Roboty měly jít do výroby v loňském roce, ale průběh projektu je stále neznámý.
Hyperrealistická kůže pro humanoidní roboty je vyrobena v Rusku.
Zaměstnanec fixuje kůži na hlavě humanoidního robota vyvinutého společností Promobot (Reuters).
Ruská laboratoř experimentuje s tvorbou hyperrealistických skinů pro humanoidní roboty.
Nová laboratoř ve Vladivostoku, kterou vlastní a spravuje společnost Promobot, používá speciální polymery a 3D tisk k výrobě kůže nového plemene androidů.
Ruská laboratoř experimentuje s vytvářením hyperrealistické kůže pro humanoidní roboty.
Mezitím jsou další části společnosti pověřeny stavbou kovových rámů, stejně jako hardware a software pro řízení pohybů.
Otázka zní: jak dlouho bude trvat, než bude Rusko plné robotů, kteří chodí a mluví, aniž by se odlišovali od svých lidských vynálezců?
Naším hlavním úkolem je, aby antropomorfní roboti byli nejen realističtí, ale také atraktivní, přidat nádech estetiky,“ řekl ruským médiím Petr Čegodějev, sochař a vedoucí nové laboratoře.
Tady ve Vladivostoku k tomu máme všechny nezbytné podmínky a jsem si jist, že v blízké budoucnosti uděláme kvalitativní skok.”
Promobot byl založen v roce 2015 a stal se jedním z největších výrobců autonomních servisních robotů v Rusku.
Nejsou ani jediní, kteří produkují děsivé a realistické roboty.
Od svého odhalení v roce 2016 se Sophia – humanoidní robot – stala virální. Společnost, která ji vytvořila, má novou vizi: hromadně vyrábět roboty do konce roku.
Hongkongská společnost Hanson Robotics uvedla, že čtyři modely, včetně Sophie, začnou vycházet z továren v první polovině roku 2021 (pozn. př.: originál článek publikovaný v březnu 2021), v době, kdy vědci předpovídají, že pandemie otevře nové příležitosti pro robotický průmysl.
Svět Covid-19 bude potřebovat stále více automatizace, aby udržel lidi v bezpečí,” řekl zakladatel a generální ředitel David Hanson, obklopený robotickými hlavami ve své laboratoři.
Hanson věří, že robotická řešení pandemie se neomezují pouze na zdravotní péči, ale že by mohly také pomoci zákazníkům v odvětvích, jako je maloobchod a letecké společnosti.
Sophia a Hanson roboti mají tu čest vypadat jako lidské bytosti, “dodal. To může být velmi užitečné v době, kdy se lidé cítí strašně osamělí a sociálně izolovaní.
Hanson uvedl, že v roce 2021 chce prodat „tisíce“ robotů, velkých i malých, aniž by poskytl přesné číslo.
Profesor sociální robotiky Johan Hoorn, jehož výzkum se zaměřil na Sophii, uvedl, že zatímco technologie je stále v plenkách, pandemie by mohla urychlit vztah mezi lidmi a roboty.
Přeložila bubi | Zdroj: qactus.fr