Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Šturm Palmýry. Podívejte se, jak o starobylé město bojovali vojáci ruských zvláštních sil (VIDEO)

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Televize Rossija 24 zveřejnila v neděli 5. března záběry nasazení ruských sil zvláštního určení v operaci, jejímž výsledkem bylo opětovné dobytí starobylé syrské Palmýry.

Jak je ze záběrů patrné, ruští „speciálové“ se významně zapojili do bojových akcí.

Bez přímé podpory ruských speciálních sil by syrská armáda nedokázala převzít kontrolu nad Palmýrou, zaznělo v reportáži.

  • sturm-palmyry-podivejte-se-jak-o-starobyle-mesto-bojovali-vojaci-ruskych-zvlastnich-sil-video

Ale nejen to – zlikvidováno bylo významné množství teroristů Islámského státu, který udržení Palmýry přikládal velký význam a k historickému městu směřovaly posily z Dajr az-Zauru, Rakky i iráckého Mosulu.

Ruští příslušníci zvláštních jednotek vedli průzkumnou činnost, naváděli letectvo na cíle a neumožnili protivníkovi manévrovat v rozlehlém prostoru. Stejně tak teroristům neumožnili využití obrněné techniky a především sebevražedných útočníků.

Na záběrech ruští vojáci například vedou palbu z minometu, střílejí z bezzákluzové zbraně SPG-9 a likvidují džihádmobil protitankovou řízenou střelou 9M113 Konkurs.

Na videu je zachyceno také působení bitevních vrtulníků Mi-28N a letounů Su-25SM a Su-30SM ruských Vzdušných a kosmických sil.

 

http://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2348-sturm-palmyry-podivejte-se-jak-o-starobyle-mesto-bojovali-vojaci-ruskych-zvlastnich-sil-video

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře