Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Světový pochod za mír

První mezinárodní Světový pochod za mír a nenásilí vyšel 2. října 2009 v 9.30 novozélandského času z Wellingtonu na Novém Zélandu. Do Prahy dorazí v neděli 1. listopadu 2009.

2. říjen - Mezinárodní den nenásilí a první den Světového pochodu za mír a nenásilí

V hlavním městě se na oslavu *Mezinárodní dne nenásilí a zahájení Světového pochodu za mír* a nenásilí konaly hned dvě akce - studentské fórum na ZŠ Resslova a večerní happening „Light the future" - Světla nad Prahou. Večer se na vltavském nábřeží poblíž Palackého náměstí sešlo přes osm set lidí, aby symbolicky odstartovali Světový pochod také v Praze. K obloze se na akci se během několika minut vzneslo skoro pět set thajských luceren s přáním a vzkazy všech zúčastněných.Den nenásilí se slavil také v dalších městech

Oslavy Mezinárodního dne nenásilí proběhly také ve Zlíně na Náměstí Míru. Zde se nenechalo zahanbit ani vedení města a místní rada podpořila Světový pochod za mír a nenásilí. Zlín se tak stal prvním krajským městem v České republice, které se do organizace pochodu zapojilo.

Pochod také nedávno osobně podpořil primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.

Oslavy třetího Mezinárodní dne nenásilí zaplnily také *jihočeský Písek*. Na náměstí zde asi šest desítek lidí vytvořilo živý symbol nenásilí.

Nenásilná oslava po té pokračovala koncertem hardrockové kapely GUERRILLA.

Symbol nenásilí vytvořili také lidé v *Ostravě*. Na Jiráskově náměstí se sešlo přes padesát nadšenců, symbol nenásilí malovali mladí hasiči z Kopytova a ohněm jej posvětila bohumínská žonglérská skupina Dragon Fire.

Ještě více lidí se v sobotu 3. října sešlo *na Lysé hoře*, kde probíhalo setkání Světového pochodu konané v rámci série výstupů na české vrcholy. Lidé se připojovali a přidávali kamínky i kameny na kruh symbolu míru, organizátoři akce rozdali necelou dvoustovku mírových symbolů.

*V Prachaticích* mohli místní obyvatelé na hlavním náměstí udělat první symbolické kroky Světového pochodu. Akce proběhla za účasti členů rady města Prachatice, které oficiálně podpořilo pochod.

*Na Univerzitě Pardubice* proběhl seminář pod záštitou vedoucího Katedry věd o výchově prof. PhDr. Karla Rýdla, CSc. Hlavním bodem programu pak bylo promítání fenomenálního filmu Gándhí.

*Více informací najdete na denně aktualizovaném webu <http://www.SvetovyPochod.cz/>*. *

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře