Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajina? To už je jenom bývalá země, píše francouzský deník

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Návrhy ukrajinské centrální banky, které byly publikovány, naznačují že tyto banky nebudou moct převádět peníze do zahraničí.

Ukrajina se vydává na cestu sebevražedné eskalace proti Rusku a Donbasu, píše se na francouzském webu Agoravox.

Prohlášení několika ruských bank, včetně Sberbank, že otevřou účty osobám, které předloží cestovní pas Doněcké lidové republiky (DLR) nebo Luhanské lidové republiky (LLR), vyprovokovalo skupiny ukrajinských nacionalistů a neonacistů k prudké reakci, kteří vyzvali k uzavření těchto bank působících na Ukrajině.

  • ukrajina-to-uz-je-jenom-byvala-zeme-pise-francouzsky-denik

Tyto frakce (zejména Azov a Pravý sektor) pak napadly několik bank a poškodily také jejich bankomaty, do Sberbank v Kyjevě byl zablokován vstup betonovými kvádry, před vstupem byl natažen ostnatý drát a hořely zde ohně. Lidé byli na plakátech vyzýváni, aby stáhli své finanční prostředky s tím, že tyto banky byly uzavřeny: “Pozor! Banka ze země agresora. Vyberte své peníze co nejdříve! ”

Tyto útoky byly zaměřeny rovněž na ruskou banku Alfabank. Samozřejmě, že ukrajinská policie nikoho za vandalismus nezatkla.

Proti těmto neonacistickým skupinám, kteří jsou skuteční držitelé moci na Ukrajině policie nic neudělá a ukrajinské úřady se rozhodly pouze sledovat jejich pohyb, aby nebyly napadeny. Ukrajinská centrální banka v současné době pracuje s pomocí SBU (ukrajinská tajná služba) na tom jaký druh sankcí bude použit proti některým dceřiným společnostem ruských bank (včetně Sberbank, VTB a Prominvestbank).

Návrhy ukrajinské centrální banky, které byly publikovány, naznačují že tyto banky nebudou moct převádět peníze do zahraničí. Již dříve Sberbank odmítla limit pro výběry svých zákazníků po tlaku ze strany státních orgánů Kyjevě.

Tento typ “reklamy” a akce způsobí monstrózní “run na banku” v těchto bankách. Je zřejmé, že všichni zákazníci budou chtít své peníze převést jinam. Což by způsobilo kolaps ruských dceřiných bank na ukrajinském bankovním trhu.

Ale to, co všichni tito “géniové” ještě nepochopili, že tyto banky jsou také investiční prostředek a banky jsou spojeny s pohledávkami nebo kapitálovými podíly. Sberbank je sedmá největší banka na Ukrajině s více než 805 miliony vkladů, a zaměstnává 2000 lidí. Už jenom postavení Sberbanku na ukrajinském bankovním trhu by mělo donutit ukrajinské orgány, aby zasáhly proti vandalismu a útokům na banku.

Situace znepokojuje Rusko, jak uvedl Dmitrij Peskov, tiskový mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina. Řekl, že Kreml pozorně sleduje, co se děje v Kyjevě, a připomněl, že taková akce by neměla být bez následků pro ukrajinskou ekonomiku.

“Domníváme se, že tento útok na ruské banky zcela zničí investiční prostředí na Ukrajině, ukazuje světu, že je nyní velmi nebezpečné a ekonomicky nevhodné pracovat na ukrajinském území,” řekl Peskov.

Stručně řečeno, tyto útoky nemohou pomoci ukrajinské ekonomice, odrazují zájemce o investice v zemi, ale také prudký pád Sberbanku a dalších ruských bank by mohl přivodit kolaps celého bankovního systému na Ukrajině a vyvolat dominový efekt. V jejím případě jde o sedmou největší banku, která má finanční vztahy s ostatními velkými ukrajinskými bankami.

A jako by to nestačilo, pokud jde o zničení obrazu země ve světě, ukrajinské úřady se rozhodly, že ruské zpěvačce v soutěži Eurovize 2017 by mohl být odmítnut vstup na území Ukrajiny vzhledem k tomu, že zpívala na Krymu v roce 2015….

Ukrajinské úřady, neschopné zrušit blokádu Donbasu, se nakonec rozhodly blokádu podpořit.

Hloupá blokáda, která nezmění politiku obou republik, které proto začaly vyvážet své výrobky do Ruska, jak poznamenal Alexander Zakharčenko. Horší je, že blokáda porušuje zcela Minské dohody a jsou proti zdravému rozumu, uvedl Sergej Lavrov.

Dokonce i zvláštní zástupce OBSE v rámci kontaktních skupin, Sajdik Martin, uvedl, že je znepokojen blokádou a řekl, že tento nebezpečný vývoj musí být zastaven.

“Chci vyjádřit své osobní zklamání a své znepokojení nad touto situací, která nepřispívá k úspěchu minského procesu, ale spíše zhoršuje napětí mezi oběma stranami a má negativní vliv na proces vzájemného usmíření a spolupráci. Tento nebezpečný trend musí být zastaven, “řekl řekl po zasedání kontaktní skupiny.

Jevgenij Satanovskij, prezident Institutu Blízkého východu, se domnívá, že ukrajinské orgány nejsou nyní schopny udržet situaci pod kontrolou v zemi, kde kvůli jejich neschopnosti řídí zemi gangy a podřízení guvernéři.

“Ukrajina se jako země už zhroutila, ale zatím si neuvědomuje, že se rozpadla. Vláda není schopna prosadit zákon a pořádek, a to i v hlavním městě. Jaká je to země? Jedná se o bývalé země, “řekl Satanovskij.

Když se země hroutí, pokušení je tak silné, že se úřady zoufale snaží využít válku jako zázračné řešení. Ve snaze zvýšit napětí s Ruskem, ale i s lidovými republikami v Doněcku a Luhansku, Ukrajina dostala sama sebe do slepé uličky.

zdroj:http://ceskoaktualne.cz/2017/03/zpravy-ze-sveta/ukrajina-uz-je-jenom-byvala-zeme-pise-francouzsky-denik/

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře