Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Purpurové srdce za střelbu na Srby?

  • kosovo_je_srbsko_2010_1
Internetové vydání Albuquerque Journal (ABQJ) uveřejnilo 2. srpna článek, téměř výhradně založený na tiskové zprávě Národní gardy státu Nové Mexiko, že tři členové gardy mají dostat Purpurová srdce „za zranění, která utrpěli během nepřátelských akcí 27. září 2011 v Kosovu.“

Co se tedy na Kosovu stalo 27. září loňského roku? Ó, ano. Američané tam začali střílet na neozbrojené srbské demonstranty, přičemž jich několik zranili. Tehdy jsem o tom psal a jiný blogger užitečně shromáždil výběr z videoklipů, fotografií a základních informací.

Ale vyslechněme si příběh, který podává ABQJ: „Vojáci z Nového Mexika zabránili srbskému davu v proražení hraničního přechodu a možnému zabití skupiny německých vojáků NATO, jak ABQJ informoval v prosinci loňského roku.“

Tak za prvé, nebyl tam žádný „hraniční přechod“, ale kontrolní stanoviště na silnici spojující (okupovanou srbskou provincii) Kosovo a centrální Srbsko. Pravdou je, že se americká vláda domnívá, že „Kosovia“ je nezávislým státem, a snaží se tuto víru vnutit zbytku světa. Tím nejmenším, co by novinář alespoň mohl udělat, je připustit, že se jedná o spornou záležitost. Za druhé, onen „srbský dav“ se skládal z neozbrojených civilistů. Němečtí vojáci měli neprůstřelné vesty, pušky a tanky. Kdo byl ve skutečnosti hrozbou komu? Protože ale sotva může existovat příběh o hrdinství, jehož součástí by bylo, že „naši chlapci“ (či přesněji gardisté Nového Mexika) stříleli na neozbrojené lidi, jejichž zem okupují, musely tyto nepříjemné skutečnosti ustoupit do pozadí.

KFOR v době incidentu prohlásil, že několik jeho vojáků bylo zraněno. Nikdy o tom neposkytli žádný důkaz – na rozdíl od Srbů, kteří si svá zranění dokumentovali pomocí fotografií a nesestříhaných videonahrávek. Ale ABQJ ochotně vysvětlil, že „Purpurové srdce se uděluje příslušníkům amerických ozbrojených sil, kteří jsou zraněni nějakým nástrojem války v rukou nepřítele, a jedná se o bojové vyznamenání.“ (kurzíva dodána)

Nikde tam není zmíněno, co by oněmi „nástroji války“, údajně použitými proti Novým Mexičanům, mohlo být. Nicméně si všimněme, že řečené nástroje musí být třímány „nepřítelem“ v bojové situaci. Takže, jak doznává samotná Národní garda Nového Mexika, kosovští Srbové představují nepřítele a „mírová“ mise NATO je ve skutečnosti bojovou misí.

Soudě podle operačních aktivit KFOR, cílem této mise je dokončit vyhnání Srbů, které bylo započato v roce 1999, a tak vytvořit a zajistit 100% albánský „nezávislý stát Kosovo“.

Na závěr příběhu ABQJ parafrázuje prohlášení generálmajora Montoji, bývalého velitele gardy, který údajně řekl, že to, jak se Noví Mexičané se situací vypořádali, bylo pochváleno americkými „vojenskými vůdci po celém světě“ (?!), protože „zvládnutím konfliktních situací bez použití smrtící síly potencionálně zabránili nové kosovské válce.“

Páni! Nejprve jsme tu měli záměrné střílení na neozbrojené civilisty, které bylo převyprávěno na „Zachraňte gefrajtra Grubera“, a nyní se to změnilo v „potenciální zabránění nové kosovské válce“? Dříve jsem se divil, jak vůbec může americká vláda a armáda ke svým hloupým rozhodnutím dospět, ale dnes, když vidím, jak jsou vzdáleny objektivní realitě, se tomu již nedivím.

Poslední otázka: pokud „smrtící silou“ není ostrá munice, co jí, generále Montojo, prosím pěkně, je? Snad neozbrojení Srbové?


Zdroj: grayfalcon.blogspot.cz, překlad: Karel Hyka

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře