Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sovětská „invaze“ do Afghánistánu byla ve skutečnosti vyžádanou pomocí proti islámským radikálům podporovaným z USA.

Sovětská vojska nevstoupila v roce 1979 na území Afghánistánu svévolně a bez pozvání, jak to běžně činí vojska NATO a USA, nýbrž na pozvání představitelů tehdejší oficiální afghánské, marxistickými myšlenkami se řídící vlády Hafizuláha Amína a jeho předchůdce Tarákího.

Sovětští ekonomičtí a vojenští poradci působili v Afghánistánu již od roku 1976 a pomáhali tam budovat novou lepší zemi bez náboženských předsudků založenou na rovnoprávnosti obou pohlaví. Ženy se tehdy mohli v Afghánistánu svobodně vzdělávat, chodit bez zakrytých obličejů, zvolit si své povolání a měli stejná práva jako muži.

  • sovetska-invaze-do-afghanistanu-byla-ve-skutecnosti-vyzadanou-pomoci-proti-islamskym-radikalum-podporovanym-z-usa

Díky pomoci Sovětského svazu bylo postaveno v Afghánistánu mnoho továren, přehrad, škol a zdravotnických zařízení, ve kterých byly provozovány moderní učební a lékařské metody, čímž výrazně stoupala vzdělanost obyvatelstva a klesala úmrtnost. Jediným místním lidem, kterým byl všechen tento pokrok trnem v oku, byli místní islámští radikálové, kteří volali po starých pořádcích a po praktikování práva šaría a dalších fanatických náboženských metod patřících do středověku (stejní lidé dnes uřezávají lidem hlavy v Iráku a Sýrii pod hlavičkou IS).

Protože tito náboženští fanatici zvýšili roku 1979 svou činnost povzbuzováni a vyzbrojováni z USA, kterým byla marxistická vláda v Afghánistánu trnem v oku, vstoupila po požádání o pomoc pravidelná sovětská armáda do Afghánistánu, aby před těmito šílenými vrahy, z kterých se později zformovala Al Kaída chránila civilní obyvatelstvo. Američané, kteří se jako vždy snažili zabránit tomu, aby se nějaká země vymkla z jejich vlivu, se tehdy, stejně jako v mnoha desítkách jiných případů snažili vyzbrojit kohokoli, koho by mohli využít ke svržení vlády nepodporující zájmy USA a světového kapitálu a nemuseli přitom sami přímo vojensky intervenovat.

Ti západem vychvalovaní údajně dobří a hrdinní mudžahedínové bojující proti tehdejší afghánské vládě a sovětským vojskům chránícím pokrokové civilní obyvatelstvo, které se nechtělo vrátit do temnoty středověku, byli ve skutečnosti stejní náboženští fanatici, kteří dnes pod vlajkou IS podřezávají malé děti, ženy a civilisty a nemilosrdně vraždí každého, kdo nesouhlasí s jejich ortodoxním pojetím islámu.

Přestože ochrana afghánských civilistů před moderními americkými zbraněmi vyzbrojenými náboženskými fanatiky stála Sovětský svaz dost obětí na životech vojáků i materiálních škod na vojenské technice, trvala, až do roku 1988 kdy Michail Gorbačov učinil rozhodnutí nechat Afghánské spojence napospas těmto hordám vrahů, kteří se chystali zničit vše moderní, co bylo v této zemi vybudováno a nastolit novou dobu náboženského temna. Toto rozhodnutí stálo mnoho desítek tisíc normálních rozumných muslimů a ateistů život, neboť byli doslova zmasakrováni vítězstvím opilými bojovníky islámského džihádu (podobně zradil postupně Gorbačov též ostatní spojence a nakonec i vlastní zem).

Ladislav Kašuka.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře