Zachraňme svět před americkými válkami!
- Podrobnosti
- 20. září 2012|
- Colin Todhunter|
- 9595 x
Jednou z nejinspirativnějších fotografií, která kdy byla pořízena, byla fotografie s názvem "The Pale Blue Dot - Bleděmodrá tečka", kterou v roce 1990 pořídila vesmírná sonda Voyager ze vzdálenosti nějakých 6 miliard kilometrů od Země v místě, kde se chytala opustit sluneční soustavu. Země na fotce vypadala jako miniaturní tečka, téměř ztracena ve vesmíru. Fotka s názvem „Blue Marble – Modrý mramor“ také ukazuje zemi a byla pořízená vesmírnou lodí Apollo 17 v roce 1972. Planeta Země na ní z vesmíru vypadá jako kulička s okouzlující směsicí hlubokých modrých oceánů s roztroušenými bílými mraky a zelené pevniny, což je v ostrém kontrastu ke zdánlivé prázdnotě vesmíru.
Vidět velkolepou křehkost země v nekonečné temnotě vesmíru je stejně tak podivuhodné, jako i pokořující. Americký astrofyzik Carl Sagan komentoval "Bleděmodrou tečku" slovy: „…Z vesmíru, není ani náznak, žádná stopa vůbec nic, co by svědčilo o tom, že na zemi je život. Neexistuje žádný náznak lidského hašteření, náboženství, civilizace nebo doktrín.
Z vesmíru není možné pochopit intenzitu nebo rozsah lidských radostí, předsudků a utrpení.“
Pod barevnou vesmírnou maskou země, však probíhá smutný příběh. Je to příběh o stovkách milionů mrtvých, jež umírají v nesmyslných válkách a konfliktech, které se uskutečnily během staletí. Měli jsme málo slitování nad živými tvory, které jsme masově zabíjeli a nad přírodními zdroji, které jsme bezohledně drancovali. Bez mrknutí oka jsme tak zničili to, co na Zemi miliony let vznikalo.
Sagan jednou položil otázku, abychom zvážili to, kolik krve bylo prolito generály a císaři, jen proto, aby se tito dočasně stali vládci nějaké části této malé modré tečky a kolik krutosti bylo použito znovu a znovu jedněch proti druhým, jen proto, že jedni jsou trochu jiní, než ti druzí.
Sagan není sám. Každého z nás v momentech zamyšlení, může napadnout to samé.
Ale jak snadné je propadat nenávisti, strachu a hněvu a jak snadné je sklouznout k zabíjení a násilí. Čím víc vzrůstá možnost vzniku války proti Íránu, vedené Američany a čím více jsme svědky kvílení lživé propagandy o nastolení míru prostřednictvím zbraní, tím více jsme přesvědčováni o tom, že Írán ohrožuje globální stabilitu. Kvůli neustále rostoucí válečné mediální propagandě, roste počet amerických občanů, kteří schvalují vojenský útok na íránská jaderná zařízení, a to i přesto, že neexistují žádné věrohodné důkazy o tom, že Írán skutečně vyvíjí jaderné zbraně.
V jedné reportáži amerického TV kanálu byla dokonce americká letadlová loď proplouvající Hormuzským průlivem, označena za první obrannou linii v případě, že se jaderně nevyzbrojený Írán rozhodne odpovědět na útok jaderně vyzbrojeného Izraele.
Jak zvrácená logika. Jaká arogance. V případě izraelského útoku na Írán by se však o žádný teror nejednalo. Naopak. Bylo by to pro "svět" čti USA a jeho vazaly přínosem. Z jakého vadného důvodu je Írán hrozbou pro USA, vojensky nejsilnější a nejmilitantnější stát, jaký kdy na světě existoval - bez ohledu na skutečnost, že USA mají vojenské základny v sousedních zemích kolem celého Íránu. Přesto, americká média, stejně tak, jako tomu bylo i v případě Iráku, přesvědčují veřejnost, že Írán, na opačné straně světa, je přímou hrozbou pro USA.
Hrozbou pro světový mír a stabilitu není Írán, Čína nebo jiný strašák, který si Pentagon vymyslí. Historik William Blum loni napsal, že od roku 1945, se USA pokusily svrhnout více než 50 vlád, většina z nich byla zvolena demokraticky. Pokusily se potlačit populistická nebo národní hnutí ve 20 zemích, hrubě zasáhly do demokratických voleb v nejméně 30 zemích a shodily bomby na lidi ve více než 30 zemích. Jinde se zas pokusily zavraždit více než 50 zahraničních vůdců.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu říká, že Írán destabilizuje celý svět a jeho agrese musí být zastavena. Žádná zmínka z Izraele o atentátech na jaderné vědce v Íránu. Žádná zmínka o kybernetických útocích na Írán, financování protivládních milicí v Íránu nebo o jiných destabilizačních strategiích vedených proti Teheránu Mossadem, CIA nebo MI6.
Nejde o to, kdo nás zachrání před Íránem, ale kdo nás zachrání od teroru a nestability, který rozpoutávají USA nebo Spojenými státy podporované síly v Pákistánu, Libyi, Afghánistánu a Iráku. Kdo nás zachrání před US militarismem a imperialismem? Kdo nás zachrání od ekonomického teroru, který způsobil krizi v Řecku a dalších zemích, včetně samotných USA a který mají na svědomí firemní kartely a finanční instituce, které vyvádějí zisky do daňových rájů, zatímco očekávají, že obyčejní lidé budou nést tíhu jejich trestné činnosti?
Washington se snaží co nejvíce destabilizovat Írán, v regionu již mnoho měsíců působí obrovský počet amerických vojáků. Rovněž Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) dělá přehnaný mediální humbuk kolem záměru Íránu získat jadernou zbraň, což není překvapivé vzhledem k tomu, že podle WikiLeaks generální ředitel MAAE Yukiya Amano pevně hájí zájmy USA.
Čínský velvyslanec při OSN již varoval Yukiya Amano, aby „nevytvářel" nepodložené důkazy odůvodňující vojenský útok na Írán ve jménu zastavení jeho jaderného programu.
I přesto nebo právě proto, že Čína nedokázala zamezit tomu, co se stalo v Libyi, vysoký čínský vládní úředník již USA varoval, že jakékoliv ohrožení Pákistánu by bylo chápáno jako přímé ohrožení Číny. Ve vyhlášení čínské vlády, které odvysílala čínská státní televize, se také uvádí, že čím více se americká válka v Afghánistánu prohlubuje a roste hrozba vojenské akce proti Íránu, tím více narůstá hrozba konfrontace s Čínou.
Jak Západ zvažuje další dávku vražd a zmrzačení, mediální lži vedoucí k invazi do Iráku, jsou ještě příliš živé v paměti západní veřejnosti, která se doufejme, nedá tentokrát znovu zmást.
Teď už by veřejnost neměla skočit na lži o trvalé válce pro trvalý mír.
Doufejme, že tomu tak bude, protože není žádný náznak toho, že by naší nepatrné modré tečce přišel někdo odjinud na pomoc. Musíme jednat, abychom zachránili sami sebe od nás.
Colin Todhunter strávil mnoho let v Indii. Psal pro Deccan Herald, New Indian Express, Morning Star (Velká Británie) a pro mnoho dalších časopisů, novin a knih.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (II.)
- FIALO, OKAMŽITOU DEMISI A PŘEDČASNÉ VOLBY!
- Washingtonem včera večer českého času začal obcházet strach z Ruska!
- Z Russkoj Vesny: Povolení navádět rakety ATACMS hluboko do Ruska: reakce v USA
- Ruské vojenské mistrovství opět deklasovalo Ukrajince!
- Když si nemohou udržet vládu, tak ten svět klidně spálí?
Související články