Absolutní moc
- Podrobnosti
- Blogy / Emil Kalabus|
- 15. září 2015|
- Emil Kalabus|
- 10906 x
Bankéři světa dosáhli půjčkami zadlužení států padesát jedna trilionů US dolarů. Upřesněme, že jde převážně o státy pod americkým vlivem a kde jsou US vojenské základny. Neděje se ovšem nic nezákonného, poněvadž bankéři svým působením a svými "koňmi" v parlamentech dosáhli toho, že zákony jsou na jejich straně. Ing. Dr. Bohumil Kobliha
22. listopadu 1963 byl zavražděn prezident Spojených států John Fitzgerald Kennedy. To bylo něco neslýchaného - byl zavražděn představitel světové velmoci číslo 1.
Kennedy byl prvním prezidentem, který si začal uvědomovat nebezpečí, na které poukázal už jeho předchůdce Dwight Eisenhower, který varoval před neoprávněným vlivem "vojensko-průmyslového komplexu". Ale Kennedy šel ještě dále. Varoval před vlivem i dalších uskupení, snažících se potají o uchopení moci. V projevu v Bílém domě řekl : "Samotné slovo "utajení " je ve svobodné a otevřené společnosti nepříjemné; a my, jako občané, se z podstaty i historicky stavíme proti tajným spolkům, tajným přísahám a tajným jednáním". Ačkoli přímo nejmenoval finanční sektor, bylo zřejmé, že o něm mluví. "Na celém světě čelíme jednolitému a bezohlednému spiknutí, které je založeno na zlých úmyslech rozšiřovat sféru svého zájmu. Je to systém, který investoval výrazné materiální a lidské zdroje k vytvoření vysoce efektivního stroje, který se skládá z armádních, diplomatických, zpravodajských, ekonomických, vědeckých a politických operací těsně provázaných. Jejich operace jsou utajované, nejsou zveřejňované. Jejich chyby jsou pohřbené, není na ně upozorňováno. Jejich odpůrci umlčeni, není jim dán prostor. Žádné výdaje nejsou dotazovány, žádné tajemství není zodpovězeno. Samotné slovo tajemství je zapovězeno.“
Kennedy se ale nezastavil na projevech. Neváhal také jednat. Ačkoli věděl, s kým má tu "čest", přesto se pokusil o nápravu. Jako první (a taky poslední) se pokusil zlomit moc banksterů. Kennedy se postavil proti bankovní mafii a svým prezidentským dekretem č. 11 110 se rozhodl vrátit státu ústavní právo vydávat peníze. Tímto rozhodnutím by FED ztratil možnost půjčovat emitované peníze vládě Spojených států za úrok. Kennedy dal příkaz vytisknout 40 miliard dolarů a měly být pojmenovány US Bank notes. To bylo proti vůli bankovní mafie, která vlastní od roku 1913 Federal Reserve Bank. Kennedy se snažil zavedením nových peněz krytých stříbrem vymanit z vlivu FEDu. Po jeho zavraždění byly staženy z oběhu. Bylo mu toto jeho rozhodnutí osudné? Jeden z největších bankéřů světa Rotchild řekl : "dejte mi možnost vydávat peníze a nebude mě zajímat, kdo vládne". Ale tady narazila kosa na kámen. Kennedy vzal Rotchildům jejich právo vydávat peníze. A to se nesmí. Teď už každý vládce ví, co by ho čekalo.
Agent CIA Howard R. Hunt, který mj. vedl kampaň za svržení legálně ustavené vlády v Guatemale v r. 1953, řídil vylodění v Zátoce sviní na Kubě, mající svrhnout Fidéla Castra a který se vyznamenal v aféře Watergate, přiznal před svou smrtí v roce 2007 své rodině, že byl součástí konspirace na zabití prezidenta Kennedyho, kterou řídil viceprezident Lyndon B. Johnson. Už při vyšetřování vraždy Kennedyho ředitel FBI potvrdil slova JFK, když řekl : "Člověk ustrne, když se ocitne tváří v tvář spiknutí tak obrovskému, že se nechce věřit, že by mohlo existovat". Tato slova šéfa FBI jsou v příkrém rozporu s oficiálním vyjádřením o osamělém střelci.
Ještě někdy v létě 2011 si většina občanů myslela, že Muammar Kaddáfí je pouze jeden z mnoha afrických diktátorů, tyranizujících vlastní obyvatelstvo. Vzpouru proti jeho režimu občané vnímali jako většinovou, a proto i jako legitimní. Tak pracovala propaganda. Pravdou ale je, že se Kaddáfí vzepřel západu a odmítal nadále vyvážet ropu za dolary.
Jeho geniální myšlenkou bylo odpoutat těžbu ropy od USD $ a veškerou ropu emitovat v nové měně „Zlatý Africký Dinár“. Tato měna měla později umožnit kótovat ropu i jiným africkým zemím a především měla mít „reálnou“ hodnotu 1 zlatý africký dinár, který měl být krytý zlatem.
Je to jeden z nejpravděpodobnějších důvodů pro to, aby zrovna Kaddáfí padl z výšin. Centrální bankovnictví a globální monetární systém se cítili v ohrožení. Samozřejmě mainstreamová média to příliš nerozebírají, ale nezávislí analytici se na této skutečnosti pozoruhodně shodují.
Podle více než jen mála pozorovatelů plánoval Kaddáfí ukončit prodej libyjské ropy za US dolary – s tím, že bude požadovat místo toho platby ve zlatem podložených „dinárech“ (jednotné africké měně založené na zlatu) – a to že bylo skutečnou příčinou. Tento režim seděl na masivních hromadách zlata, odhady se blíží 150 tunám, a tlačil i ostatní vlády v Africe a na Středním východě, aby ho následovaly. A to mělo podle analytiků potenciál doslova strhnout dolar a světový monetární systém jako jeho rozšíření. Francouzský president Nicolas Sarkozy údajně šel tak daleko, že Libyi prohlásil za „hrozbu“ finanční bezpečnosti světa. „Insideři“ z Kaddáfího plánu zjevně panikařili.
„Jakýkoliv pohyb jako tenhle by určitě neuvítala ta současná mocenská elita, co odpovídá za kontrolu světového centrálního bankovnictví,“ poznamenal finanční analytik Anthony Wile, editor na volný trh orientovaného listu Daily Bell, v interview s RT. „Takže ano, to by určitě mohlo být něčím, co by mohlo způsobit jeho okamžité zavržení a nebylo by zapotřebí žádných dalších důvodů, aby se přikročilo k jeho odstranění od moci.“
Centrální Libyjskou banku vlastnil na rozdíl od západních zemí skutečně stát a půjčky byly bezúročné. První co rebelové udělali když zabili Kaddáfího, bylo založení nové centrální banky, kterou vlastní Rotchildové.
Na podkladě těchto zpráv lze pochopit, proč některé západní státy v čele s USA tak silně nenávidí Rusko a Čínu. Obě země hromadí ve velkém zlato a obchodují ve svých národních měnách. Tato praxe se šíří světem.
Současná nadvláda absolutně mocných nad centrálním bankovnictvím a globálním monetárním systémem se opět ocitá v ohrožení.
Komentáře
Facebook komentáře
Související články