Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Na Slovensku vtrhlo protiteroristické komando do bytu vydavatele slovenského alternativního časopisu Zem a Vek.

Zásah přišel na objednávku lidí napojených na slovenskou neziskovku zakladatele antivirové firmy ESET, na Sórošovu Open Society nadaci a Transparency International! Novináři na alternativě se nově stávají cílem organizovaných útoků neziskového sektoru a státní moci!

Na Slovensku vtrhlo protiteroristické komando do bytu vydavatele slovenského alternativního časopisu Zem a Vek. Zásah přišel na objednávku lidí napojených na slovenskou neziskovku zakladatele antivirové firmy ESET, na Sórošovu Open Society nadaci a Transparency International! Novináři na alternativě se nově stávají cílem organizovaných útoků neziskového sektoru a státní moci!

Na Slovensku se dějí neuvěřitelné věci. Dnes dopoledne zaplnila zpravodajské stránky v České republice zpráva o popravě slovenského novináře Jána Kuciaka, který byl nalezený zastřelený ve svém domě ve Veľkej Mači. Popravena byla i jeho přítelkyně [1]. Ján Kuciak byl zastřelen do hrudi, jeho manželka do hlavy. Kuciak pracoval jako investigativní novinář pro slovenský server Aktuality.sk, který spadá pod německý vydavatelský kolos Ringier Axel Springer (v Česku vydává Blesk a další bulvární tiskoviny). Ján Kuciak v poslední době pracoval na rozkrývání daňových podvodů v nejbližším okolí vládní strany SMER Roberta Fica. Na darknetu se už od rána vedou diskuse o tom, že jde o jasný vzkaz.

Žena byla totiž zastřelena do hlavy, což je v podsvětí vzkaz, že byla hlavou myšlení a výstřel do hrudi Jána Kuciaka je spíše znakem popravy pěšáka. Znovu se ukazuje, že psát v dnešní době články bez ochrany publikační anonymity, kterou Aeronetu neustále mainstreamová média předhazují, může vést i k popravě. Jenže, to není zdaleka všechno, co se dnes na Slovensku stalo v souvislosti s psaním článků a s novinařinou.

  • na-slovensku-vtrhlo-protiteroristicke-komando-do-bytu-vydavatele-slovenskeho-alternativniho-casopisu-zem-a-vek

Tibor Rostas, vydavatel alternativního slovenského časopisu Zem a Vek, se dnes dočkal nepříjemného probuzení. Ráno v půl sedmé mu někdo začal bušit na dveře. Když přišel otevřít, spatřil zakuklené protiteroristické komando NAKA (obdoba české URNA) se samopaly a balistickými štíty. Vtrhli dovnitř a za doprovodu kriminalistů začaly obracet celý byt vzhůru nohama. Tibor Rostas musel zůstat stát na chodbě před bytem, protože uvnitř bytu probíhala domovní prohlídka. A co že vlastně pan Rostas udělal? Kšeftuje s drogami? Obchoduje s bílým masem? Vytuneloval evropské dotace? Ale kdepak. Pan Rostas jenom napsal článek. A to už dokonce před rokem. Článek se jmenoval “Klin židov medzi Slovákmi” a jeho obsahem byly citace slovenských intelektuálů a osobností, které se vyjádřily v minulosti k otázce vlivu židovského etnika na Slovensku [2]. A slovenský mainstream z toho má doslova orgasmus [3], těch nálepek, kolik Rostasovi za pár hodin nalepili, rasista, konspirátor atd.

Na šéfredaktora ze slovenské alternativy poštvala Sórošova neziskovka zásahové komando

Jenže tento článek zafungoval na slovenský chazariát jako odjištěný granát a začaly se dít neuvěřitelné věci. Ředitel slovenské neziskovky “Zastavme korupciu” [4] Pavel Sibyla ihned podal na Tibora Rostase trestní oznámení za podněcování rasové nesnášenlivosti, protože v článku k jednotlivým citacím slovenských buditelů a osobností chyběly komentáře, které by jejich tehdejší výroky moderovaly a uvedly na pravou míru v dnešní době. Ano, čtete správně. Řediteli neziskovky vadí, že v článku, který je věcně a faktograficky v pořádku, chybí komentáře a autocenzura. A kvůli tomu zahájila slovenská prokuratura trestní stíhání Tibora Rostase, tzn. v rámci odporového gradientu se časopis Zem a Vek dostal na 5. stupeň odporového gradientu, tedy na stupeň kriminalizace. A prokuratura poslala na “pisálka”, který si dovolil napsat pravdu, protiteroristické komando se samopaly a balistickými štíty, jako kdyby vydavatel časopisu měl doma arzenál zbraní jako šéf drogového kolumbijského kartelu.

Tibor Rostas nic neřekl, nic neprohlásil, nijak nevystupoval na veřejnosti proti židům, prostě jenom napsal článek s citacemi slovenských historických osobností, kdy se vyjadřovaly v minulosti k soužití Slováků s židovskými obcemi na Slovensku. Prudká reakce přišla zcela typicky od neziskovky. A tady se musíme pozastavit a všimnout si souvislostí. Pavol Sibyla jako ředitel neziskovky Zastavme korupciu pracoval a psal články pro největší slovenský deník SME a pro magazín TREND. A pozor, tady to přijde. V roce 2014 obdržel novinářskou cenu od slovenské pobočky Open Society Foundations maďarsko-amerického miliardáře George Sorose. A jsme doma. A dokonce celý jeden rok vedl odbor vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta SR Andreje Kisky. Takže nás vůbec nepřekvapuje, že za trestním oznámením stojí člen slovenského chazariátu z okruhu oveček George Sorose.

Za trestním oznámením a zásahovkou stojí podivná slovenská neziskovka, jejiž stopy vedou k ESETu, do Budapešti k Sórošovi a do USA k Transparency International

Jenže daleko zajímavější je samotná neziskovka Zastavme korupciu, kterou založil Miroslav Trnka, zakladatel a majitel největší slovenské antivirové firmy ESET, spolu Michalem Bláhou, podnikatelem v reklamě. Tato neziskovka, která vznikla v roce 2014, se zabývá bojem proti korupci stejně, jako Fond proti korupci Karla Janečka v Praze. Jsou to stejné neziskovky, jejichž oficiální náplní je sice boj proti korupci, ale ve skutečnosti tyto neziskovky prosazují politický lobbing, čemuž odpovídá obvykle i osazenstvo těchto neziskovek. Abychom pochopili, proč přišlo na Tibora Rostase trestní oznámení právě od této neziskovky, musíme si uvědomit, že na Slovensku probíhají stejné procesy jako v Česku. Kriminalizace Adama B. Bartoše jede na plné obrátky jako na Slovensku teď pojede na plné obrátky kriminalizace Tibora Rostase. Časopis Zem a Vek vadí slovenskému mainstreamu, který ztrácí čtenáře. Proto většina lidí v neziskovkách na Slovensku má kořeny ve slovenských mainstreamových novinách. Podívejme se tedy na neziskovku blíže.

Správní rada neziskovky “Zastavme korupciu”

Miroslav Trnka

Vystudoval Materiálovotechnologickú fakultu Slovenské technické univerzity. Po skončení studií spolu s dalším nadšencem pro programování objevili jeden z prvních počítačových virů a v roce 1987 napsali program na jeho detekci. Antivirový program NOD32 se dnes používá na celém světě ve více verzích a speciální úpravě i pro tablety či smartphony. Spolu s Petrem Paškou a Rudolfem Hrubým založili v roce 1992 společnost ESET. Ve filantropické činnosti se zaměřuje na boj s korupcí, podporuje však i různé jiné projekty, zejména v rodné Trnavě.

Michal Bláha

Po studiu na Technické univerzitě působil v letech 1990-1992 jako poslanec Federálního shromáždění ČSFR za studentské hnutí. V roce 1993 založil reklamní agenturu MARK BBDO a konzultační společnost United Consultants.

Dlouhodobě se zabývá souvislostmi vývoje demokratických společností a vlivem korupce na občanské a podnikatelské práva a svobody.

Branislav Ondrášik

Studoval žurnalistiku (média) a politickou komunikaci na Univerzitě Komenského v Bratislavě, Michigan State University v USA a University of Leeds v Británii. Dlouhá léta pracoval jako novinář ve více slovenská médiích. V roce 2010 začal pracovat jako PR manažer pro Evropu, Blízký východ a Afriku ve společnosti ESET, kde působí dodnes. Kromě toho dlouhodobě učí na vysokých školách na Slovensku.
ředitel

Ředitel neziskovky

Pavol Sibyla

Po stavební průmyslovce vystudoval historii na Trnavské univerzitě. Šest let byl reportérem v týdeníku TREND, psal sloupečky do deníku SME. Založil internetový magazín MONO, za reportáž v něm uveřejněnou získal v roce 2014 Novinářskou cenu Nadace otevřené společnosti (Open Society George Sorose). Necelý rok vedl odbor vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta ČR Andreje Kisky. Je autorem dvou prozaických knih – Coffee stories a Něco o orchideji (obě 2009). Od léta 2015 je výkonným ředitelem Nadace Zastavme korupci.

 

Realizační tým neziskovky

Marián Leško

Vystudoval filozofii a historii. Několik let byl vysokoškolským učitelem, pak se stal novinářem. Od roku 1993 působil v deníku Pravda, kde krátký čas zastával i funkci šéfredaktora. Až do ukončení vysílání na Slovensku pracoval také v Rádiu Svobodná Evropa, kde míval pravidelné komentáře. Pravidelně účinkoval v pořadu Sedm s.r.o. v televizi Markíza, a později účinkoval ve stejné relaci v televizi JOJ.

Komentátorem SME byl od dubna 1996 až do září 2011, kdy se stal politickým komentátorem týdeníku Trend. V roce 1999 získal Křišťálové křídlo v kategorii publicistika a literatura. Dvakrát získal Novinářskou cenu (od Sórošovy Open Society) v kategorii komentáře a také Cenu Asociace vydavatelů tisku.

Je autorem čtyř knih: Lidé a lidičky z naší politické elity (1993), Slovenské tango v roce jeden (1994), Mečiar a mečiarizmus (1996), Masky a tváře nové elity (2000). V publikaci Slovensko v šedé zóně (1998), kterou vydal Institut pro veřejné otázky, napsal úvodní, 60-stranovou kapitolu, která má název Príbeh sebadiskvalifikácie favorita.

Zuzana Vasičáková Očenášová

Studovala právo v Bratislavě a komunikaci v Illinois (USA). Je studentkou psychoterapeutického výcviku v procesorientované psychologii a doktorandka v oboru psychologie v Brně. Pomáhala budovat Centrum právní pomoci. Působí v oblasti mediace, terapie a vzdělávání, je členkou integrovaného pohybového divadla Jen tak tak. V Nadaci Zastavme korupci koordinuje poradenství pro oznamovatele korupce.

Petra Trnková

Vystudovala management na City University of Seattle a ESADE Business school. Dlouhodobě se věnuje otázkám udržitelného rozvoje a podnikání se sociálním dopadem. Absolvovala stáž v Indii, kde pomáhala se strategickým plánováním organizace drobných farmářů zázvoru. Následně působila v Paříži jako konzultantka v oblasti udržitelného rozvoje. V Nadaci pracuje od jejího spuštění a věnuje se zejména projektům zaměřeným na protikorupční osvětu. Není překvapením, že Petra Trnková je dcerou výše uvedeného Miroslava Trnky.

Matúš Kollár

Vystudoval Evropská studia na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Už jako student získal zkušenosti s prací v nevládní organizaci Transparency International Slovensko, přičemž se jako spoluautor podílel na vydání protikorupční publikace. Pracoval také jako novinář a následně jako mediální poradce v Národní radě SR. Spolupracoval na více celoslovenských kampaních a působil také jako specialista online obsahu v mediální agentuře.

Matej Hruška

Vědec, bývalý novinář, pyšní se i oceněním Novinářská cena za rok 2014 (od Open Society George Sorose). Momentálně vyučuje i na Univerzitě Komenského v Bratislavě. V Nadaci vede projekt kontroly efektivního utrácení eurofondů.

Martin Turček

Po studiu kognitivní vědy na Fakultě matematiky, fyziky a informatiky UK krátce učil informatiku na gymnáziu a později působil v české pobočce Transparency International jako analytik veřejných zakázek. V Nadaci Zastavme korupci se věnuje zejména investigacím.

Klára Bernátová

Studuje politologii na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici, část studia strávila na Metropolitní univerzitě v Praze. Absolvovala několik stáží, mimo jiné v Národní radě Slovenské republiky či v Kanceláři veřejné ochránkyně práv. Jako dobrovolnice dlouhodobě působí v nevládním sektoru, přes rok strávila v uprchlických táborech v Evropě, za což získala ocenění Mladá osobnost roku. V Nadaci se věnuje projektu komunity.

Dobrovolníci v neziskovce

Eva Hrabovská

Vystudovala Anglický jazyk (lingivistika) na Univerzitě Konstantina Filozofa v Nitře. Čtyři roky působila v mezinárodní studentské organizaci AIESEC, kde získala mnoho praktických zkušeností z oblasti personalistka a rozvoje lidí. Pracuje ve firmě WebSupport v oblasti HR. Nadaci vypomáhá při více projektech, aktuální především s přípravou a organizací diskusních večerů moderovaných Mariánem Leškem.

Šimon Šiplák

Vystudoval informatiku na Slovenskej Technické Univerzitě v Bratislavě. Už během studia začal pracovat ve firmě Websupport jako administrátor a později jako analytik. Vedle práce je také spoluorganizátorem TEDx Bratislava a také občasně fotí inspirativní lidi pro portál heroes.sk. V nadaci vypomáhá hlavně při organizaci diskusních večerů moderovaných Mariánem Leškem, kde fotí a natáčí.

Alžběta Hájková

Je PhD studentkou na Purdue University, kde se věnuje politické a sociální filozofii a asistuje s chodem studijního programu v oblasti lidských práv. Pracovala jako asistentka poslance Miroslava Beblavého a absolvovala stáž v SGI (v USA). V Nadaci jako stážistka připravuje metodologii k žebříčku veřejných institucí podle rizika výskytu korupčního chování.

Správce v neziskovce

Peter Kováč

Absolvoval lékařskou a právnickou fakultu Univerzity Komenského. Je právníkem společnosti ESET a pedagogicky působí na katedře trestního práva a kriminologie právnické fakultě Trnavské univerzity.

Americkým neoconům dochází v Evropě trpělivost s neschopností neziskovek ovlivňovat politické procesy ve prospěch USA, a proto dochází k přitlačení na pilu. Kriminalizace “pisálků”, zastrašování zásahovkami, soudní procesy. Americká kobyla chcípe, je to vidět na všech frontách, o to více teď bude kopat!

Jak tedy sami můžete vidět, neziskovka je personálně obsazena lidmi, kteří jsou napojeni na americké národní elity skrze Open Society nadaci George Sorose, americkou Transparency International a obrovskou mašinérii lidskoprávních aktivistů, kteří studovali na školách v cizině, zejména v USA. Je potom logické, že Tibor Rostas, který je orientovaný na tzv. pan-slovanskou otázku na Slovensku, leží opravdu velmi hluboko v žaludku těmto lidem.


Oblíbený slovenský alternativní časopis pije krev slovenskému mainstreamu.

Zastřelení novináře a jeho partnerky na Slovensku a zásah komanda u novináře v jeho bytě kvůli tomu, že nepřipojil komentáře k citacím slovenských buditelů o židech, to všechno ukazuje na to, že novináři, kteří dělají svoji práci poctivě a hledají pravdu, ať s ohledem na historii nebo současné korupční kauzy,  se nově dostávají do ohrožení života, protože procesy na umlčení odporu pokročily na 5. a dokonce i 6. stupeň odporového gradientu. Psát v dnešní době pravdu je nejnebezpečnější činnost za posledních 30 let. Kdokoliv se pokusí psát o historii židů, na toho pošlou zásahovou jednotku se samopaly. Kdokoliv se dotkne chazariátu a vyšších procesů řízení a pokusí se je odhalit, je zlikvidován na 5. stupni odporového gradientu skrze kriminalizaci. A pokud se někdo dotkne řídících národních elit, je nalezen s dírou v hlavě nebo v hrudi. A proto nezbývá než varovat: Psaní pravdy už opět může zabíjet.

Vážení čtenáři, jak sami vidíte, jsme ve válce, chtějí alternativu umlčet. Pokud se Vám líbí naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře