Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Technologická společnost zaplatí 200 000 dolarů za tisk lidských tváří na roboty

Blázniví lidé dneška, prodali byste právo použít váš obličej na robotovi za 200 000 dolarů?

PERM KRAI, Rusko: technologická společnost Promobot plánuje uvést na trh novou řadu lidsky vypadajících robotů, ale nejdřív jim chce dát sympatické tváře.

Zatímco společnost se může rozhodnout použít různé tváře vytvořené počítačem, místo toho hledá skutečné lidi, kteří by propůjčili své tváře zbrusu nové skupině robotů a je ochoten zaplatit 200 000 dolarů za práva na tyto tváře.

Promobot řekl, že hledá „milé a přátelské“ tváře, a že byla otevřena žádostem od lidí všech ras a pohlaví starších 25 let.

Firma doufá, že od roku 2023 bude používat své roboty v hotelech, nákupních centrech a na letištích v Severní Americe a na Středním východě.

„Naše společnost vyvíjí technologie v oblasti rozpoznávání obličeje, ale i řeči, autonomní navigace, umělá inteligence a další oblasti robotiky,“ uvádí se na jejích webových stránkách.

  • technologicka-spolecnost-zaplati-200-000-dolaru-za-tisk-lidskych-tvari-na-roboty2

„Od roku 2019 aktivně vyrábíme a dodáváme humanoidní roboty na trh. Naši noví klienti chtějí zahájit rozsáhlý projekt a za tímto účelem, potřebují licenci pro nový vzhled robota, aby se vyhnuli právním průtahům, “dodal.

Úspěšní žadatelé budou muset podepsat licenční smlouvu opravňující „k používání jejich vzhledu po neomezenou dobu”.

Promobot není první technologickou společností, která nabízí obrovské částky za práva na obličej člověka.

V roce 2019 neidentifikovaná soukromá finanční firma, která raději zůstala v anonymitě kvůli „tajné povaze“ svého projektu, nabídla 130 000 dolarů za „laskavou a přátelskou tvář”.

Roboty měly jít do výroby v loňském roce, ale průběh projektu je stále neznámý.

Hyperrealistická kůže pro humanoidní roboty je vyrobena v Rusku.

Zaměstnanec fixuje kůži na hlavě humanoidního robota vyvinutého společností Promobot (Reuters).

Ruská laboratoř experimentuje s tvorbou hyperrealistických skinů pro humanoidní roboty.

Nová laboratoř ve Vladivostoku, kterou vlastní a spravuje společnost Promobot, používá speciální polymery a 3D tisk k výrobě kůže nového plemene androidů.

Ruská laboratoř experimentuje s vytvářením hyperrealistické kůže pro humanoidní roboty.

Mezitím jsou další části společnosti pověřeny stavbou kovových rámů, stejně jako hardware a software pro řízení pohybů.

Otázka zní: jak dlouho bude trvat, než bude Rusko plné robotů, kteří chodí a mluví, aniž by se odlišovali od svých lidských vynálezců?

Naším hlavním úkolem je, aby antropomorfní roboti byli nejen realističtí, ale také atraktivní, přidat nádech estetiky,“ řekl ruským médiím Petr Čegodějev, sochař a vedoucí nové laboratoře.

Tady ve Vladivostoku k tomu máme všechny nezbytné podmínky a jsem si jist, že v blízké budoucnosti uděláme kvalitativní skok.”

Promobot byl založen v roce 2015 a stal se jedním z největších výrobců autonomních servisních robotů v Rusku.

Nejsou ani jediní, kteří produkují děsivé a realistické roboty.

Od svého odhalení v roce 2016 se Sophia – humanoidní robot – stala virální. Společnost, která ji vytvořila, má novou vizi: hromadně vyrábět roboty do konce roku.

Hongkongská společnost Hanson Robotics uvedla, že čtyři modely, včetně Sophie, začnou vycházet z továren v první polovině roku 2021 (pozn. př.: originál článek publikovaný v březnu 2021), v době, kdy vědci předpovídají, že pandemie otevře nové příležitosti pro robotický průmysl.

Svět Covid-19 bude potřebovat stále více automatizace, aby udržel lidi v bezpečí,” řekl zakladatel a generální ředitel David Hanson, obklopený robotickými hlavami ve své laboratoři.

Hanson věří, že robotická řešení pandemie se neomezují pouze na zdravotní péči, ale že by mohly také pomoci zákazníkům v odvětvích, jako je maloobchod a letecké společnosti.

Sophia a Hanson roboti mají tu čest vypadat jako lidské bytosti, “dodal. To může být velmi užitečné v době, kdy se lidé cítí strašně osamělí a sociálně izolovaní.

Hanson uvedl, že v roce 2021 chce prodat „tisíce“ robotů, velkých i malých, aniž by poskytl přesné číslo.

Profesor sociální robotiky Johan Hoorn, jehož výzkum se zaměřil na Sophii, uvedl, že zatímco technologie je stále v plenkách, pandemie by mohla urychlit vztah mezi lidmi a roboty.

Přeložila bubi | Zdroj: qactus.fr

zdroj https://tadesco.org/transhumanismus-technologicka-spolecnost-zaplati-200-000-dolaru-za-tisk-lidskych-tvari-na-roboty/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře