Setkání skupiny Bilderberg, neboli nejmocnějších lidí světa, probíhalo po desetiletí v utajení. Mainstreamová média celého světa o schůzkách skupiny Bilderberg dlouhá léta prakticky neinformovala, ba dokonce mnohdy tvrdila, že se nic takového jako neformální a neoficiální setkávání nejvlivnějších lidí světa neděje, a kdo si myslí něco jiného, je hlupák či konspirační teoretik.

„Je skutečně zajímavé, že média nepovažují shromáždění osob, jejichž společné jmění přesahuje majetek všech amerických občanů dohromady, za hodno zprávy, když jen návštěva jedné z nich se v televizi stává zprávou dne,“ říká investigativní novinář Daniel Estulin, jemuž se pátrání po skutečné činnosti a agendě tohoto klubu stalo celoživotní systematickou prací a jenž se proslavil knihou Pravdivý příběh skupiny Bilderberg. Podle něj je skupina Bilderberg klikou nejbohatších, ekonomicky a politicky nejmocnějších a nejvlivnějších lidí v západním světě, kteří se tajně setkávají, aby plánovali události, o kterých se později zdá, že se prostě staly… „Od chvíle, kdy se zavřou za Bilderbergem dveře, je vše to, co se zdá, že se stává téměř náhodou, výsledkem přijatého konsenzu dosaženého v diskusích o různých problémech během konference.“ „Žádná politika se tu nedělá, jen se tu povídá,“ řekl Will Hutton, londýnský editor z The Observer, který se zúčastnil setkání Bilderbergu v roce 1997. „Ale dosažená shoda je pozadím, na kterém se odehrává politika na celém světě.“

Jednání skupiny se účastní okruh stálých a aktivních členů, ale také lidé, kteří jsou zváni jen příležitostně. Mezi ty podle všeho patřili i někteří pozvaní Češi – například exministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Když v televizi prohlásil, že „tam mají zajímavé přednášky“, možná ani příliš nelhal. Podle Daniela Estulina tito „okrajoví“ lidé nevědí nic o formální struktuře stojící za Bilderbergem a nic netuší ani o velkých cílech a záměrech skupiny. „Několik vybraných bývá pozváno, protože si členové Bilderbergu myslí, že by mohli být užitečnými nástroji v jejich globalizačních plánech, a později jim pomohou dosáhnout na velmi mocné volené pozice. Nicméně jednorázoví hosté, kteří nezanechají patřičný dojem, jsou odstaveni.“

Faktem je, že pozvaní Češi, kromě Schwarzenberga třeba politik Michael Žantovský nebo politolog Jiří Pehe, globalizační plány prosazují velmi svědomitě. O tom, z jakých důvodů tak činí, by se ale dalo jen spekulovat.

Asi nejdramatičtějším příkladem působení „personálního oddělení“ bilderberského gangu je návštěva do té doby neznámého arkansaského guvernéra Billa Clintona na zasedání skupiny v roce 1991 v německém Baden Badenu. „Tam bylo Clintonovi vysvětleno, proč je Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) prioritou Bilderbergu a proč skupina potřebuje, aby ji podporoval. Příští rok byl Clinton zvolen prezidentem a – hádejte co – stal se významným zastáncem NAFTA,“ píše ve své knize Estulin.

 

Podobně raketově vyletěl Tony Blair, jenž se zúčastnil v roce 1993 a rok nato se stal předsedou strany a později premiérem, George Robertson, který se zúčastnil v roce 1998 a v roce 199 byl jmenován generálním tajemníkem NATO, či Romano Prodi, jenž se hned po návštěvě Bilderbergu v roce 1999 stal předsedou Evropské komise a později i italským premiérem.

Bilderberg brojí proti rozpadu EU

V posledních letech se ale objevilo tolik důkazů a informačních úniků ze schůzí nejvýše postavených politiků, byznysmenů, panovníků, úředníků, bankéřů, novinářů, majitelů médií a lidí tahajících za globalizační nitky, že i jimi řízená a ovlivňovaná média začala opatrně připouštět, že k těmto setkáním dochází; ale snažila se je bagatelizovat a kritiky tohoto tajnůstkaření zesměšňovat tím, že jde vlastně jen o takovou přednáškovou akci, jak tvrdil Schwarzenberg, kde si tito lidé jenom povídají, aniž by měla nějaký vliv na běh světa a událostí. Jinými slovy – z veřejnosti dělala blbce.

O to překvapivější je článek serveru Novinky.cz ze čtvrtka 9. června s názvem Elita Bilderbergu vyráží proti brexitu, kde se, jako by se nechumelilo, najednou odhalují plány Bilderbergu pro letošní rok. A můžete vzít jed na to, že nejde o žádné přednášky:

„Na programu letošní konference je kromě aktuálních událostí vzestup Číny, Evropa a migrační krize, Blízký východ, Rusko, USA, kybernetická bezpečnost, geopolitické otázky související s levnou ropou a problémy středních vrstev a lidí žijících v nejistotě ohledně zaměstnání, příjmů i bydlení. Za nenápadným prvním bodem jednání se skrývá blížící se referendum o setrvání či odchodu Británie z Unie. „Právě Bilderberg stvořil EU v 50. letech minulého století a nyní se strachuje o osud svého dítěte,“ konstatuje server International Business Times, podle něhož mezi pozvanými není jediný stoupenec brexitu.

zdroj:http://www.casopis-sifra.cz/co-prineslo-letosni-setkani-gangu-bilderberg-zdrhajici-sef-cia-a-zoufaly-boj-za-zachranu-eu/