Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč ta protiruská propaganda? O co opravdu jde.

To, co můžeme číst a sledovat v mainstreamových mediích již není zpravodajství, ale paranoia.

Ono to vlastně nikdy objektivní zpravodajství nebylo, ale to co se psalo dnes se jinak nazvat nežli paranoia nedá.

Možná že to však je pouhá cílená, válečná propaganda, která nás má vyděsit a zaměřit totálně protirusky.

Rusko chce rozpoutat třetí světovou válku, zní z Kyjeva.

  • proc-ta-protiruska-propaganda-o-co-opravdu-jde

Rusko se v noci na pátek údajně pokusilo dostat na ukrajinské území vojáky a obrněnou techniku maskovanou jako síly OSN. Podle serveru Ukrinform to řekl šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Serhij Pašinskyj. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v pátek zároveň obvinil Moskvu, že se pokouší rozpoutat třetí světovou válku tím, že hodlá „vojensky a politicky okupovat Ukrajinu”.

„Pokusy (rozpoutat) vojenský konflikt na Ukrajině povedou k ozbrojenému konfliktu v Evropě. Svět ještě nezapomněl na druhou světovou válku, Rusko ale chce rozpoutat třetí světovou válku,“ prohlásil na jednání ukrajinské vlády premiér Arsenij Jaceňuk.

Jeho slova přišla krátce poté, co ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Západ, že chce ovládnout Ukrajinu.

„Západ se chce takříkajíc zmocnit Ukrajiny, což je výhradně motivováno jeho vlastními geopolitickými ambicemi, a nikoli zájmem ukrajinského lidu,” prohlásil ruský ministr zahraničí Lavrov podle agentury AFP.

Podobně to vidí také Paul Craig Roberts, který píše:

„Ruská vláda ví, že Washington nevěří tomu, co říká, a že systematicky provokuje a usiluje o pokračování a zhoršování problému. Ruská vláda by ráda věděla, jakou agendu Washington realizuje. Je Washington ve své stupiditě a velmocenské nafoukanosti arogantní, že není schopen poznat, že převzetí Ukrajiny přišlo nevhod a zvrtlo se? Nechápe snad Washington, že ruská vláda již nemůže akceptovat násilí proti ruské populaci na Ukrajině, stejně jako nemohla akceptovat násilí proti Rusům v Jižní Osetii? Pokud se Washington nevzpamatuje, bude muset ruská vláda poslat své jednotky, jak je musela poslat do Gruzie.

Protože toto je jasné dokonce i blbovi, tak je snad cílem Washingtonu začít válku? Je to důvod, proč Washington hromadí jednotky NATO na ruských hranicích a posílá raketové křižníky do Černého moře? Washington vystavuje riziku celý svět. Pokud Rusko dojde k závěru, že Washington má v úmyslu dotáhnout ukrajinskou krizi do války, místo ji vyřešit, bude Rusko sedět a čekat, nebo zaútočí první?“

"Ta krize už pálí i nás. Pokud by ruská armáda překročila ukrajinské hranice, znamenalo by to pro Česko řadu problémů," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Pavel.

Podle mne nestojí otázka na tom, zda zasáhne Rusko na východě Ukrajiny, ale kdy zasáhne.

Ukrajina neplní dohodu z Ženevy. Místo aby byly ozbrojené bojůvky pravého sektoru odzbrojeny a rozpuštěny, jsou naopak vyzbrojovány a posilovány.

To hlavní spočívá především ve zločinnosti použití ozbrojených sil proti lidu země“, řekl.

Vyslanec RF při OSN Vitalij Čurkin vyzval generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna, aby učinil prohlášení odsuzující použití síly úřady Ukrajiny na východě země.

Příslušné prohlášení učinil Čurkin ve čtvrtek, když komentoval pořádání silové operace na východě Ukrajiny, mimo jiné ve Slavjansku.

Před tím už Pan Ki-mun vyzval, aby byly vojenské akce na Ukrajině za každou cenu zastaveny.

Ve svém článku ze dne 7. března jsem na CFP, psal o nebezpečí Pravého sektoru. Vedení radikální nacionalistické organizace Pravý sektor požádalo kyjevské úřady, aby otevřely vojenská skladiště pro jejich oddíly domobrany.

Předák Pravého sektoru Dmitrij Jaroš prohlásil, že „konzervativní přístupy“ nedovolují udělat v zemi pořádek a zlikvidovat protesty proti Majdanu ve východních a jižních ukrajinských regionech. Rovněž zdůraznil, že se bojovníci z jeho oddílů zúčastní zajištění územní celistvosti země, sdělil zdroj.

Podle ukrajinských médií byl 5. března předložen Nejvyšší radě návrh, aby Pravý sektor měl status pravidelného vojenského útvaru.

Pravý sektor je dnes koalicí neonacistických organizací. Vznikl v prosinci loňského roku souběžně se vznikem sebeobrany Euromajdanu. Struktura špiček Pravého sektoru je tvořena dvěma segmenty: polními veliteli a ideologiemi. Prvoplánově Pravému sektoru v roli sjednocujícího prvku vládne ideologie spojená s ideou „Nového pořádku“, který od kořenů mění předešlé modely ukrajinské společnosti a státnosti. Podle této ideologie se členové Pravého sektoru stávají nacionálními socialisty (proto ta podpora ze strany českého Národního odporu a dalších neonacistických organizací).

