Co mě napadlo při čtení článku o zátahu FBI na newyorskou mafii
Při čtení článku „FBI si vyšlápla na newyorskou mafii" mě mimoděk napadlo, jak by asi takový zásah mohl dnes vypadat u nás, protože zatímco v USA mafie ovládá odbory, v Česku mafie ovládá rovnou parlament.
Česká policie by tak asi nejspíš musela vtrhnout do Parlamentu ČR a pozatýkat poslance a ministry, protože mnozí z nich dnes řídí organizovaný zločin v ČR. Když Kubice ve své slavné zprávě popisoval stav kolem organizovaného zločinu v ČR, napsal tehdy odvážnou větu, že český organizovaný zločin již prorostl se státní správou, tudíž českou politikou. Tehdy jsem se mu, po pěti letech zkušeností ve službách státu, odvážil nesměle oponovat, že to není pravda, poněvadž již česká zpolitizovaná státní správa je organizovaným zločinem, jenž kriminální aktivity v ČR řídí a organizuje.
Snažil jsem se rovněž popřemýšlet, kdy to všechno začalo a jak je možné, že to dosáhlo tak obludných rozměrů, že dnes jedna z nejprůmyslovějších zemí světa, musí snižovat lidem již beztak směšně nízké platy, důchody a sociální dávky, poněvadž na to již nemá peníze, protože je politici rozkradli. Jinými slovy, že stojí před státním bankrotem. Nemluvě již ani o rozpadajícím se zdravotním systému, jenž za několik týdnů možná již nebude schopen poskytovat ani tu nejzákladnější péči. I v této souvislosti bych jen rád připomněl, že problémem zdravotnictví nejsou „vydírající" lékaři, ale zpolitizované vedení nemocnic a zdravotních pojišťoven, jenž prostředky z veřejného pojištění tuneluje (např. IZIP), v tomto případě pro společnost zcela devastujícím způsobem.
Možná to začalo již tehdy, když do té doby neznámý avšak charismatický „ekonom" z prognosťáku začal lidi přesvědčovat o tom, že špinavé peníze neexistují nebo, že je potřeba na „pět minut zhasnout", aby se vytvořila vrstva bohatých Čechů. Možná již tehdy měla policie začít jednat, ale to již bohužel byla v moci tehdejších politických kmotrů. Ostatně nejeden ze čtenářů tohoto článku si jistě vzpomene na tehdejšího „ministra vnitra" Čermáka, jenž jezdil v Mercedesech Interpolem hledaných Helbigů.
Pak již následovala kupónová privatizace, jež vešla do dějin jako největší rozkrádání v historii této země, srovnatelné snad jen se znárodňováním komunistů. Zajímalo by mě jen, jestli byl právní aspekt kuponové privatizace opomenut záměrně, nebo šlo prostě jen o diletantství tehdejších rádoby politiků. Obávám se však, že opomenutí vytvoření právního rámce tehdejší kuponové privatizace nebylo dílem náhody či neznalosti, ale šlo o promyšlený čin. Klaus se svoji privatizační mafií tehdy na pět minut opravdu zhasl a dovolil vytunelování většiny českých podniků. Rovněž mnoho drobných akcionářů, kteří vložili bez právní ochrany své kupónové knížky do rukou „privatizačních fondů" již žádné peníze, natož nějaké destinásobky, neviděli. „Privatizační fondy" pak svěřené majetky a prostředky povětšinou převedly na svá privátní konta v daňových rájích. Otázkou je, co tím tehdy Klaus sledoval? No přece to samé, o co jde politikům i dnes. Již tehdy šlo o naplnění stranických pokladen, za účelem financování bombastických mediálních masáží tohoto národa, jež by jemu a jeho „straně" v rámci demokratických principů zajistily legitimní moc na další volební období. A „privatizéři" byli v té době ke Klausovi a jeho „organizaci" opravdu štědří. A to až tak, že provize za rozkradené podniky musela tehdy ODS rozepisovat na mrtvé „dárce" nejlépe cizince, poněvadž privatizéři se tehdy za tyto „dary" (čti výpalné) pro ODS styděli. Na druhou stranu privátních „darů" z rozkradeného majetku bylo tolik, že státní kasa v té době zůstávala v přebytku, čímž se Klaus rád chlubí dodnes.
Dalším mafiánským trikem té doby byla dvojitá sazba DPH na to samé zboží. Mám na mysli slavnou kauzu LTO. O tom, že i v tomto případě šlo o akci řízenou z ústředí mafie (čti vlády ČR) svědčí i to, že i přes několikeré varování celníků, že dochází k miliardovým celním únikům, zůstávala sazba DPH na naftu neboli LTO ve dvou pásmech dalších několik let.
Poté, co již bylo vše vytunelováno a triky ala dvojité sazby DPH na jeden produkt již tolik nevynášely, obrátila se pozornost české mafie na státní rozpočet. Trik byl jednoduchý. Nadhodnocovat státní zakázky o stovky, neřkuli tisíce procent. Vzhledem k tomu, že Policie ČR byla mafiány řízena a kontrolována, tudíž nikdy nic nešetřila, dosáhla tato forma mafiánského obchodu opravdu obludných rozměrů. Z českého státního rozpočtu byly přes nespočet předražených a zmanipulovaných státních zakázek odčerpávány obrovské sumy peněz. A tak to pokračovalo až do doby, kdy již není na důchody a ani na zabezpečení zdravotní péče.
Za tu dobu v Česku vzniklo, napakovalo se a zaniklo několik mafiánských skupin. Nedávno se dokonce odehrála otevřená mediální a personální válka mezi dvěma v současnosti nejvlivnějšími „rodinami", a to Kalousko-Bartákovskou a Vondrbergovou „rodinou". Šlo o vliv nad ministerstvem obrany a jeho dalšími zakázkami. Poté co Vondrbergova rodina tuto válku vyhrála, stává se pravděpodobně nevlivnější v této zemi. Má pod přímým vlivem ministerstva obrany a zahraničí a dokonce i dvě vládní pravicové politické strany. No a s velkou pravděpodobností se jeden z bossů této rodiny stane i příštím českým prezidentem. Zajímavostí této rodiny je to, že se jedná o odnož americké vojensko-průmyslové vlivové skupiny, která je bezesporu nejvlivnější a nejnebezpečnější organizací na světě, jež bezprostředně rozhoduje o životě a smrti milionů lidí na celém světě. Oba dva její bossové jsou rovněž členy různých tajných nadnárodních spolků a lze proto usuzovat, že mají nad sebou ještě dalšího bosse (tzv. capo di tuti capi), kterého budou v případě potřeby slepě poslouchat.
Možná se po přečtení těchto řádků ptáte, jak je možné, že se z politických stran, jež by měly prosazovat zájmy jimi volených skupin občanů a starat se o blaho a růst životní úrovně svých voličů stávají obchodní organizace připomínající svou strukturou a hlavně činností mafiánské gangy, jimž jde jen o vlastní prospěch? Jak je možné, že se často ze slušných lidí, po vstupu do takovýchto politicko-mafiánských organizací stávají bezskrupulózní podvodníci a zloději, jenž zneužívají svoji moc jen k odčerpávání státních prostředků do stranických a svých kapes? Jak je možné, že ideje, které by měly politické strany prosazovat, se stávají jen prostředkem a výtahem k moci a tudíž k veřejným zdrojům? Jak mohla demokracie zdegenerovat tak, že již nejde o ideje, či blaho občana, ale jen o špinavý byznys?
Je to dle mého názoru tím, že soutěž politických stran je založená na extrémně nákladných mediálních kampaních, na které si politické strany prostě musí nakrást.
Budou-li tudíž voliči i nadále volit politiky, kteří se na ně křivě usmívají z televizních obrazovek či billboardů, můžou se dočkat doby, kdy se v Česku bude umírat na zápal plic či slepého střeva a důchodci se budou stravovat z odpadkových košů.
Komentáře
Facebook komentáře