Londýnské olympijské hry vyvolávají v paměti Orwellovu 1984
- Podrobnosti
- ze světa / Evropa|
- 17. červenec 2012|
- wertyzreport|
- 8586 x
Hry začínají už za dva týdny. Posledním vývojem je oznámení britského ministerstva obrany, že na 30 míst sportovních akcí nasazuje dalších 3500 vojáků. A to k už 13500 vojenskému personálu, který byl nasazen k ochraně veřejnosti a sportovních týmů před rizikem teroristického útoku.
Britský generál Sir Nick Parker, který na bezpečnostní opatření dohlíží, řekl, že jednou z plánovaných možností je vyřešení “události typu 11.září.”
Totální nasazení vojáků v a okolo Londýna představuje 7 tisíc dalších lidí, kteří v současnosti provádí bojové operace v Afghánistánu.
A k tomu ještě, 10 tisíc policistů a 10 tisíc soukromých strážců. Bylo odhaleno, že G4S, soukromá bezpečnostní forma s olympijským kontraktem, nedokáže naplnit požadavky své lidské síly, což vyústilo k nasazení dalších vojáků.
Militarizace her byla nechtěně vyslovena mluvčím ministerstva obrany, když řekl: “Spousta lidí, se kterými se veřejnost setká při vstupu na olympijskou událost, budou sloužící členové ozbrojených sil.”
Boris Johnson, nekonformní starosta Londýna, v prohlášení řekl: “Starosta bere věc olympijské bezpečnosti extrémně vážně a mít během Her k dispozici nejlepší a nejstatečnější vojáky na světě je zdrojem velkého komfortu.”
Největší bitevní loď Královského námořnictva, HMS Ocean, bude zakotvena na Temži v Greenwich a bude během událostí poskytovat logistické velitelské centrum. Poskytne také základnu pro vrtulníky Lynx, které budou pilotovány odstřelovači a kroužit na hlavním městem.
Na kultovní Temži, , která protéká okolo londýnských památek, budou nasazeni také Královští námořníci na hlídkových lodích a na nafukovacích člunech.
Oblohu nad hlavním městem bude hlídat RAF s vrtulníky Puma a stíhačkami Typhoon ze základny RAF Nrotholt v západním Londýně a na v Ilford ve východním Londýně.
Nejkontroverznějším nasazením byly ale instalace střel země-vzduch na bytových domech v chudém, chátrajícím východním konci Londýna. Obyvatelé nedávno prohráli soudní bitvu o zabránění instalace baterií Rapier SAM.
Místní pracující komunity militarizaci své čtvrti odmítaly. Zpochybňovali také bezpečí pro občany v případě sestřelení letadla podezřívaného z provádění teroristických útoků. Jeden místní řekl: “Co se stane, když na naše domy spadnou trosky?”
Vojenská invaze do chudých čtvrtí na čtyři týdny slouží ke zhoršení už i tak špatných pocitů ke kolosální podívané. Oblasti východního Londýna, jako třeba Tower Hamlets a Watham Forest, leží ve stínu některých sportovišť. Pořádání Olympiády, včetně masivní bezpečnostní operace, se spočítalo na cenu mezi 20-40 miliard dolarů, většina z toho bude zaplacena daňovými poplatníky. A to v době tvrdých škrtů britské vlády v hodně 140 miliard dolarů z veřejných fondů.
Sociálně slabé komunity na východě Londýna nejvíce odnesly vládní škrty požadované k vyrovnání knih ministerstva financí, které jsou v nepořádku kvůli šetření miliard dolarů na vyplacení zkorumpovaných soukromých bank.
S nezaměstnaností a cítěným sociální slabosti v oblastech, jako je třeba východní konec Londýna, si spousta obyvatel nebude moct dovolit na Olympiádu jít, zvláště když lístky stojí až 3 tisíce dolarů.
K porovnání tohoto nóbl korporátního sponzorství spolu se zvětšující se chudobou Londýňanů – uprostřed kompletní vojenské operace a sledování – je tu strašidelný pocit novely George Orwella 1984.
Orwellův klasický příběh autoritativního policejního státu se odehrával převážně v Londýně, který se stal hlavním městem Airstrip One, provincie amerického super státu, Oceánie. Zbídačená většina populace, “proletáři”, se musel spokojit s ošuntělými hospodami a slabou nadějí o výhře v týdenní loterii, zatímco se “vlivné kruhy” stavěly nad masy. Proletáři byli v posluhování udržování nouzovými opatřeními a pernamentním stavem války. V Orwellově 1984 je také více než podezření, že údajný válečný stav a přicházející útoky od neznámých nepřátel byly triky elity, aby uvalily na masy strach.
S vedoucí účastí britské vlády v americké ”globální války proti teroru” (běžně referované jako GWOT) a s důkazy, že britská rozvědka tajně spolupracovala na bombových útocích v metru 7/7, Orwellova 1984 vypadá čím dál víc jako umění napodobující život.
Novela byla vydána v roce 1949, rok poté, co v Londýně proběhly Olympijské hry. Tyto hry byly pořádány po 2.světové válce, kdy většina domů pořád projevovala známky devastace německými Luftwaffe.
V roce 2012, Londýn se bude podobat válečné zóně, vzhledem k falešné “válce proti teroru”, kterou britská vláda a jejich američtí spojenci začali k naplnění domácí a zahraniční dominance.
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31908
zdroj:www.wertyzreport.com
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Michal Svatoš s Josefem Skálou - kouřové clony a reálné zákulisí ukrajinského konfliktu (14.5.2025)
- Jak by vypadala jaderná válka. (Video)
- Aby bylo jasno s Lenkou Šimůnkovou
- Z Russkoj Vesny (16.4. - 17.4.2025): Výsadkáři 95. brigády chtějí vstoupit do Kyjeva...
- Nasledovníčka estónskych esesákov sa vyhráža Ficovi
Související články