Neformálním vůdcem Pravého sektoru, tzv. koordinátorem je Dmitro Jaroš (nar. 1971). V hnutí má přezdívku „Jestřáb“. Od roku 2005 stojí v čele organizace „Trojzubec Stepana Bandery“.

Poslední zprávy nám dokládají, že Pravý sektor na východě Ukrajiny formuje „zvláštní batalion“

Radikální ukrajinské nacionalistické uskupení pravý sektor zahájilo formování „zvláštního batalionu Donbas“ v Doněcké oblasti (východ Ukrajiny).

Ve středu to prohlásil vůdce organizace Dmitro Jaroš.

„Všechny své kroky jsme odsouhlasili s vedením Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, Ministerstvem vnitra a Bezpečnostní službou Ukrajiny (SBU)“, prohlásil Jaroš.

Poznamenal také, že se nebojí toho, že účast ozbrojenců Pravého sektoru ve zvláštní operaci na východě Ukrajiny vyprovokuje vlnu střetů s obyvatelstvem.

Vznik speciálního praporu Donbas je v rozporu s dohodou mezi USA, EU, Ruskem a Ukrajinou, kde se Ukrajina zavázala k odzbrojení pravicových radikálů. Poskytuje také dobrou záminku proruským separatistům na východě země, aby nesložili zbraně a neopustili okupované budovy, jak se dojednalo v Ženevě.

Více a více občanů chápe, že USA a EU se pokusily uskutečnit na Ukrajině další „barevnou

revoluci“, neústavní výměnu režimu.

Obyvatelé Ukrajiny, jsou využívaní jako pěšci v geopolitické hře.

Situace na Ukrajině se vyostřuje.

Mezitím přišla s „geniálním“ nápadem na to jak zastavit a poškodit Rusko Anna-Marie Slaughter (bývala od ledna 2009 do února 2011 ředitelkou politického plánování US ministerstva zahraničí) další představitelka „humanitárních intervencionistů“. Ta v dnešní eseji nadepsané, „Zadržení Ruska začíná v Sýrii,“ argumentuje, že „řešení krize na Ukrajině zčásti spočívá v Sýrii.“ President Obama musí „předvést, že může nařídit ofenzivní použití síly i za jiných podmínek než jen utajené útoky dronů nebo skryté operace,“ píše.

Překlad: Aby donutili Putina vycouvat z jeho předpokládaných akcí na Ukrajině, tak Slaughter apeluje na presidenta Obamu, aby bombardoval Sýrii.

Slaughter uznává sice hledisko, že „Assad je menší zlo v porovnání s pobočkami Al Kaiídy začleněnými do opozice,“ a přiznává, že „syrská vláda se zjevně pomalu zbavuje svých chemických zbraní, jak loni v září souhlasila, že udělá.“

Nicméně píše, že „přišel čas rozhodit Putinovy kalkulace, a právě Sýrie je místo, kde se to dá provést.“

„Potud, pokud sedí Rusko v Radě bezpečnosti Spojených národů, není možné na Sýrii legálně udeřit,“ píše, a tak je její řešení jednoduché, udělat to ilegálně. Navrhuje, že US by měly zahájit bombardování Sýrie, aby vynutily Rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2139, i když to není rezoluce podle „Kapitoly VII“ opravňující k použití síly.

Je ironií a zdůrazněním krutého deprivantství Slaughter, když navrhuje bombardovat Sýrii, aby se vynutila UNSC 2139, která byla koncipována kvůli dodávkám humanitární pomoci lidu válkou rozervané Sýrie.

Použití rezoluce OSN o humanitární pomoci jako pláštíku pro ten nejnehumánnějších ze všech činů – vrhání bomb – odhaluje ty „humanitární intervencionisty“ a vyznavače „odpovědnosti za ochranu“ v reálných barvách.

Proč se USA ve válce v Sýrii tak angažují?

Válka v Sýrii je údajně o bytí či nebytí dolaru jako rezervní světové měny. Porážkou USA i sunnitů by vznikla nová aliance šíitských vývozců, která by změnila staletý scénář těžby a distribuce ropy a zemního plynu ovládané petrodolary.

http://news.e-republika.cz/article2079-Fakta-o-Syrii-IX-aneb-Byti-a-nebyti-dolaru

O co jde na Ukrajině.

Poté, co se zjistilo, že ekonomické sankce vůči Rusku budou mít dopad i na Evropu a USA, začalo na Západě vypracovávání jiného plánu na „potrestání“ Ruska, jehož podstata spočívá v tom, že má být zkolabován světový trh energetických zdrojů. Když Obama přislíbil zorganizovat přímé dodávky plynu z Nového světa do Starého světa, mnozí to pochopili jako začátek nové energetické války proti Rusku.

