Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish
  • Pozor, peníze, to jsou jenom papírové sliby, varuje ekonom

    Hodnocení uživatelů:  / 0
    Pozor, peníze, to jsou jenom papírové sliby, varuje ekonom
    Dějiny společností, to jsou dějiny třídních bojů, napsali Marx s Engelsem. Dějinnou událostí je jistě i olbřímí zadlužení, k němuž se dopracovaly mnohé hospodářsky vyspělé státy. Zatímco v marxistickém výkladu se střetává proletariát s buržoazií, podle Philipa Cogana, [...]
  • Platební neschopnost Řecka nebyla pracovní nehodou

    Hodnocení uživatelů:  / 0
    Platební neschopnost Řecka nebyla pracovní nehodou
    Investigativní novinář Greg Palast informoval jako první o tom, (česky například zde ) že to, co se právě děje v Řecku, je typickým příkladem toho, jak MMF (Mezinárodní měnový fond, také IWF, případně IMF, pozn. překl.) a Světová banka drancují země a přebírají [...]
  • Sdružení BRICS zakládá vlastní rozvojovou banku

    Hodnocení uživatelů:  / 0
    Sdružení BRICS zakládá vlastní rozvojovou banku
    Projekt BRICS týkající se založení Banky rozvoje je včasný a reálný. Hlasu Ruska to řekli experti těsně před setkáním vedoucích činitelů Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižná Afriky v Novém Dilí ve dnech 28. – 29. března. Jako první přišla s iniciativou založení vlastní [...]

Brutalita policie nejen při protestech Gorila

Hodnocení uživatelů:  / 0
Brutalita policie nejen při protestech Gorila
Na Slovensku se již nějakou dobu protestuje proti politice, která je prorostlá korupcí a nekalými praktikami. Protestující mají v rukou důkaz, uniklý spis bezpečnostních složek s názvem Gorila. Po jeho zveřejnění se na Slovensku strhla vlna nepokojů, která trvá již déle než měsíc. [...]

Co se děje v krizi

Hodnocení uživatelů:  / 0
Co se děje v krizi
Dnes je to tak, že když přijdete do banky a půjčíte si peníze, jsou Vám podpisem smlouvy převedeny na účet a Vy splácíte úroky, které jsou ziskem banky. Co však udělá Vaše banka? Vezme 90 % vašeho vkladu a půjčuje ho dál. V dokumentu Peníze jako dluh (money as debt) se uvádí, [...]

Život ve světě, kde je cukr málo sladký

Hodnocení uživatelů:  / 0
Život ve světě, kde je cukr málo sladký
Vítejte ve světě 21. století, ve kterém je cukr málo sladký. Proto jej musela nahradit životu nebezpečná sladidla. Současně s tím se začala populace této planety práškovat, jako bychom byli všichni Jožinové z bažin. Jedině práškovací letadlo neplatí pouze na Jožina, ale i na [...]

ODPŮRCI MMF Díl 8. - pokračování seriálu

Hodnocení uživatelů:  / 0
ODPŮRCI MMF Díl 8. - pokračování seriálu
Jedním z nejznámějších odpůrců MMF je dokonce bývalý hlavní ekonom SB a Nositel Nobelovy ceny za ekonomii profesor Joseph E. Stiglitz, který obvinil MMF, že aplikuje neefektivní a nespravedlivou politiku. Stiglitz se jako hlavní ekonom SB dostal do sporu s MMF a ministerstvem financí [...]

BRICS připravuje světový bankovní převrat

Hodnocení uživatelů:  / 0
BRICS připravuje světový bankovní převrat
Země BRICS (Brazílie, Rusko, Čína, Indie a Jižní Afrika) jsou poprvé ve světové praxi rozhodnuty prosazovat alternativního kandidáta na post hlavy Světové banky. "Pětka" také usiluje o co nejrychlejší přerozdělení kvót v Mezinárodním měnovém fondu a rozhodla se propracovat iniciativu [...]

MMF – VEŘEJNÁ PODPORA VRAHŮ Díl 7.

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF – VEŘEJNÁ PODPORA VRAHŮ Díl 7.
MMF a SB také nechvalně prosluli podporou těch nejbrutálnějších diktatur. Mezi její prominentní klienty patřily: Ferdinand Marcos (Filipíny) - 35 tisíc obětí mučení; se svou ženou na Filipinách shromáždili majetek v hodnotě asi 50 miliard dolarů

JAK MMF VYDĚLÁVÁ? - MMF -Tři písmena, která mění svět - díl 6.

Hodnocení uživatelů:  / 0
JAK MMF VYDĚLÁVÁ? - MMF -Tři písmena, která mění svět - díl 6.
Nigérie: v roce 1978 měla dluh 5 miliard dolarů, v roce 2000 už 30 miliard, mezitím splatila 20 miliard. Všimněte si, že původní půjčka byla již dávno několikrát splacena. Už mnoho let Nigérie splácí pouze úroky z úroků, ze kterých se už nikdy nemá šanci vyvázat. Ročně splácí [...]

„Izolacionisté“ měli zase pravdu

Hodnocení uživatelů:  / 0
„Izolacionisté“ měli zase pravdu
Rok od zahájení povstání v Libyi střídá prvotní nadšení z revoluce skepse. Ukazuje se, že Severoatlantická aliance svým zásahem pomohla dovršit rozvrat země a že velká část obyvatelstva, vzájemně se vraždícího v kmenových bojích, nemá o demokracii ani potuchy a přeje si návrat [...]

MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 5.

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 5.
MMF PRÝ POMÁHÁ ROZVOJOVÝM ZEMÍM… Když MMF úspěšně dovede danou zemi na dno bídy, nabídne ji řešení. Například doporučí, aby začali ve velkém pěstovat kávu, kterou od nich budou americké firmy kupovat. Vzhledem k tomu, že většinou je nařízeno globální přeorientování [...]

Mocný bůh z nitra hor - Václav Cílek o Uranu

Hodnocení uživatelů:  / 0
Mocný bůh z nitra hor - Václav Cílek o Uranu
Uranu je v Česku víc, než se dosud vytěžilo. Důlní firmy ale přicházejí a odcházejí - a poškozená příroda zůstává. Čeští vlastenci a historici čas od času řeší otázku, co daly naše země Evropě a lidstvu. Většina odpovědí se pohybuje v začarovaném kruhu kolem vkladu [...]

Ratifikace ACTA se v mnoha zemích komplikuje (+video "předseda Pirátů v ČT")

Hodnocení uživatelů:  / 0
Ratifikace ACTA se v mnoha zemích komplikuje (+video "předseda Pirátů v ČT")
Členské státy Evropské unie (EU) kromě Kypru, Estonska, Slovenska, Německa a Nizozemska podepsaly v Japonsku smlouvu ACTA proti internetovému pirátství. Státy, které takto zatím neučinily, k podpisu směřují. Proti smlouvě však probíhaly v předešlých dnech demonstrace v Polsku, [...]

MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 4.

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 4.
JDE TO I JINAK... Prezidentem země na období 2003 – 2007 se stal Néstor Kirchner, který obvinil MMF, že jeho rady a požadavky na řešení finančních problémů země, vedly k rozvratu argentinské ekonomiky. Kirchner zavedl mnoho změn. Odvrátil se od zavedených praktik MMF a přestal [...]

MMF A ÚSPORNÉ BALÍČKY - pokračování seriálu CFP!

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF A ÚSPORNÉ BALÍČKY - pokračování seriálu CFP!
MMF má jeden univerzální lék na všechny ekonomické neduhy. Říká: „Chcete vyléčit svou ekonomiku a mít víc peněz? Tak musíte šetřit! Pořádně a všude!" Háček je v tom, že tato politika již byla vyzkoušena v době světové hospodářské krize v 30. letech 20. století a ukázala [...]

Nemocná lidská populace

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nemocná lidská populace
Ekonomické problémy světa se přelévají do myšlení a chování každého jednotlivce o tom svědčí následující příklad, který jasně ukazuje celkový úpadek společnosti. Není to jediný případ, kdy se něco podobného stalo Českou republiku nevyjímaje. Šikana ve školách i v zaměstnání, [...]

MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 2.

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 2.
ARGENTINA - HISTORIE, AGENTINSKÁ KRIZE Pokračování článku: http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/mmf-tri-pismena-ktera-meni-svet.html V období vojenské diktatury v letech 1976–83 ,vládnoucí generálové (kteří způsobili smrt až 30 tisíc odpůrců režimu) povolali ekonomy [...]

MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 1.

Hodnocení uživatelů:  / 0
MMF - Tři písmena, která mění svět. Díl 1.
>>> NOVÝ SERIÁL CFP! <<<< Co je to vlastně MMF? Zjistil jsem, že většina lidí ví velice přesně, co to je MMF. Je to Mezinárodní měnový fond. Ovšem to je vše, co o této organizaci ví. Pokud jste na tom podobně, nebo si jen chcete ověřit, zda máte [...]

Gerald Celente o trendovém předpovídání a krizi Západní civilizace

Hodnocení uživatelů:  / 0
Gerald Celente o trendovém předpovídání a krizi Západní civilizace
Daily Bell měl to potěšení vydat interview s Geraldem Celente. Úvod: Od roku 1980, od kdy předpovídá trendy, pan Gerald Celente, zakladatel a ředitel Institutu pro výzkum trendů, vydal bestsellery s velkým ohlasem – Sledování trendů a Trendy 2000 (Warner Books) – a stal se vydavatelem [...]

Mike Bundrant: Studie to dokazuje: 95 procent všech lidí jsou jako stádní zvířata

Hodnocení uživatelů:  / 0
Mike Bundrant: Studie to dokazuje: 95 procent všech lidí jsou jako stádní zvířata
Výzkumný projekt vědců Univerzity Leeds potvrzuje, že skutečně mnozí lidé mají sklon chovat se jako ovce, to znamená neúmyslně následovat dav, jako kdyby nedokázali přemýšlet sami za sebe. Tento sklon může být v určitých situacích přirozeně i užitečný - například při projektování [...]

Světlé zítřky už byly

Hodnocení uživatelů:  / 0
Světlé zítřky už byly
Jak jistě víte, vláda odhlasovala vyhození 38 miliard oknem. O půjčce totiž nelze hovořit, žádný zadlužený stát, a zadlužené, snad krom Číny, jsou všechny státy, není a nebude schopen nikdy svůj dluh splatit. Pokud by si státy dlužily navzájem, bylo by z dluhové krize možno [...]