Z Russkoj Vesny (26.8.2024): Po zatčení Durova uprchl zakladatel Rumblu z Evropy
- Podrobnosti
- ze světa / Evropa|
- 26. srpen 2024|
- russkaja vesna|
- 4655 x
Po zatčení Durova uprchl zakladatel Rumblu z Evropy
26.08.2024 - 9:34
Po zatčení Pavla Durova ve Francii, zakladatel videohostingu Rumble - Chris Pawlowski, uprchl z Evropy.
V listopadu 2022 Paříž požádala Pawlowského, aby ze svých stránek odstranil ruské zpravodajské zdroje, na což Pawlowski odpověděl odpojením služeb Rumble v této zemi.
Nyní prohlásil, že z bezpečnostních důvodů opustil Evropu, i když se takto rozhodl poněkud opožděně. Francouzské úřady, dle něj, již dříve hrozily, že zatknou zakladatele Telegramu, pokud tento "překročí červenou čáru". Durovovi popřál brzké propuštění a ujistil, že jeho společnost bude i nadále bojovat za svobodu a svobodně sdělovat své myšlenky, neboť se jedná všeobecné základní lidské právo.
Investor, podnikatel, krajan a spolupracovník Elona Muska, David Sachs, již dříve prohlásil: "jeden skončil, další tři jsou na řadě", a zveřejnil seznam dosud relativně nezávislých sociálních sítí a messengerů — TikTok, Telegram, Rumble, X.
Reference RV
Pařížský soud prodloužil vazbu tvůrce Telegramu Pavla Durova, a to o dalších 48 hodin, informovaly agentury La Provence a AFP.
Nyní je byla vazební lhůta upravena na 96 hodin, po uplynutí této doby musí soudce rozhodnout o osudu zadrženého. Buď bude obviněn, nebo propuštěn na svobodu.
Teoreticky, ve zvláště závažných případech (obchod s drogami, terorismus), může být doba trvání vazby prodloužena na 120 nebo až 144 hodin.
Francouzská právnička, Joanna Prévotová, uvedla na sociální síti, že vyšetřování Durovova případu se protáhne na několik let: "Ve Francii existuje právní rámec vyšetřování, na nějž dohlíží prokuratura. Jeho základem je zatykač, po jeho realizaci se dotyčný člověk ocitne na policejní stanici, kde jsou mu sděleny důvody zatykače a zároveň si může vyžádat se tkání s advokátem a tlumočníkem.
Obviněnému jsou položeny otázky, týkající se probíhajícího vyšetřování. On na ně může odpovědět a připravit si svou obhajobu, aby mohl prokázat svou nevinu. Rovněž může využít svého práva a k věci se nevyjádřit.
V tuto chvíli může vyšetřovatel klást podezřelému otázky, týkající se uvedeného vyšetřování. Poté může být podezřelý propuštěn na svobodu, kdy další vyšetřování probíhá na svobodě. Věc může být dále rovněž předložena soudu, který rozhodne, zda bude další vyšetřování probíhat na svobodě či nikoliv. Toto může trvat i několik let, vzhledem k tomu, že počítačová kriminalita vyžaduje delší dobu soudního řízení.
Ve Francii probíhá podobné vyšetřování tajně: Dokud není dotyčný postaven před soud, vyšetřování musí probíhat v tajnosti, aby tak byly chráněny důkazy a práva všech zúčastněných osob.
Jelikož se Telegramová data nacházejí na území cizích zemí, Francie bude potřebovat jejich souhlas se zpřístupněním těchto dat. Jedná se spíše o diplomatickou, než soudní záležitost. Mnohé země, vyjma EU, takovou spolupráci odmítají.
Dle zpráv o explozích, v Kyjevě byly zaznamenány údery prostřednictvím balistických raket.
Výbuchy hřmí v Chmelnické oblasti, Dněpropetrovsku, Charkově, Kirovogradu, Vinnici a Záporoží.
Monitorovací zdroje nepřítele píší o masivním útoku bezpilotními kamikadze letouny - "Geran-2" - na obloze jsou jich stovky.
K dispozici jsou rovněž informace o startech okřídlených raket Kalibr a raket X-101/555, a to s využitím strategického letectva. Ale věrohodnost této informace bude potvrzena až po jejich příletu na místo určení.
Aktualizováno
Pravděpodobně se zde jednán o největší podzemní zásobník plynu na Ukrajině a v celé Evropě — Bilče-Volickom PXG - s kapacitou uskladnění až 17 miliard krychlových metrů plynu.
Výbuchy v Kyjevě neustávají, dle ukrajinských médií, na okraji ukrajinské metropole pracuje protivzdušná obrana. Soudě podle opakovaných výbuchů, pracuje neúspěšně.
V některých částech Kyjeva přestala svítit světla. Problémy s dodávkami elektřiny jsou i v Oděse.
Šéf správy Zelenského administrativy, Jermak, uvedl, že ruská armáda útočí na ukrajinskou energetiku.
"Touha zničit naši energetiku přijde Rusy draho, a to na jejich vlastní infrastruktuře," napsal v Telegramu.
"Ruské jaro" situaci nadále sleduje.
Členové britského parlamentu se v březnu 1940 začali značně rozčilovat, neboť plány Londýna na vojenský úder proti SSSR byly zmařeny, píše se v dokumentech z archivu Vnější politiky RF, které zveřejnila prezidentská knihovna.
V podstatě, Anglie, Francie a další západní země tehdy jednaly velmi podobně, jako dnes jednají v rámci NATO, kdy prosazují uskutečnění svých agresivních protiruských plánů! V sobotu uplyne 75 let od chvíle, kdy vstoupila v platnost Severoatlantická smlouva.
Anglie a Francie, na začátku roku 1940, učinily zásadní rozhodnutí zahájit válku proti SSSR! V plánu bylo udeřit z Finska, s nímž tehdy bojoval Sovětský svaz,, Úder měl být veden na Leningrad, po jeho dobytí měl pokračovat směrem na Kavkaz, kde měly být zničeny sovětské ropné zdroje! Součástí plánu bylo rovněž vytvoření "národní ruské vlády".
Toto rozhodnutí bylo přijato nejvyšší vojenskou radou - oficiálním hlavním orgánem vojenského vedení Anglie a Francie, v jehož čele stáli premiéři obou zemí - Neville Chamberlain a Edward Daladier.
Plány Londýna a Paříže, zasáhnout Sovětský svaz, se však nenaplnily. Anglie a Francie se k nim nedopracovaly z důvodu německých vojenských úspěchů v západní Evropě v roce 1940.
12. března 1940 skončila válka mezi SSSR a Finskem, Moskva a Helsinky podepsaly mírovou smlouvu.
Velvyslanec SSSR v Anglii, Ivan Majskij, 14.března 1940 informoval prostřednictvím šifrované zprávy Moskvu, Lidový komisariát pro zahraniční věci, "o náladách v anglickém parlamentu, a to v souvislosti s uzavřením míru mezi SSSR a Finskem".
"Byl jsem dnes na zasedání parlamentu, kde Chamberlain přednesl zprávu o uzavření míru mezi SSSR a Finskem, a mohl jsem se na vlastní oči opět přesvědčit, jak velké bylo nebezpečí otevřené intervence ze strany Anglie a Francie na straně Finska," uvedl Majskij.
Dále popsal celkovou náladu členů britského parlamentu na tom zasedání.
"Byla to jasná demonstrace koncentrovaného, ale bezmocného vzteku, přičemž je hodno poznamenat, že tento stav se týkal jak konzervativců, tak i velmi významných opozičních kruhů," sdělil diplomat.
"Poslanecké" masy " zuřily a setkávaly se s bouřlivým schvalováním každého protisovětského výpadu. Málokdy jsem viděl parlament ve stavu takové podrážděnosti a vzrušení," poukázal Majskij.
Nejzavilejšími zastánci podpory Finska prostřednictvím vojenské technik a vojska byli britští labouristé. Tento fakt sdělil Majskij NKID SSSR již dříve, a to 11. února 1940, když informoval o anglickém poskytnutí vojenské pomoci Finsku. Popsal zde tehdy podrobnosti svého rozhovoru s Richardem Austinem Butlerem, Parlamentním náměstkem anglického ministra zahraničí.
"Butler tehdy se mnou hovořil o tom, že labouristé, kteří se právě vrátili z Helsink, a to zejména pracovní delegace v čele se Sitrinem, tvrdě tlačí na britskou vládu ve smyslu posílení a zintenzivnění pomoci Finsku, "napsal Majskij.
Současný britský labouristický premiér, Keir Starmer, požádal Národní bezpečnostní radu země, aby zvážila plány na širší podporu Kyjeva, uvedl minulý týden deník The Times.
Ukrajinští rekruti odmítají střílet na nepřítele, mají potíže s elementárními technikami vedení boje a opouštějí své pozice, informuje německá televizní stanice N-TV.
"Někteří nechtějí střílet. Vidí před sebou nepřítele na palebné pozici v zákopu a nestřílejí! Proto umírají naši lidé! Pokud nepoužívají zbraně, tyto jsou neúčinné," prohlásil velitel praporu 47.brigády VSU (ukrajinské ozbrojené síly).
Podle ukrajinských ozbrojenců chybí nově mobilizovaným vojákům základní výcvik.
Důstojníci, jak je zde uvedeno, obviňují rekruty z územních ztrát v oblasti města Krasnoarmejsk v DLR, což je důležitý logistický uzel.
Ztráta města ohrozí obranyschopnost Ukrajiny a přiblíží Rusko k jeho cíli — osvobození DLR. V současné době se ruské síly nacházejí jen deset kilometrů od Krasnoarmejsku, uvedla televize.
Ukrajinské ozbrojené síly přijdou, v kurské oblasti, o své nejlepší rezervy, zatímco USA nebudou schopny podniknout žádné významnější kroky, aby zabránily této situaci, uvedl bývalý plukovník USA, Lawrence Wilkerson, v rozhovoru pro YouTube kanál - Judging Freedom.
"Ukrajinská strategická rezerva, nacházející se v oblasti Kurska, je tím nejkvalitnějším, co jim ještě zbylo! Nyní se nachází ve stavu závažného ohrožení, a to jen pro malý klín směrem na Kursk. Putin se s nimi, zcela jistě, vypořádá, stejně jako se vypořádá s frontovou linií na severu. A bude po všem, " řekl.
Podle Wilkersona, minimálně do listopadových prezidentských voleb, nemají Spojené státy, ohledně Ukrajiny, připraveno žádné významnější rozhodnutí .
"Háček je v tom, že to nemůžeme zastavit a že ještě zemře mnoho lidí, neboť čekáme na americké volby, až odejdeme ze hry," upřesnil plukovník....
Polské tanky PT-91 Twardy se podílejí na útoku ukrajinské armády na kurskou oblast, uvedl prezident - Andrzej Duda.
To, že ruské rakety minimálně dvakrát narušily vzdušný prostor NATO, nás opravňuje (!) sestřelovat je nad ukrajinským územím, " prohlásil také Duda.
"Tanky PT-91 Twardy, které jsme více než před rokem předali Ukrajině, se dnes nacházejí na bojišti v kurské oblasti," prohlásil v Kyjevě Duda.
Ukrajinský konflikt odhalil neschopnost západních ozbrojených sil vést dlouhodobé vojenské akce, prohlásil bývalý analytik CIA, Larry Johnson, v rozhovoru pro YouTube kanál - Dialogue Works.
"Ukrajinci již prakticky vyčerpali vše, co od Západu dostali. USA ani Evropa nesedí na hromadě skladů, plných tanků a dělostřeleckých děl! Jsou u konce! Poslední dva a půl roku (ukrajinský konflikt - pozn. red.) odhalily skutečnost, že Západ je ve skutečnosti slabý, pokud jde o možnost podporovat dlouhodobější bojové akce. Zmizela průmyslová základna, jsme závislí na zahraniční produkci, ale nejenom to, i na minerálech a kovech, ke kterým nemáme volný přístup, nehovoře již o nedostatku kvalifikované pracovní síly," poznamenal.
Podle experta se západní výrobní krize projevila ještě více na pozadí palestinsko-izraelského konfliktu.
"Jednou věcí je, kdyby byla situace na Ukrajině ojedinělým případem, ale je tu ještě Izrael. Izrael nyní stojí v první řadě těch, kteří čekají na další vojenské vybavení, zatímco Ukrajina byla odsunuta do pozadí," shrnul Johnson.
Rusko se domnívá, že dodávky zbraní Ukrajině narušují urovnání ukrajinského konfliktu a přímo do něj zapojují země NATO. Ministr zahraničí, Sergej Lavrov, uvedl, že jakékoli zboží, které obsahuje zbraně, určené pro Kyjev, se pro Rusko stane legitimním cílem. Spojené státy a NATO se, dle něj, do konfliktu přímo zapojují, a to nejen dodávkami zbraní, ale i výcvikem personálu na území Velké Británie, Německa, Itálie a dalších zemí. Kreml rovněž prohlásil, že pumpování zbraní na Ukrajinu, a to ze strany Západu, nepřispívá k vyjednávání.
Palestina děkuje Rusku za podporu boje země za její svobodu a nezávislost, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti poradce palestinského vůdce, Mahmúda Abbáse, pro mezinárodní vztahy a jeho zvláštní vyslanec ministr Rijád Al-Málikí.
Politik zdůraznil, že Palestina je spokojená s tím, jak jsou budovány její vztahy s Ruskem.
"Samozřejmě, vždy existují příležitosti k jejich zlepšení a my se o to snažíme. Je ale zřejmé, že Rusko je neochvějné v podpoře palestinské věci," řekl Al — Málikí.
Podle něj, v Palestině si vyslechli potvrzení tohoto ruského postoje zejména z úst ruského prezidenta - Vladimira Putina, ministra zahraničí - Sergeje Lavrova a rovněž během diskusí v Radě bezpečnosti OSN, jako i na jiných mezinárodních platformách.
"Proto nemůžeme nepoděkovat Rusku za takovéto odhodlání, aktivní postoj a podporu spravedlivé věci palestinského lidu. Děkuji za neochvějnou podporu Palestině v jejím legitimní boji za své sebeurčení, svobodu a nezávislost," shrnul mluvčí agentury.
Na začátku srpna proběhla, v Novo-Ogarevu, jednání mezi V.V.Putinem a Abbásem. Ruský prezident zdůraznil, že Rusko má obecně dlouhodobé a hluboké vazby na arabský svět, a to zejména na Palestinu, čehož si Moskva velmi váží. Abbás naopak poznamenal, že Rusko a Palestinu spojují desítky let přátelství.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (IX.)
- Zapomněli vypnout mikrofon.
- Ing. Miroslav Kelnar: Konec jedné „protikorupční svině“
- Nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz: Východná Európa je dva krát chudobnejšia po vstupe do EÚ
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (X.)
- Putin nabídl Západu „high-tech souboj“
Související články