26. března v americkém kongresovém Výboru pro mezinárodní záležitosti proběhlo posouzení problému využití geopolitického potenciálu americké energetiky proti Rusku. Kongresmani požadovali po americké vládě „revizi paradigmatu a strategie, která omezuje vývoz energetických surovin“, tak, aby byla snížena ruská přítomnost ve východní Evropě, kterou považují za

„geopolitickou hrozbu“. Porážka USA na Krymu, podle předsedy tohoto výboru, republikána Edwarda Royce, ukázala, že pro zachování své energetické převahy v Evropě Moskva „paralyzovala“ americkou politiku ve vztahu k Ukrajině. Politikům ve Washingtonu nevyhovuje, že svět již Američany nevidí silnými jako dříve a že autorita amerického prezidenta upadla. Řešit tento problém, podle Edwarda Royce, lze pouze oslabením Ruska, a nejbolestivějším pro ruskou ekonomiku bude vytěsnění Moskvy z jejích tradičních trhů pro vývoz plynu a sražení ceny ropy… http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5918-ukrajina-jako-duvod-energeticke-valky-usa-proti-rusku.htm

Otázka, kdo skutečně Evropě nahradí Ruský plyn, nemá tak jednoduché řešení jak by se zdálo.

Zaprvé, „revoluce břidlicového plynu“ v USA selhala. Dramatický nárůst produkce amerického zemního plynu „frakováním“ či násilným vytlačováním plynu z břidlicových formací končí. Největší energetické společnosti jako Shell a BP ji opouštějí, protože je neekonomická.

Shell právě oznámil obrovské snížení expozice rozvoje břidlicového plynu. Společnost prodává své pronájmy asi na 700 000 akrech břidlicových pozemků v hlavních oblastech břidlicového plynu v Texasu, Pensylvánii, Coloradu a Kansasu. Říká, že se možná zbaví i dalších, aby zarazila své ztráty z břidlicového plynu. Generální ředitel Shell, Ben van Beurden, to říká zcela natvrdo: „Finanční výkon zde, upřímně, není přijatelný… některé z našich sázek na průzkum prostě nefungovaly.“

Užitečné shrnutí iluze s břidlicovým plynem přichází v nedávné analýze aktuálních výsledků několika let těžby v USA od zkušeného energetického analytika Davida Hughese:

„Produkce břidlicového plynu rostla explozivně a dosáhla téměř 40% celkové americké produkce zemního plynu. Nicméně od prosince 2011 produkce stagnovala; 80% produkce břidlicového plynu pochází z pěti míst, z nichž několik ochabuje. Velmi vysoké míry poklesu výtěžnosti břidlicových vrtů si vyžadují neustálé kapitálové vstupy – podle odhadů 42 miliard dolarů ročně na vyvrtání dalších více než 7 000 studní – aby se produkce udržela. Pro porovnání, hodnota břidlicového plynu vyprodukovaného v r. 2012 byla pouhých 32,5 miliard dolarů.“

Takže Obamovi buď lhali jeho poradci ohledně skutečného stavu u amerických dodávek břidlicového plynu, nebo vědomě lhal on. Pravděpodobnější je to první.

Sny… a realita

Druhým problémem u americké „nabídky“ plynu EU jako náhražky ruského plynu je fakt, že by si to vyžadovalo masívní a nákladnou infrastrukturu. Vybudování nových terminálů pro zkapalňování plynu, které dokážou obsloužit obrovské LNG tankery, které ho přepraví do podobně obrovských LNG terminálů v přístavech EU.

Problém je, že kvůli různým americkým zákonům pro vývoz domácí energie a faktorům u dodávek neexistuje v USA ani jediný fungující LNG zkapalňovací terminál. Jediným, který je ve výstavbě, je přijímací terminál Sabine Pass LNG ve farnosti Cameron v Louisianě, vlastněný Cheniere Energy, kde John Deutsch, bývalý šéf CIA, sedí v představenstvu.

EU nemá k ruskému plynu žádnou realistickou alternativu. Německo, největší ekonomika, se pošetile rozhodlo vyřadit jadernou energetiku a jeho „alternativní energie“ – větrná a solární – je ekonomickou a politickou katastrofou.

Jenže: Problémem s terminálem Sabine Pass LNG je, že většina plynu byla předem nasmlouvána pro korejské, indické a další asijské zákazníky LNG, nikoli pro EU.

Jednoduše: Chiméra odstřihnout ruský plyn, a stát se místo toho závislým na americkém plynu, je

ekonomický, energetický a politický nesmysl, prostě řečeno pitomost.

http://svobodnenoviny.eu/bily-dum-eu-o-americkych-dodavkach-plynu-lze/

Spojené státy chtějí pomoci Ukrajině těžit břidlicový plyn na ukrajinském území, problém je jediný. Ložiska břidlicového plynu na Ukrajině leží na východě v Doněcké a Charkovské oblasti, kterými nyní zmítají proruské nepokoje. Energetika Ukrajiny se hroutí.

Je možné, že kvůli přesměrování plynovodů a dalším geopolitickým hrátkám, budou umírat lidé, aniž by vůbec tušili, o co opravdu jde.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře