Co májí společné minulý a současný režim
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 13. srpen 2019|
- slávek popelka|
- 2874 x
Vedle toho, že si mnozí prominenti komunistického režimu bezostyšně přivlastnili roli elit ve státě kde byl komunismus zákonem prohlášen za zločinnou ideologii je to i další okolnost. Režim, který byl u nás u moci od roku 1948 do podzimu 1989 byl protiústavní, tedy nezákonný.
Prezident Beneš měl po demisi většiny ministrů své vlády v roce 1948 povinnost rozpustit vládu a vyhlásit předčasné volby. To požadovala ústava.
Eduard Beneš odvahou zrovna neoplýval. Nedokázal se postavit ani nacistům, ani komunistům i když v obou případech měl slušnou šanci na úspěch. Po mobilizaci v roce 1938 měla československá armáda cca milion mužů ve zbrani. Německé ozbrojené síly čítaly 1 100 000 mužů. Československé zbraně byly v té době světovou špičkou (např. v roce 1936 jsme byli největším vývozcem zbraní na světě). Většina Čechoslováku chtěla bojovat a Hitler by zřejmě tvrdě narazil.
Také proti komunistům mohl Beneš účinně zasáhnout. Armáda by splnila jeho rozkazy.
Současný režim je rovněž nezákonný. Je jím proto, že při rozdělení republiky politici porušili jednoznačně stanovený ústavní zákon - o rozdělení republiky může rozhodnout pouze referendum.
Proč respektujeme a podřizujeme se nařízením nelegitimního režimu, který navíc výrazně poškozuje tuto zemi i její obyvatele? Slávek Popelka
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (30.3.2025)
- Konečně se našel někdo odvážný!
- Z PRONEWS (29.3. - 30.3.2027): Moskva: Na Západě se "domnívají", že došlo k pokusu o atentát ...
- Panika v Kyjeve?
- V tajné biologické laboratoři 400 metrů pod povrchem Kyjeva plné generálů NATO se plánuje….!
- Slintačka a krívačka ako biologická zbraň. Pavol Slota vie, čoho sú bruselskí a kyjevskí nacisti schopní
Související články