Nestrkej to, kam nemáš!
- Podrobnosti
- Blogy / Ivo Krieshofer|
- 7. únor 2016|
- Ivo Krieshofer|
- 20921 x
Jihoafrická badatelka Sonette Ehlersová vymyslela Rapex, kondom s trnovými ostny jako zuby, který pomáhá bojovat proti znásilnění.
Tento vynález již otřásl mnohými násilníky.
Jak vznikl tento výrobek?
Autorku na myšlenku přivedla jedna z obětí znásilnění již v roce 1959.
„Když jsem tehdy pracovala na transfuzním oddělení, přišla tam znásilněná setwanská dívka. Prohlásila, že kdyby měla zuby, tak by mu ho ukousla. Abych ji utěšila, slíbila jsem jí, že přijde den, kdy něco uděláme, aby se takovýmto událostem zabránilo.
Zanedlouho poté jsem uviděl u divadla dva lékaře, kteří přišli na pomoc muži, který si uvěznil penis ve zdrhovadle kalhot. Nemohl chodit a křičel bolestí. Tehdy jsem dostala nápad vytvořit něco, co by znemožnilo hýbat se a běhat, a co by se dalo odstranit jen v nemocnici,“ říká autorka vynálezu.
„Všechno začalo tedy už dávno. Ale tenkrát ještě neexistovaly materiály a technologie pro takový druh vynálezu. Tak jsem bádala až do r. 2005, kdy byl konečně RAPEX na světě.
Je to jednorázové zařízení, které se používá jako tampon se speciálním aplikátorem. Když násilník vnikne do těla oběti, nic necítí, ale jakmile chce vyklouznout, jeho penis se zachytí o velmi jemné a tvrdé plastové trny.
Ta bolest je tak intenzivní, že zabere veškerou jeho pozornost, přestane se zajímat o svou oběť, a ta může utéci. Násilník trpí bolestí a nemůže močit, dokud RAPEX není odborně odstraněn v nemocnici. Ta samozřejmě podá hlášení úřadům, které mají o znásilnění důkaz.“
Jižní Africe, kde se zařízení prodává, se odhaduje, každých 26 vteřin je znásilněna jedna žena. Problém je tak rozsáhlý, že postihuje nejen domorodé dívky, ale i novorozence.
O výrobek Sonette Ehlersové projevili zájem v Evropě i v Malajsii.
Ivo Krieshofer
Pozn.: Lze předpokládat, že největší zájem bude v Německu a Švédsku…
Podle:
Komentáře
Facebook komentáře
Související články