Kterak Evropská unie s koronavirem zatočila
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 3. červen 2020|
- jan hořínek|
- 2277 x
Během pandemie Covid-19 mohl v mnohých vzniknout dojem, že Evropská unie v podstatě nic nedělá. Opak je však pravdou a bruselské špičky tak po několikaměsíčním jednání mohou konečně oznámit, že našly řešení.
Během pandemie Covid-19 mohl v mnohých vzniknout dojem, že Evropská unie v podstatě nic nedělá. Opak je však pravdou a bruselské špičky tak po několikaměsíčním jednání mohou konečně oznámit, že našly řešení.
“Musíme říci, že situace kolem šíření viru se nám vůbec nelíbí. A protože se nám v minulosti osvědčila koncepce, že to, co se nám nelíbí, je nejlépe zakázat, rozhodli jsme se, že COVID-19 prostě zakážeme,” oznámila Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise.
“Nyní možná vypadáme jako hlupáci, že jsme na tak prosté řešení nepřišli dříve, ale ono to nebylo politicky vůbec jednoduché,” dodává předseda Evropské rady Charles Michel. “Nápad vznikl, když skupinka europoslanců navrhla, abychom zakázali mexické pivo Corona - neobsahuje totiž žádné koronaviry a jedná se tedy o klamání spotřebitele. Jiní však namítli, zda by nebylo správnější z téhož důvodu zakázat koronaviry, protože neobsahují ani kapku piva Corona. Zkrátka klasický problém typu ‘slepice nebo vejce’.”
S řešením nakonec svým kolegům pomohl bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz: “Poukázal jsem na jednu ze základních hodnot, v něž věřím, že totiž zákazů není nikdy dost. Nevíte-li, jestli byla dříve slepice nebo vejce, nemá smysl příliš mudrovat, Jednoduše zakážete obojí.”
Evropská komise tedy s okamžitou platností zakázala jak pivo Corona, tak koronaviry. Na otázku, jak si představují, že budou zákaz koronavirů uplatňovat, odpověděla von der Leyenová: “Nepředpokládáme, že by se tento zákaz nedodržoval. Lidé si musí uvědomit, že volný pohyb osob a zboží neznamená automaticky i volný pohyb virů. Vyzýváme proto všechny občany: klidně cestujte a překračujte hranice, své patogeny však prosím nechte doma. Jistě to bez nich pár dní vydržíte.”
Když přítomní novináři vyjádřili pochybnost, zda si přece jen viry nebudou dělat, co chtějí, měl Martin Schulz po ruce pohotovou odpověď: “Myslím, že jsem za dobu naší existence ukázali jednu věc - co nejde zakázat, to jde vždy aspoň nějakým způsobem byrokraticky zregulovat. Postavíme tedy šíření viru do cesty takové administrativní překážky, že mu jakékoliv choutky k šíření znechutíme!”
Autor: Jan Hořínek
Zdroj: https://horinek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=752452
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Rusko nasazuje nejvýkonnější a nejrychlejší „SYSTÉM ZNIČENÍ“
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (18.4.2025 - Velikonoční)
- Z Russkoj Vesny (16.4. - 17.4.2025): Výsadkáři 95. brigády chtějí vstoupit do Kyjeva...
- A čo tak návrat Podkarpatskej Rusi
- Velká americká show
Související články