Není důvod k mírovým jednáním
- Podrobnosti
- ze světa / Války|
- 26. květen 2023|
- Dmitrij Orlov|
- 7113 x
Stále více hlasů ze Západu naznačuje, že mírové rozhovory na bývalé Ukrajině by mohly být dobrým nápadem, což naznačuje, že někteří lidé možná překročili fázi popírání (pár sankcí a Rusko se složí jako deštník) a hněvu (vrhněte všechny peníze a zbraně na kyjevský režim!) a blíží se k fázi vyjednávání (nechte Rusku Krym, ale zbytek mu vraťte). Stejně jako v předchozích fázích vychází tento postoj z hlubokého nepochopení současné situace. Není to tak těžké vysvětlit - těm, kteří jsou připraveni se novými informacemi zabývat -, takže se o to pokusím.
1. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá určitou míru důvěry mezi oběma stranami. V tomto případě důvěra prostě neexistuje, protože Západ nedodržel všechny své sliby. Když Rusko povolilo sjednocení Německa, přijalo slib, že se NATO nebude rozšiřovat na východ; přesně to však NATO udělalo, a to až k ruským hranicím ve Skandinávii a Pobaltí, a nadále se baví představou, že pohltí to, co zbylo z Ukrajiny. Místo toho, aby Rusko umožnilo doněckým povstalcům rychle porazit kyjevský režim dosazený USA v roce 2014, přistoupilo na minské dohody, které kyjevský režim zcela ignoroval, a poté vedoucí představitelé Německa a Francie, kteří dohody podepsali, přiznali, že se jedná pouze o zdržovací taktiku sloužící k získání času na vyzbrojení a výcvik ukrajinské strany. A v zájmu stručnosti přeskočme mnoho porušených slibů ze strany Spojených států. To vše umožnilo Rusku označit Ukrajinu za "neschopnou dohody" (недоговороспособные). Stejně nedůvěryhodné jsou i EU a OSN. Vezměme si příklad dohody o obilovinách. Dohoda zahrnovala něco za něco: ukrajinský vývoz obilí bude odblokován výměnou za povolení určitého ruského vývozu. Rusko svou část dohody dodrželo, ale zbytek byl ignorován. Rozhovory by tedy byly zbytečné, protože pokud neexistuje důvěra - a ta neexistuje -, nemůže dojít k mírové dohodě.
2. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá existenci války, která však neexistuje. Jedná se o speciální vojenskou operaci proti teroristům a válečným zločincům, kteří osm let bombardovali ruské civilní obyvatelstvo, porušovali práva Rusů mnoha způsoby a poté plánovali totální útok na Rusko, který ruská armáda zmařila. Nedošlo k vyhlášení války ani k přerušení diplomatických vztahů: ukrajinské velvyslanectví v Moskvě je stále otevřené, stejně jako ruské velvyslanectví v Kyjevě. Rusko umožňuje držitelům ukrajinských pasů vstup do země bez víz a nabízí jim zjednodušenou cestu k získání ruského občanství. Rusko se domnívá, že Rusové a Ukrajinci jsou stejní lidé a mají stejná práva, ale že ukrajinský stát ztratil právo na suverenitu podle mezinárodního práva, protože porušil práva lidí, kteří se označují za Rusy, rozhodli se mluvit rusky a uctívat ruské pravoslavné katedrály a kostely. Speciální vojenskou operaci nelze považovat za ukončenou, dokud nebudou zabiti nebo postaveni před soud všichni teroristé a váleční zločinci z bývalé Ukrajiny a dokud nebude území bývalé Ukrajiny plně demilitarizováno, a o ničem z toho nelze vyjednávat.
3. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá rozumný návrh na odchod. Příkladem nerozumného návrhu je návrh, který druhé straně nabízí něco, co nechce, například zrušení amerických a evropských sankcí, které jsou podle Ruska jednostranné, a tudíž nezákonné, a které v každém případě mnohem více škodí EU než Rusku. Dalším příkladem neúspěchu je požadavek, aby se Rusko vzdalo části svého výsostného území. Podle ruské ústavy jsou nyní Krym, Doněcká lidová republika, Luganská lidová republika a Záporožská a Chersonská oblast součástí Ruské federace na základě mezinárodně uznaného práva na sebeurčení a výsledků veřejného referenda a jakákoli veřejná výzva k jejich oddělení je podle ruského práva trestným činem. Naznačovat, že se ruští představitelé dopouštějí zrady, není dobrý způsob, jak zahájit jednání.
3. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá rozumný návrh na odchod. Příkladem nerozumného návrhu je návrh, který druhé straně nabízí něco, co nechce, například zrušení amerických a evropských sankcí, které jsou podle Ruska jednostranné, a tudíž nezákonné, a které v každém případě mnohem více škodí EU než Rusku. Dalším příkladem neúspěchu je požadavek, aby se Rusko vzdalo části svého výsostného území. Podle ruské ústavy jsou nyní Krym, Doněcká lidová republika, Luganská lidová republika a Záporožská a Chersonská oblast součástí Ruské federace na základě jejich mezinárodně uznaného práva na sebeurčení a výsledků veřejného referenda a jakákoli veřejná výzva k jejich oddělení je podle ruského práva trestným činem. Naznačovat, že se ruští představitelé dopouštějí zrady, není dobrý způsob, jak zahájit jednání.
4. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá minimální vzájemný respekt mezi stranami zapojenými do jednání. Pokud však vezmete jakýkoli z mnoha článků o Rusku publikovaných v USA nebo EU, jednoduše nahradíte slova "Rusové" a "Russe" slovy "Židé" a "Juif" a výsledek zveřejníte, brzy se ocitnete ve vězení za trestný čin z nenávisti. Rusofobie, která je na Západě rozšířená, se nijak neliší od antisemitismu nebo rasismu obecně. Proč by ruské úřady měly chtít dopřát sluchu takovým zavrženíhodným a podlým lidem?
5. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá, že obě strany konfliktu mohou něco získat. Co však může Rusko získat z předčasného zastavení bojů předtím, než plně dosáhne cílů demilitarizace, denacifikace a neutrality Ukrajiny, což jsou deklarované cíle jeho speciální vojenské operace? Navíc to nejsou jediné cíle, kterých chce Rusko dosáhnout: několik měsíců před zahájením operace Rusko požádalo Spojené státy a NATO, aby dodržely své sliby a dostály svým závazkům v oblasti kolektivní bezpečnosti, zejména aby vrátily rozšíření NATO na pozice z roku 1997 a stáhly cizí vojska a útočné zbraně z východní Evropy. Kromě toho zvláštní vojenská operace zaměřila pozornost světa na zásadní úkoly: dekolonizaci, uspořádání kolektivní bezpečnosti kolem alternativních organizací, jako jsou BRICS a ŠOS (jejichž počet členů rychle roste), které se točí kolem Číny jako ekonomické síly a Ruska jako nejvyšší vojenské síly a poskytovatele bezpečnosti, a dokončení dekolonizace v Africe, Latinské Americe, Asii a bývalých sovětských republikách. Všechny tyto úkoly jsou stále nedokončené a potřebují více času.
6. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá, že obě strany konfliktu tlačí čas. Rusko však vůbec nespěchá. Do speciální vojenské operace vyčlenilo 10 až 15 % svých ozbrojených sil. Nezavedlo povolávání do ozbrojených sil v době války a spokojilo se s povoláním malé části záložníků do aktivní služby a přijetím několika dobrovolníků. Její hospodářství není ve válečném stavu a vede si velmi dobře, přičemž se očekává, že růst se obnoví ještě v tomto roce. Rusko využilo konfliktu k vyzkoušení svých zbraní a taktiky v přímé konfrontaci s NATO (které ukrajinským silám z velké části velí), k aktualizaci svých zbraňových systémů a k vývoji nových zbraní a taktiky, zejména v oblasti protivzdušné obrany, boje s drony a radioelektronického boje. Kromě toho tento konflikt poskytl Rusku příležitost zbavit se svých vnitřních nepřátel, z nichž mnozí se rozhodli Rusko dobrovolně opustit. Rusko již získalo zpět řadu historicky ruských území a s pokračováním speciální vojenské operace se chystá získat další, čímž se zvýší jeho geopolitická moc a ekonomický potenciál. Celkově lze říci, že pro Rusko přínosy speciální vojenské operace značně převyšují náklady a že s využíváním těchto přínosů ještě zdaleka neskončilo.
7. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá, že žádná ze stran konfliktu nevidí relativně snadnou a málo rizikovou cestu k absolutnímu vítězství, ale Rusko právě takovou cestu vidí. Kolektivní Západ se vážně poškodil tím, že na Rusko uvalil tisíce a tisíce sankcí. A co je ještě důležitější, EU jako celek, a zejména Německo, zničily základ své hospodářské prosperity, totiž levnou energii dodávanou Ruskem, a v důsledku toho se dostaly do smyčky hospodářské krize, z níž vyjdou příliš slabé na to, aby se Rusku postavily. Na druhé straně oceánu jsou Spojené státy z hospodářského hlediska mrtvým mužem. Jejich poslední zbytky hospodářské síly jsou založeny na břidlicové ropě, která dosáhla svého vrcholu a bude rychle klesat. Jejich státní pokladna i bankovní systém jsou na pokraji zhroucení, protože svět postupně opouští americký dolar. Zemi vládne senilní loutkový prezident, jehož viceprezident je chichotající se idiot. V zemi se rozhořívá občanská válka, která s pokračujícím finančním kolapsem a zhoršujícími se hospodářskými podmínkami jistě vypukne. Vzhledem k tomuto vývoji se může stát, že USA již nebudou v kurzu, americké vojenské základny po celém světě přestanou fungovat, EU a NATO se rozpadnou a Evropané a další bývalé vazalské státy USA nahradí své loutkové vůdce vlasteneckými konzervativci a obnoví bilaterální vztahy s Ruskem. Rusko možná na začátku speciální vojenské operace vědělo, co chce, ale o tom, čeho by mohlo nakonec dosáhnout, se jeho vůdcům možná ani nesnilo.
8. Myšlenka mírových rozhovorů předpokládá, že se obě strany obávají, že budou vtaženy do širšího konfliktu, a vidí v mírových rozhovorech prostředek, jak se mu vyhnout a omezit škody. Z pohledu Ruska je však speciální vojenská operace omezující sama sebe: Konflikt je omezen na tisícikilometrovou frontovou linii na území bývalé východní Ukrajiny; ukrajinští nacionalisté jsou ničeni zběsilým tempem, tisícovka mužů denně a poměr obětí je velmi příznivý pro Rusy, řádově 10:1 ; Díky své nové generaci hypersonických zbraní, proti nimž NATO a Spojené státy nemají žádná protiopatření, Rusko zcela ovládá eskalaci, takže velitelé USA a NATO žijí v hrozném strachu, že budou muset Rusku přímo čelit.
V této fázi je pro Rusko největším rizikem, že se ukrajinská armáda jednoduše vzdá, její západní příznivci se potupně vytratí a zůstane jen Uk-ruin, který budou muset Rusové zvládnout sami, udržovat pořádek a živit zubožené, ale nepřátelské obyvatelstvo. Aby se tomuto scénáři vyhnuli, zapojují se Rusové do skutečného divadla hanby a předstírají slabost, aby posílili morálku ukrajinských sil a povzbudili je k dalšímu boji a v ideálním případě k zahájení protiofenzívy, protože pak bude pro Rusy mnohem snazší je zdecimovat. Nedávné hysterické video Jevgenije Prigogina, na němž si mrtví vojáci stěžují na nedostatek munice, je toho vynikajícím příkladem. Jako šéf soukromé vojenské společnosti Wagner se může před kamerami chovat hanebně, aniž by pošpinil čest ruské armády, a kremelští propagandisté tohoto výhodného uspořádání plně využívají.
Nakonec však bude Rusko s největší pravděpodobností nuceno přijmout to, co bylo v historii normálním a očekávaným standardním ukončením ozbrojeného konfliktu: kapitulaci a bezpodmínečnou kapitulaci. Zdá se, že světu konečně došli idioti, kteří chtějí podepsat mírové smlouvy se Západem.
Dmitrij Orlov - 18. května 2023 - Zdroj: Klub Orlov
Překlad CFP!
Zdroj: https://numidia-liberum.blogspot.com/2023/05/il-ny-pas-de-raison-pour-des.html?m=1
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- POSLEDNÍ RUSKÉ VAROVÁNÍ !!!
- Washingtonem včera večer českého času začal obcházet strach z Ruska!
- Panika ve Washingtonu: “Nechceme válku s Ruskem”
- Z PRONEWS (22.11. - 23.11.2024): Rusové zveřejnili cílovou mapu Evropy pro mezikontinentální střelu RS-26 Orešnik...
- Čelíme mimořádné události. Washington se rozhodl jít do války s Ruskem.
- Z PRONEWS (22.11.2024): Ukrajinci opět zasahují raketami a drony ruské území na jihu Ruska
Související články