Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Předpovědi se naplňují

  • bank
Připravte se na ekonomický propad, varuje Světová banka a varuje před možným prudkým zpomalením globálního ekonomického růstu v letošním roce a naléhá na rozvojové země a země eurozóny. Očekává pokles ekonomiky. Uvedl to list Financial Times. Při současné globalizaci se to netýká pouze eurozóny a rozvojových zemí, propad ekonomiky je a bude celosvětový. Opět je z těchto slov cítit, že vane vítr ze Spojených států, kde má sídlo světová banka.

 

Občanům Spojených států je vštěpována myšlenka, že to oni jsou vyvolení bohem a jsou předurčeni vládnout světu. Odtud jejich pocit nadřazenosti a z toho pramenící politický a ekonomický diktát, který se usilovně snaží šířit po celém světě. Stále ukryti pod přesvědčení ostatního světa, že jsou nemocnější ekonomika světa. Po konci druhé světové války tomu tak skutečně bylo, ale to neplatí přibližně od poloviny sedmdesátých let 20. století. Tímto problémem jsem se už zabýval v předešlých článcích.

Psal jsem i to, že je tato krize řízená skupinou majitelů bank, kteří mají na dosah završení dlouholetého plánu získání moci nad světem – světovládu, kterýžto plán je starší tisíce let, ale to mně zřejmě bude věřit pouze ten, co se zabývá utajovanou historií lidstva a poznal souvislosti se současností.

Stejně tak, jako mně málo kdo věřil, když jsem psal před dvěma, třemi roky, že krize neskočila, bude mít své pokračování – a ejhle! Pojednou se na vás valí zprávy jako tato – "globální ekonomika vstupuje do nové fáze nejistoty a nebezpečí," varoval hlavní ekonom banky Justin Yifu Lin. Považuje rovněž za reálné opakování situace ze září 2008 – horší situace než před čtyřmi lety. Dluhy a rozpočtové deficity zemí jsou nyní převážně vyšší. Je velmi pravděpodobné, že většina evropských zemí včetně Německa vstoupila ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku do recese," dodal ředitel pro rozvojové projekty SB Hans Timmer. Investoři již snížili své investice do rozvojových zemí. Ve druhé polovině loňského roku klesly v meziročním srovnání o 45 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

http://www.novinky.cz/ekonomika/256521-pripravte-se-na-ekonomicky-propad-varuje-svetova-banka.html

MMF bude v boji s dluhovou krizí potřebovat až 600 miliard dolarů. Zajímavé, jak potřebná částka roste. Mně by zajímalo. Kde by jednotlivé země měly získat potřebné peníze na sanaci MMF, když jsou všichni zadluženi, že neví kudy kam.

A tady je počátek perpetua mobile světové krize, ale jen zhruba, protože je to mnohem propracovanější a složitější,  než tady píšu. Státy si půjčovaly zdánlivě výhodně peníze s nízkým úrokem až tak daleko, že při uměle navýšených nereálných cenách zjistily, že se dostávají do platební neschopnosti, a aby dostály svým závazkům, půjčovaly si i na úroky od bank. Banky si půjčují zejména mezi sebou a ve výsledku od MMF. Tu MMF "jakoby náhodou zjistí" že vyčerpal své možnosti a žádá země, které jsou mu dlužny o sanaci, kterou kulantně nazve půjčkou, ale ty země peníze dluží, tak nemají. Mají pouze dvě možnosti, darovat na oltář MMF část ze své finanční rezervy, nebo si peníze půjčit, a to ve výsledku u MMF který potřebuje nutně finanční pomoc.

Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) zdůraznila, že Evropa k účinnému vyřešení svých problémů musí dát k dispozici dostatek peněz. MMF podle zdrojů agentury Reuters odhaduje, že bude potřebovat dodatečné finanční zdroje v objemu až 600 miliard dolarů (asi 12 biliónů korun), aby mohl poskytovat půjčky zemím postiženým důsledky dluhové krize.

Na půjčky bude MMF podle svých odhadů potřebovat 500 miliard dolarů z této částky, zbývajících 100 miliard použije jako "ochranný nárazník", uvedly zdroje, které se zúčastnily jednání rady. Hrozí, že pomoc budou potřebovat další země.

http://www.novinky.cz/ekonomika/256598-mmf-bude-v-boji-s-dluhovou-krizi-potrebovat-az-600-miliard-dolaru.html?ref=stalo-se

Že je to vážnější, než si mnozí myslí, ukazuje další zpráva "Budoucnost eurozóny: řízený bankrot zadlužených zemí nebo třeba nová měna".

http://www.novinky.cz/ekonomika/256554-budoucnost-eurozony-rizeny-bankrot-zadluzenych-zemi-nebo-treba-nova-mena.html

zdroj: http://berossos.blog.cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře