Rozumí Vystrčil diplomacii?
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 7. září 2020|
- vladimír zeman|
- 3414 x
Evidentně nikoliv. Diplomacie je umění dosáhnout svých výhod s přímou účastí toho, na jehož úkor svou výhodu získávám. V tomto případě, nabízet diplomatické styky Tchajwanu, bez účasti Číny asi opravdu nejde.
A tak tu máme diplomatické faux pas - špatný krok, něco co opravdu České republice neprospěje. Slovo statečnost opravdu není na místě, boj proti něčemu, nebo za něco (svobodu) tu není ani náznakem, hospodářské trhy to v žádném případě nevylepší. Spolupráce na poli hospodářském tu s Tchajwanem dávno je. Mise Senátu v čele s panem Vystrčilem vyzní, a nemůže to být jinak, než jako hloupá provokace (jak řekl pan prezident - klukovina) vůči Číně. Nejsme v pozici, abychom jakkoliv provokovali kohokoliv na světě. To nechme na Americe, která se zmůže jenom na hloupém vyhrožování sankcemi, nebo na EU, která si dává velký pozor na to, aby si Čínu jakkoliv rozhněvala.
A tady jsme u pojmu demokracie, kterou tam asi chtěl pan Vystrčil obhajovat. To jest demokracii v Číně. A udělal to tím neméně vhodným způsobem. To jest předvedl, že v demokracii si lze dělat, co se každému zlíbí. A to je svoboda. Podle pana Vystrčila je politika jedné Číny pouze pojem, který hlásá Čína a je mu jedno, že tento pojem uznává, kromě asi 15-ti zemí, celý svět. Takže pan Vystrčil svou misí poškodil čínskou suverenitu a tím pádem české zájmy. Bude na naší vládě, aby tento faux pas - špatný krok ve vztahu s Čínou urovnala.
Situace ukazuje na zvláštní postavení Senátu v našem politickém systému. Senát není nic jiného, než opozice. To ovšem ukazuje na jeho zbytnost. Zrušme Senát a rozšiřme poslaneckou Sněmovnu na 281 poslanců. Sněmovna je to správné kolbiště na soupeření politických stran, Senát nikoliv, do Senátu se volí osobnosti, odborníci, lidé se zkušenostmi. Má to být Rada starších. Způsob volby je jiný než do Sněmovny, i pravidelná třetinová obměna senátorů má svůj smysl.
Senát nesmí vytvářet kluby politické, ale výhradně odborné, kde se má projevit životní zkušenost a odbornost senátorů, při posuzování zákonů došlých ze Sněmovny. Jeho politické působení nedává smysl, sněmovna ho přehlasuje a svůj názor prosadí. Senát se ovšem chová vůči Sněmovně jako opozice a proto jeho počínání nedává smysl. Zřejmě to chápou i voliči a proto je při volbách do Senátu tak slabá účast. Dokud Senát nepochopí svůj smysl, volby do Senátu budou beze mně.
Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=756848
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (IX.)
- Zapomněli vypnout mikrofon.
- Ing. Miroslav Kelnar: Konec jedné „protikorupční svině“
- Nositeľ Nobelovej ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz: Východná Európa je dva krát chudobnejšia po vstupe do EÚ
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (X.)
- Putin nabídl Západu „high-tech souboj“
Související články