Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Anglosaské země varují před „agresivním náborem“ západních pilotů Pekingem

Benjamin Laurent

S ohledem na hypotetickou konfrontaci se Západem Peking rekrutuje piloty, ale také inženýry a experty na vojenské letectví ze Spojených států i jinde: strategie, která znepokojuje anglosaské národy, které vydaly společnou tiskovou zprávu.

  • anglosaske-zeme-varuji-pred-agresivnim-naborem-zapadnich-pilotu-pekingem
  • anglosaske-zeme-varuji-pred-agresivnim-naborem-zapadnich-pilotu-pekingem
Francouzští vojenští piloti, ale také němečtí, australští a kanadští, rekrutovaní v Jižní Africe, aby vycvičili pekingské piloty: tento proces, který funguje od roku 2012, stále více znepokojuje Washington a jeho spojence.

Ve společném prohlášení zveřejněném 5. června Spojené státy , Kanada, Austrálie, Nový Zéland a Spojené království, sdružené ve skupině Five Eyes pro sdílení zpravodajských informací, varují před probíhajícím „pytláctvím západních vojenských expertů“ s pomocí ohromujících platů a bezprecedentních příležitostí pro své bývalé piloty.

Vysoké platy a „exotická“ letadla

Pokud anglosaské národy přijmou opatření, Peking stále dokáže najímat piloty díky několika závažným argumentům: podle anonymního amerického úředníka citovaného listem Financial Times „ může přitahovat příležitost létat v exotických stíhačkách, ještě více, když přidáš vysoký plat ." Letci mohou být v důchodu, ale mnozí byli ještě nedávno aktivní ve svých příslušných ozbrojených silách. Náborové procedury jsou také často neprůhledné, někdy zahrnují „ osobní znalosti “ a pracovní nabídky, které přímo nezmiňují Lidovou osvobozeneckou armádu. Výhrou jsou peníze, pozice v zahraničí a „ nekonkrétní informace o klientovi “. Tisková zpráva proto varuje před právními důsledky, které pilotům vznikají, ale také „ riziky “, která svým kolegům v případě konfliktu představují.

A podle anglosaské tiskové zprávy nejsou piloti jediným cílem: Čína má zájem i o technické odborníky v oblasti letecké armády, aby získala kompletní znalosti o fungování západních armád. Tolik personálu, který může vést Peking o technologiích používaných letectvím Spojených států a jejich spojenců, ale také o strategiích, které mají být použity v případě konfliktu na Tchaj-wanu nebo v Jihočínském moři . Mezi rozsáhlými vojenskými cvičeními kolem separatistického ostrova nárokovaného Pekingem a dlouhodobou diplomatickou krizí s Manilou není pravděpodobnost střetu skutečně ani zdaleka zanedbatelná; odtud je klíčový zájem o tyto piloty a snahy Západu zabránit jejich exodu.

Zdroj: https://actu.geo.fr/geopolitique/les-pays-anglo-saxons-alertent-face-au-recrutement-agressif-de-pilotes-occidentaux-par-pekin-220575?

 
+ BONUS ------------------
 

O tom, jak se svět mění a Češi to pořád odmítají vzít na vědomí

 

O tom, jak se svět mění a my to pořád odmítáme vzít na vědomí. Na fotografii (viz. fotogalerie) jsou posádky, pozemní personál a letouny Spojených arabských emirátů Mirage 2000 a Čínských lidově osvobozeneckých vzdušných sil J-16 a J-10, které se na základně Chotan v Číně účastní společného cvičení Falcon Shield 2024. Už v loňském roce dodala Čína do Emirátů pokročilé cvičné a lehké bojové letouny L-15.
 
Noví členové BRICS se zapojili rychle a radostně do nových bezpečnostních struktur. Není to o tom, že bychom tento fakt měli oslavovat, ale minimálně bychom si měli uvědomit, že se svými doktrínami a schématy z dob studené války, jsme všem už pouze pro smích...
 
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře