Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BRICS a EUROASIJSKÁ UNIE vs EU a USA.

Jak si mezi nimi vybrat a v čem tkví základní rozdíl v přístupu k obchodním partnerům?

Tak se podívejme nejprve na EU. Tato organizace podmiňuje členství a půjčky takovým množstvím podmínek, že se v tom země žádající o spolupráci většinou vůbec neorientuje, což bývá cílem bruselské byrokracie, která již takto mnoho dříve prosperujících zemí (včetně členských) přivedla na hranici bankrotu. Navíc si spolupráci podmiňuje i politickým vazalstvím členských a integrujících se zemí a ty tak vlastně ztrácí svou suverenitu ve prospěch Bruselu.

  • brics-a-euroasijska-unie-vs-eu-a-usa

Další ekonomickou velmocí je samotné USA. Spolupráce s ním, je však ještě daleko nebezpečnější, než spolupráce s EU a fakticky se rovná sebevraždě. Pokud totiž máte na svém území plyn, ropu, nebo nějaké jiné nerostné bohatství a nepatříte k EU, pod ochranu Číny, případně Ruska, nebo nejste jako Vietnamci dost kurážní, aby, jste vyhnali Američany sami, tak patříte do kategorie geopolitických zájmů USA a čeká Vás v lepším případě dlouhodobé dobrovolné finanční otroctví a nerostné vyrabování, v horším případě označení za nedemokratickou zemi a vojenská okupace vojsky USA.

Poslední na řadě je vcelku nové ekonomické uskupení složené ze zemí, které měli již dost praktik obou výše jmenovaných a založili si vlastní, jehož základem má být, světe div se, všestranně výhodné obchody pro všechny členské země a vzájemná ekonomická pomoc a podpora při řešení případných problémů a krizí. Pilířem a jistotou tohoto nového společenství jsou dvě ekonomické a vojenské velmoci schopné ubránit tuto myšlenku před zlobou a vměšováním z vnější (Rusko a Čína). Země BRICS dávají důraz na to, že členské země jsou politicky naprosto nezávislé a suverénní a spojují je pouze společné ekonomické zájmy. Jde tedy o společenství, jehož nejsilnější členové si z těch ostatních nedělají své surovinové a pracovní kolonie, což se u dvou výše zmiňovaných říci nedá.

Výběr je tedy jen a pouze na jednotlivých zemích (pokud už nejsou ekonomickými a politickými otrockými pouty přikovány k EU, nebo okupovány USA), aby si vybrali s kým, by raději spolupracovali. Mnoho států Asie a Jižní Ameriky chce spolupracovat v současnosti z BRICS, nebo dokonce žádá o členství. Nedivím se jim, za sebe říkám, že bych ČR mnohem raději než v EU viděl právě v BRICS a českou zemi opět nezávislou na Bruselu.

Ladislav Kašuka.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře