolitické= stability a naší vnitřní i zahraniční bezpečnosti. Máme tu údajného hlídacího psa - novnáře v včetně těch, které si platíme ze zákona. Veřejnoprávní psi ovšem na hlídání kašlou - štěkají jen na ty, na které jiim páníček z Bruselu či Washingtonu ukáže. Tak, jako pes to nedělají jenom za buřta - oni svého pána milují a ve vší psí oddanosti ho milují.
To je fajn, ale psa krmeného zloději nemůžu nechat hlídat svůj dům. Soukromí to je svobodaSledování našeho soukromí není nic jiného, než formou kontroly a jakákoli kontrola omezuje svobodu našeho projevuSe zttrátou soukromí přicházázíme i o svobodu, protože se budeme bát vyjádřit, co si myslíme. A za "nesprávné" názory se dnes už zase stíhá a trestá. Je mi fuk jestli mne špehuje Američan, Čech nebo Číňan - vadí to stejně. A první, komu by to ze zákona mělo vadit jsou BIS, vláda a také veřejnoprávní média. Všichni jsou pozoruhodně v kliduA to by nás ostatní mělo sakra zneklidnit
Autor: Jaroslav Novák
Zdroj: https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=696207
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (IV.)
- Nejhorší zákon v historii ČR! Vláda může padnout už zítra!
- Jakov Kedmi - bývalý šéf izraelské tajné služby k ruskému Orešniku
- Snowden odhalil zlověstnou agendu HAARP
- Kaliningrad - Achilova pata Ruska
- Kolaps USA se blíží, a zatraceně rychle, varoval Musk
Související články
Komentáře
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt-mainstreamovych-medii