Rusko zaútočí na Ukrajinu 16. února
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 15. únor 2022|
- jan bartoň|
- 3068 x
Americké tajné služby tvrdí, že Rusko zaútočí na Ukrajinu 16.2.2022. Informaci dostaly všechny státy NATO, nad Ukrajinou se omezuje letecký provoz a některé státy jako USA či Japonsko vyzvaly své občany k opuštění Ukrajiny.
Propagandistická mašinerie amerických zpravodajských služeb jede na plné obrátky. Ani ne týden poté, co mluvčí Bílého domu prohlásila, že Bílý dům „neví, kdy Rusko zaútočí“, a že již nebude vydávat zprávy o jistém útoku Ruska na Ukrajinu, propaganda amerických zpravodajských služeb ještě zesílila a padl další „jistý“ termín ruské invaze na Ukrajinu, která má začít leteckými útoky (jak jinak, že ano). V tomto ohledu se ukazuje, že Bílý dům už dávno nemá situaci pod kontrolou a americké tajné služby si dělají co chtějí. Je to v době, kdy mimo jiné početná skupina republikánských kongresmanů a senátorů požaduje, aby byl Joe Biden podroben prohlídce, která by měla vyloučit počínající či již probíhající demenci.
Připomenu, že i v Demokratické straně padl na počátku mandátu Joea Bidena návrh, aby byl Biden zbaven držení klíčů od jaderných zbraní a aby pověstný „kufřík“ byl v gesci viceprezidentky Kamaly Harrisové.
Celá propagandistická mašinerie kolem datumu útoku Ruska na Ukrajinu mi připomněla to, co se dělo v roce 1944 před invazí Spojenců do Francie. V polovině šedesátých let minulého století vyšla v tehdejším Československu kniha francouzského publicisty Gillese Perraulta o pozadí největší vojenské invaze II. světové války do Francie. Dnes již klasická publikace významného francouzského publicisty, zabývající se politickými, vojenskými a psychologickými aspekty jedné z nejvýznamnějších vojenských operací světových dějin, vylodění Spojenců v Normandii v létě 1944.Její první české vydání v polovině šedesátých let bylo významným nakladatelským počinem, neboť dalo tehdejšímu českému čtenáři masírovanému všudypřítomnou komunistickou propagandou ohledně bojových akcí druhé světové války, možnost aspoň drobně nahlédnout za oponu onoho sovětského monopolu na vítězství ve druhé světové válce.
Přečetl jsem tuto knihu jako středoškolák doslova „jedním dechem“ a pamatuji, kolik prostoru věnoval autor psychologické válce mezi Spojenci a Německem. Kolem termínu invaze „unikaly“ z Velké Británie každý den zprávy o místu vylodění Spojenců a datu vylodění. Byla to doslova psychologická válka, v níž měly všechny trumfy v rukách zpravodajské služby Spojenců. Pomocí německých agentů a dvojitých agentů posílaly do Německa každý den několik zpráv kde a kdy k vylodění dojde. Zpravodajské služby byly natolik profesionální, že Německu poslaly i přesné místo i čas vylodění v Normandii přes agenta, jehož zprávy byly většinou mylné. Němci tak věděli, kdy k invazi dojde, ale vzhledem k obrovskému množství zpráv o místu a času invaze, prostě přesný termín invaze vzali opět jako dezinformační válku Spojenců a věřili, že k vylodění dojde na zcela jiném místě.
Již týdny nás mediální propaganda, která čerpá ze zpráv Bílého domu a dnes z amerických tajných služeb, masíruje, že k ruské invazi na Ukrajinu dojde „do konce ledna“, „do poloviny února“, nyní upřesněno na 16.2.2022. Vedou se debaty o tom, že Rusko údajně musí využít zamrzlou půdu, aby se jejich tanky dostaly rychle do Kyjeva.
Ruská invaze na Ukrajinu by mohla začít ve středu 16. února. Uvedl to ve své zprávě server Politico s odvoláním na tři oficiální zdroje z Washingtonu a Evropy. Spolupracovníci amerického prezidenta Joea Bidena veřejně konkrétní datum potvrdit nechtěli, pouze uvedli, že v rozporu s předchozími veřejnými spekulacemi a očekáváními by invaze mohla začít před před koncem olympijských her v Pekingu 20. února. Moskva popírá, že by měla v plánu na Ukrajinu zaútočit.
Představitelé USA i NATO opakovaně prohlásili, že jejich vojáci na Ukrajinu nevstoupí, ať se stane cokoliv. Pentagon pak v sobotu oznámil, že kvůli narůstajícímu napětí v zemi stahuje i svou Národní gardu, jejíž příslušníci tam od listopadu působili jako vojenští poradci. „Když po sobě začnou střílet Američané a Rusko, je to světová válka,“ uvedl v minulém týdnu americký prezident Joe Biden.
Ve stylu současné studené války mezi USA a Ruskem, do které je zataženo samozřejmě i NATO, existuje několik variant. Rusko na Ukrajinu právě 16.2. nezaútočí (protože by tím dodalo zprávám amerických tajných služeb punc věrohodnosti) nebo „překvapivě“ zaútočí a potvrdí tak termín, který si americké zpravodajské služby „vycucaly“ z prstu. Osobně se domnívám, že k invazi v termínu 16.2. nedojde a americké tajné služby vydají termín „aktuální“. Takto to ostatně probíhá už několik týdnů.
Největší obětí současné hysterie kolem Ukrajiny je samozřejmě Ukrajina samotná. Možná, že si ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyi přál vyprovokovat mediální přestřelku s Ruskem, evidentně se mu to ale vymklo z rukou. Marně vydává zprávy o tom, že ukrajinská armáda invazi zabrání a kritizuje Západ, že už vidí ruské tanky v Kyjevě.
Z dosavadního průběhu mediální propagandy z USA se zdá, že je to právě americká strana, která si ze všeho nejvíce přeje, aby k invazi Ruska na Ukrajinu došlo. Slibuje si od takového vývoje upozadění totálního fiaska Bidenovy vnitřní i zahraniční politiky za rok v úřadu. Po útěku z Afghánistánu potřebuje americká administrativa silný motiv, který by odvedl pozornost od neutěšené ekonomické situace Západu, kde se vlivem covidových restrikcí a čínské hospodářské politiky „nedodávek“ na Západ rozběhla inflace již dlouho nevídaným tempem. Jen ta česká stoupla meziročně o bezmála deset procent, vysoká inflace je v EU i USA. Lidé se bouří proti covidovým restrikcím a úřady mají stále větší starosti s tím, jak těmto protestům čelit. Válka na Ukrajině by tak byla „ideálním řešením“ pro USA – dostatečně daleko, a přitom díky propagandě „za humny“. Obávám se, že právě tento typ americké zahraniční politiky žene svět do situace, která může skutečně dopadnout špatně nejen pro Ukrajinu a Rusko, ale doslova pro celý svět.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (IX.)
- Zapomněli vypnout mikrofon.
- Ing. Miroslav Kelnar: Konec jedné „protikorupční svině“
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (VIII.)
- Nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz: Východná Európa je dva krát chudobnejšia po vstupe do EÚ
- Martin Koller - Rozbor situace v Sýrii. POZOR NA TURKA!
Související články