Vlády po pařížských útocích už chystají údery proti projevům na Internetu
- Podrobnosti
- Speciály CFP! / Téma týdne|
- 12. leden 2015|
- Kurt Nimmo|
- 10650 x
Pochod jednoty za Charlie Hebdo fungoval jako pozadí schůzky ministrů vnitra, kteří se dožadují většího dohledu nad Internetem.
„Důrazně jsme zmiňovali potřebu větší spolupráce internetových společností, aby se tak zajistilo ohlašování a odstraňování ilegálního obsahu, zvláště obsahu, který funguje jako záminka terorismu a prosazuje násilí nebo nenávist,“ řekl francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.
Byrokraté z US a z EU se shromáždili na francouzském ministerstvu vnitra, aby formulovali reakci na Islamistický stát, al-Kaiídu a další džihádistické skupiny, často podporované, vycvičené a financované emiráty ze Zálivu, Tureckem, Západním zpravodajstvím a US vojsky.
Po schůzce ve Francii bude příští měsíc následovat „bezpečnostní summit“ ve Washingtonu.
„Shromáždíme všechny své spojence, abychom prodiskutovali způsoby, jimiž můžeme odporovat tomuto násilnému extremismu, který existuje po celém světě,“ řekl ministr spravedlnosti Eric Holder.
Takže pařížského útoku se zneužije k uvalení nových a drakoničtějších zákonů proti svobodě slova a právu na komunikaci bez vměšování státu.
„Francouzský aparát policejního státu je jedním z nejpřísnějších na kontinentě. Článek 13 z jeho zákona o obranném určení 2014-19 dovoluje monitorovat data internetových uživatelů, sbírat je a uskladňovat,“ píše Stephen Lendman.
Legislativa vyžaduje, aby poskytovatelé Internetu a webových stránek poskytovali vládě informace o aktivitách uživatelů a umožňovali státu dohled.
Británie, které je často zmiňována jako inkubátor aktivit policejního státu na Západě, v tomto směru vede.
Už v roce 2005 uvalila Zákon o prevenci terorismu, který skoncoval s dávno zavedenou právní ochranou. Zákon dovoluje svévolná domácí vězení, zákazy svobodného sdružování a zákazy elektronické komunikace.
V září britská ministryně vnitra Theresa May kritizovala Parlament, že jí „torpéduje“ tzv. špehovací chartu, tj. zákon o komunikačních datech, který by měl mimo zákon postavit řeč, kterou Stát považuje za „jedovatě nenávistnou“. May, když argumentovala ve prospěch této legislativy, tak konkrétně zmiňovala Islamistický stát.
Kromě řešení údajné hrozby islamistické mluvy, by ten zákon rovněž konfrontoval „všechny formy extremismu, včetně neonacismu,“ jak tvrdí Guardian, a soustředil by se na „kulturu šikanování a zastrašování“ na britských školách.
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Ondřej Dostál (Stačilo) v EP aneb Tohle v ČT určitě nikdy neuslyšíte!!!
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (XII. - novoroční)
- Vladimír Štěpán u Bureše o plynové krizi vyvolané Ukrajinou!!!
- Michal Svatoš a Jan Skalický _ Běží už jednání o míru? Proč Polsko zradí UA? Co přijde v roce 2025
- Co dokážou čínské drony aneb Alternativa k ohňostrojům
- Z Russkoj Vesny (27.12. - 28.12.2024):
Související články