Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

Bilboardy

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Možná jste v minulých dnech zaznamenali (v mém případě v Praze) billboardy, na kterých je několik arabských znaků na čistě bílém poli. Lámal jsem si hlavu o jakou reklamní kampaň by se mohlo jednat, přeci jen pronájem takového množství reklamních ploch pro sdělení jenž dokáže i jen přečíst pouze promile projíždějících, mi nepřipadá příliš efektivní (oproti například „postavit se korupci, a neblábolit“ =D), nicméně asi zaujme.

  • bilboardy
  • bilboardy
  • bilboardy

Jaké „překvapení“ pro mě nastalo ve chvíli, kdy jsem se dočetl že se jedná o akci organizace Člověk v Tísni, a text v překladu znamená „Děkujeme, český lide“. Organizace však další podrobnosti o významu kampaně nesdělila, a spekulovat o nich není předmětem tohoto článku.

Podíval jsem se raději na finanční zprávu této organizace: Za rok 2016 hospodařila s celkovou částkou 1.760.279.000,- Kč, z čehož 1.529.239.000,- Kč pocházelo z peněz ukradených státy prostřednictvím daní (618.601.000 cizí státní rozpočty, 523.252.000 z EU, 146.240.000 státní rozpočet ČR atd.), a pouze 156.000.000,-Kč (necelých 9%) tvořily celkem dary a vlastní příjmy organizace.

Až tedy příště pojedete kolem těchto bigboardů, vzpomeňte si na to že jsou to i Vaše peníze, peníze které i Vám stát ukradl a pak je přerozdělil i této organizaci ve jménu vynucené solidarity. A řekněte upřímně kdo z Vás by se v případě, kdy by jste o svých penězích rozhodovali sami, rozhodl sponzorovat právě tuto organizaci?

zdroj:http://dfens-cz.com/bilboardy/

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře