Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidem jako Roman Týc soudy neslouží

  • tyc
Umělec, který byl poslán do vězení za projekt s panáčky na přechodu pro chodce, byl propuštěn po měsíci na svobodu. Co dokazuje jeho odsouzení? Ze společnosti se vytrácí smysl pro humor. Mě osobně by takový panáček vůbec nevadil. Představte si skupinku Japonských turistů která se rozesměje pokaždé, když jí blikne zelená stejně jako červená. Divím se, že na tohle nikdo nepomyslel.

Mohli jsme z toho vytěžit, stát se po neblahé pověsti kapesních zlodějů národem recesistů, a jestli to někoho pohoršuje, tak by se nad sebou měl zamyslet.

Mě osobně se panáčci líbili. Přiznám se, že jsem kauzu tohoto umělce nějak nesledoval. Předpokládal jsem, že v dnešní době soud umělce, který takto vlastně nikomu neublížil, neodsoudí a max. mu dá nějakou podmínku. Že ho poslal na měsíc do basy je skandál a ukazuje to na pozůstatky komunismu, který uplatňoval represi vůči jakémukoli státem neposvěcenému projevu tvůrčí činnosti.

Najde se v zemi někdo, koho by panáček oběšence s červenou barvou zmátl natolik, že by vstoupil do vozovky? Podle mého názoru by soud měl takhle rozhodnout v případě barevného zmatení, což se v tomto případě samozřejmě nestalo. Červený panáček byl červený, zelený byl zelený a to je zásadní v dopravním značení všeobecně - barva.

Jak je možné, že tohle soud nevzal v potaz? Jednoduše je to tím, že soudci jsou často pohrobci minulého režimu a podle toho taky mají nastavenu laťku při posuzování takových recesistických počinů, jako byl Týcův projekt s panáčky na přechodu pro chodce.

Zde se ukazuje neprůstřelná naškrobenost našeho systému zákonů, který postrádá jakoukoli logiku. Zákon definuje panáčka pro červenou stopku a pro zelený signál že můžeme jít. Jakákoli odchylka je nepřípustná ale když na to dojde, neumí to současný právní systém posoudit s trochou lidského přístupu?

Zřejmě asi ne, pravdou ale jsou minimálně 2 skutečnosti, na základě kterých neměl být soud tak tvrdý.

1. Nebylo narušeno barevné odlišení světelného signálu.

2. Jednalo se o recesistickou akci při které nepřišel nikdo k újmě na zdraví ani majetku.

Co se stalo, stalo se, já se však obávám, zač bude umělec poslán do vězení příště. Za politickou satiru? V současnosti jste asi zaznamenali rozhodnutí soudu, který poslal na 100 dní do vězení Romana Smetanu. Nejsmutnější je, kdo ho soudil. Byla to manželka Ivana Langera Markéta Langerová. Tož tomu říkám nestranný soudce.

Roman Smetana dopisoval na volební letáky svoje názory, ve kterých sděloval nezaobalenou pravdu, a sice, že politici jsou zloději a chátra.

Máte snad pocit, že takové rozhodnutí soudu je v naší zemi na místě? V situaci, kdy více jak 70 procent národa své vládě nevěří, to rozhodně adekvátní není. Je to smutnou ukázkou toho, jak soudy hájí zájmy elity na úkor občana svobodně se vyjadřujícímu k tomu, co se kolem něj děje.

Co mě rovněž pobavilo je kauza našeho ex-primátora Béma a jeho kumpána, lobbisty Janouška. Zloděj střídá zloděje a na místo Janouška přijde jiný lobbista, který bude ještě mazanější, než jeho namazaný kolega, který to tentokrát přepískl, když opakovaně pod vlivem srazil ženu a ujel.

Kolik asi vysolil na prkno, že ho policie po výslechu propustila, je otázkou spekulací. Jedno je jisté, a sice že ani Vy ani já bychom domů určitě nešli. Jsem zvědavý, jak dopadne soud. Bude to podmínka, zákaz řízení a peněžitý trest, tipsport by na to mohl vypsat kurz. Taky je možné že s ženou se dohodne na mimosoudním vyrovnání. Určitě se dohodnou, protože si nakradl z našich společných peněz víc, než dost.

Co se mi ale zdá horší je fakt, že se nám vytrácí jakákoli spravedlnost a lidi jsou za svoje názory zase zavíráni do vězení. I ti, co opravdu věří ve svobodu a demokracii v naší zemi, by nad tím měli kroutit hlavami. Uznejte sami, jak může manželka Ivana Langera objektivně posoudit poškozování předvolebních letáků strany ODS? Absurdní, viďte a to je ta demokracie po Česku.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře

SK_CFP_550x250