P.C.Roberts: Vojenskobezpečnostní komplex USA ničí mír i americkou ekonomiku
- Podrobnosti
- ze světa / Amerika|
- 21. říjen 2020|
- p.c.roberts|
- 2661 x
Americký ministr obrany Mark Esper je dřívějším lobbistou zbrojařské firmy Raytheon a současně i dalším příkladem záliby i posedlosti prezidenta Trumpa jmenovat do nejvyšších vládních funkcí ty lidi, kteří jeho politice nejvíce oponují. Proč si asi Trump myslí, že představitel vojenskobezpečnostního komplexu mu pomůže skoncovat s rolí Washingtonu coby světového hegemonistického četníka?
Esper si trhá hlasivky svými projevy o tom, že vojenskobezpečnostní omplex, aby byl schopen vzdorovat Rusku a Číně, potřebuje zvýšit svůj rozpočet každoročně o pět procent. A přitom je to Washington, který vystupuje co nejagresivněji proti Rusku a Číně, a není tomu naopak. Vojenskobezpečnostní komplex pro maximalizaci svého rozpočtu a moci cizí nepřátele bezpodmínečně potřebuje. A smyslem aféry Russiagate též nebylo nic jiného, než zabránit Trumpovi v tom, aby odstraněním „cenného nepřítele“ normalizoval vztahy s Ruskem.
Obranný rozpočet USA by mohl být snížen na polovinu a stále by byl vyšší než vojenské rozpočty Ruska a Číny dohromady. Kdyby tedy tyto dvě země zamýšlely zaútočit na USA, neočekávali byste jejich mnohem vyšší výdaje na zbrojení?
Mohli byste uvést, že americké výdaje na obranu jsou tak vysoké v důsledku neefektivity a enormních zisků, skrytých za „překračováním nákladů“. Jestliže tomu tak je, pak by faktické zbrojní výdaje měly vycházet z přísných rozpočtových pravidel a kontroly jejich dodržování a neměli bychom se smiřovat s takovým systémem utrácení peněz na zbrojení, které nemůže být účty řádně revidováno. Dojdou vlastenečtí konzervativci někdy k poznání, že jejich slepá podpora Pentagonu umožňuje masivní ožebračování daňových poplatníků a zanedbávání skutečných potřeb – a to vše v zájmu nadměrných zisků výrobců zbraní?
Vojenskobezpečnostní komplex je zárukou toho, že veškerá hnutí hnutí za mír nemohou uspět. Lobbistům tohoto komplexu se dodneška podařilo zrušit už všechny dohody o jaderném odzbrojení, jež byly od roku 1960 s Ruskem dosaženy, a když prezident Putin opakovaně navrhoval prodloužení stávající smlouvy o kontrole nukleárního zbrojení, byla jeho nabídka Washingtonem striktně odmítnuta.
Důvod je zřejmý. Obamův režim s bilionovým zvýšením výdajů na nukleární zbrojení vyslovil souhlas – a vojenskobezpečnostní komplex ty peníze prostě chce.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Štefec: Nehrozí nám ruský úder. Hrozí, že ho vyprovokujeme...
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (9.4.2025)
- Realisticky si to shrňme:
- Uděláme z Rusů “Woke-Rusy”, a rozparcelujeme si jejich území!
- Jak by vypadala jaderná válka. (Video)
- Michal Svatoš s Josefem Skálou - kouřové clony a reálné zákulisí ukrajinského konfliktu (14.5.2025)