Ponuré předpovědi a panika na akciových trzích. Všechno padá.
- Podrobnosti
- Blogy / Emil Kalabus|
- 24. srpen 2015|
- Emil Kalabus|
- 9154 x
Finanční masakr, který jsme v pátek zažili, byl svým rozsahem opravdu globální. V procentech se čínské akcie propadly ještě více než ty americké. I japonské akcie se propadly, udělaly to akciové trhy i po celé Evropě a měny vynořujících se trhů celé planety byly naprosto zdrceny.
Vypadá to, že hrozba ekonomické finanční katastrofy epických rozměrů nejen, že je reálná, nýbrž že už jede plnou parou vpřed přímo před našima očima.
David Stockman už dlouho varoval, že akciový trh je na pokraji masivního kolapsu, a nedávné cenové akce ho ještě více utvrdily, že i toto dno se prolomí.
Gerald Celente z Trends Research Institute oficiálně předpověděl, že do konce tohoto kalendářního roku dojde ke krachu akciového trhu. Pokud Geralda Celente neznáte, je to jeden z nejrespektovanějších trendových prognostiků na celém světě. Správně předpověděl krach akcií 1987, prasknutí bubliny dotcom a finanční paniku roku 2008. Jen před pár týdny řekl Ericu Kingovi následující: „Teď předpovídám, že do konce letošního roku zažijeme krach globálního trhu akcií.“ Celente říká, že to nebudou jenom US akcie. Věří, že ten krach přijde i na „DAX, FTSE, CAC, Shanghai a Nikkei.“ Jinými slovy to bude opravdová globální finanční krize a říká, že „dojde k panice v ulicích od Wall Streetu po Shanghai a od Británie po Brazílii.“
Samozřejmě, že Celente není zdaleka jediný. Mnoho dalších také už varovalo, že nadchází nová finanční krize.
Michael Snyder během posledních šesti let publikoval přes tisíc výzkumných spisů, článků a zpráv rozebírajících finanční, ekonomické a monetární krize zachvacující svět. Ač často na své čtenáře naléhal, aby se připravili na kalamity, tak nikdy neurčil konkrétní datum nebo časový rámec o spuštění něčeho, co celý systém pošle do vývrtky.
Až dosud.
Snyder ve svém posledním interview s Future Money Trends jasně stanovil a vysvětlil, proč nedávno svým čtenářům vydal svůj první a jediný „Rudý poplach“ s varováním před nadcházející dalekosáhlou událostí, která bude mít dopad na každičký kout planety.
Věřím, že finanční krize je za rohem… a to podobná, jakou jsme zažili v roce 2008, ale nakonec vyjde jako daleko horší.
Egon von Greyerts varoval King World News, že svět odmítá uvěřit tomu, co se děje, pohybuje se směrem k totální panice a v důsledku toho ke kolapsu globální ekonomiky a akciových trhů.
Greyerts se stal legendárním poté, co předpověděl politiku „kvantitativního uvolňování“, některé historické kroky na valutovém trhu a další světové události.
Egon von Greyerts tvrdí že krize je zde, ale svět to nevidí. Světová ekonomika se už začala rozpadat. Jen za první čtyři dny minulého týdne bylo na světových akciových trzích zničeno 2,5 trilionu tržní kapitalizace. To znamená, že svět stále ještě odmítá uvěřit tomu, co se děje…
Minulý týden světové burzy zažily nejhorší týden v tomto roce, širší index Wall Street ztratil 5,8 procenta, nejvíce od září 2011. Globální výprodej spustila zpráva o prohlubujícím se poklesu aktivity v čínském průmyslu, která prohloubila obavy z dalšího zpomalování růstu druhé největší světové ekonomiky.
Letošní zisky jsou pryč. Panika pokračuje. Padá všechno a všude! Čínské akcie zahájily nový týden těžkým propadem a jejich hlavní indexy ztrácejí přes osm procent. Akciové burzy padají v celé Asii a navazují na páteční globální výprodej, vyvolaný nepříznivými údaji z čínské ekonomiky. Investory zklamalo, že Peking o víkendu ani přes silný pokles na burzách neoznámil žádná nová opatření na podporu trhu.
S padající ropou se opět do velkých obtíží dostává ruský rubl, který hned po ránu mohutně oslabuje o 2,7 % na 71 USDRUB. Ruská měna se tak pohybuje na dostřel svých historických minim, kde se nacházela na přelomu letošního roku, když vrcholila měnová krize. Moskvě kvůli zlevňující ropě utíkají příjmy z exportu černého zlata a rubl se dostává opět pod tlak.
Prodejci tlačí do záporu také všechny evropské indexy, které ztrácejí v průměru okolo 2,5 % své hodnoty. Jedná se již o třetí den v řadě, kdy (nejen evropské) trhy takto prudce klesají a ve velkém mažou letošní tučné zisky.
Výnosy evropských dluhopisů (zejména na delším konci křivky) klesají, výjimkou je Řecko a periferní země EMU (Portugalsko, Španělsko, Itálie). Výnosy státního dluhu jdou dolů též v USA, když investoři poptávají jistotu a naopak redukují rizikové akciové pozice.
Mají Celente, Snyder, Stockman a Greyerts pravdu, nebo se mýlí? Uvidíme v příštích dnech, ale zatím, jejich předpovědi bohužel vychází. Padá všechno a všude!
Komentáře
Facebook komentáře
Související články