Tvrdil totiž, že při prezidentských volbách loni v listopadu došlo k podvodům a že má důkazy. Z Twitteru zmizela i jeho firma. Michael Lindell v očích mocných zmizel. Video je k dohledání na televizi OAN či na platformě Rumble. I někteří protagonisté, kteří ve videu hovoří, už „zmizeli“. Zatím to mohu psát v uvozovkách, ale obávám se, že se blíží doba., kdy se budeme ptát jako Václav Neckář ve filmu Skřivánci na niti – „Kam zmizel mlíkař?“
O čem video, které ostrým tempem zmizelo z velkých platforem, vůbec je? Je o podezřeních hraničících s jistotou, diplomaticky řečeno, že k podvodům skutečně došlo. Tentokrát se neprobírají mrtví voliči, dvojití voliči, nezletilí voliči ani nelegální voliči. Celé video je věnováno volebním strojům, převážně od společnosti Dominion, a jejich „zranitelnosti“. Ti, kdo ve vidu hovoří, nejsou žádní jurodivci. Mluví tam vojenský analytik, znalec počítačových systémů (kyberforenzik), právník, matematik a analytička zpravodajských služeb. Všechny bylo možno vidět v jednotlivých senátních slyšeních po loňských volbách, tady jsou přehledně.
Všichni mluví o zranitelnosti volebních strojů, připojených k internetu, což je ve většině států zakázáno. Přesto prokazatelně připojené byly. Data z nich obíhala světem a mohli je vidět nejen v centrálách společnosti Dominion ve Frankfurtu a Barceloně, ale mohl je také kdokoli hacknout – a také se tak prý stalo. Jedničky a nuly šly do světa, jak řekl kyberforenzik Russ Ramsland, a vrátily se v pozměněné podobě. Jak doložila vyšetřovatelka tajných služeb Mary Fanning, v době voleb byly hacknuty tisíce IP adres ve Spojených státech, převážně v tzv. Swing states, tedy v Michiganu, Wisconsinu, Pensylvánii, Georgii, Nevadě a Arizoně, a to v době, kdy docházelo k masivnímu úbytku hlasů pro Donalda Trumpa ve prospěch Joea Bidena. „Útočící IP adresy“ se z 66% nacházely v Číně. Státní firmy, China Unicom, i soukromé společnosti jako Alibaba. Nejen z Číny, ale i z Íránu a Evropy. Vše je možno dobře vidět, analytička popisuje jednotlivé sloupce údajů na dokumentech. Vše doprovázejí grafy, znázorňující propojení i „špičky“, kdy byl provoz největší.
Jak choulostivé věci jsou, je vidět na jediném volebním okresu v USA, kde proběhl forenzní audit. V relativně malém okrese Antrim si občané všimli, že zveřejněné výsledky jaksi nesedí. Jeden z nich se prostřednictvím právníka obrátil na soud a soudce nařídil na jeho žádost audit volebních strojů. V tomto okrsku totiž tradičně vítězili Republikáni poměrem zhruba 65:35, a najednou to bylo přesně obráceně. Proběhl audit strojů, zjistilo se, že systém během voleb spadl a záznamy byly vymazány, jak zjistil forenzní tým. Po ručním sečtení hlasů byl najednou výsledek takový, jaký býval – a v okrese náhle zvítězil Donald Trump. Opět jsou ve videu tabulky, ukazující přesný popis mizení a nabývání hlasů. Forenzní zpráva, že volební stroje Dominion mají software, který je náchylný k tvoření chybných hlasovacích lístků a následné „modifikaci“ takto chybných hlasů, byla zveřejněna, a začaly se dít věci.
Advokátovi Mattu de Pernovi, který zastupoval klienta z okresu Antrim, byl zablokován web a nelze z něj sdílet na žádnou platformu, přestože na něm má jen forenzní zprávu, kterou soudce povolil zveřejnit. Generální prokurátorka státu Michigan Dana Nessel, ne, že by měla jistě na mysli přímo jeho, pohrozila pro jistotu všem právníkům, kteří budou při zastupování svých klientů zpochybňovat výsledky voleb, odebráním licence, protože „nehájí Ústavu Spojených států“. V rozhovoru pro The Washington Post pak ještě přitvrdila a hrozila dokonce všem právníkům ve státě Michigan, že pokud budou zpochybňovat výsledky voleb, budou čelit trestnímu stíhání. Mají tedy, jak řekl ve videu Matt de Perno, dát přednost svému strachu před oprávněnými zájmy klienta.“ To je znak tyranie a totality“, dodal de Perno. Dalšímu „potížistovi“, tentokrát matematikovi dr. Shivovi ze státu Massachusetts, kterému také přišly výsledky jaksi podivně symetrické, bylo provádění důkazů u soudu zamítnuto z procedurálních důvodů. Na přímý telefonát státního tajemníka šéfovi společnosti Twitter Jacku Dorseymu mu byl na Twitteru zablokován účet. Jak dr. Shiva řekl Miku Lindellovi: „To je jak v Číně, kde koncerny a společnosti podléhají vládě“.
To podle právníka de Perna může stát za neochotou mnohých soudců vůbec se stížnostmi na volební stroje zabývat. Většina žalob byla odmítnuta z ryze formálních důvodů, kdy soudci dali za pravdu právníkům společnosti Dominion, ve vedení které, pokud lze věřit zmiňovaným expertům, sedí také zástupci Čínské komunistické strany. Mimochodem, jeden z vedoucích manažerů této firmy tvrdil na senátním slyšení v Michiganu, že stroje připojit k internetu nejdou, což vyvrací manuál firmy, též ke shlédnutí ve videu. Jiné volební stroje, používané v jiných státech, třeba Texasu, měly také podobné „potíže s připojením“. Ale protože místní experti o této slabině věděli, byli ve střehu a jen v Dallasu se jim podařilo odhalit 57 tisíc „zmutovaných hlasů“, které prý kamsi do světa odešly jako hlasy pro Donalda Trumpa a vrátily se jako hlasy pro Joea Bidena. To znamená, že pokud je to pravda, tento kyberútok byl plošný na celé Spojené státy.
Ale zvítězil ten, „kdo zvítězit měl“, volby proběhly, byly „nejbezpečnější za celou historii Spojených států“. Kdo má pochybnosti, ve vlastním zájmu zapomeňte, jede se dál. Teď jen se ještě zbavit toho zpropadeného Trumpa a „přeprogramovat“ jeho voliče, jak se vyjádřila „demokratická“ poslankyně Sněmovny reprezentantů Ocasio-Cortezová, a bude navěky vyhráno. Nás pamětníky při vzpomínkách na jiné „na věky“ lehce mrazí.
zdroj: FB Ivana Davida