Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

LE PEN: „NECHCI, ABY FRANCIE BYLA V PODRUČÍ USA A NECHCI NÁS ANI NECHAT PODMANIT RUSKU!“

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Francouzská krajně pravicová vůdkyně Marine Le Pen v pátek slíbila, že bude-li zvolena prezidentem a nevzdá-li se Brusel kontroly nad národními hranicemi, nad tvorbou zákonů a nad ekonomickou a monetární politikou, tak povede kampaň za odchod Francie z EU.

Le Pen, která slibovala zbavit se eura a zorganizovat o členství Francie v Evropské unii referendum ve stylu Brexitu, nedávno vypadala, jako by svůj postoj změkčila, když říkala, že je otevřená tomu, aby „společná měna“ koexistovala spolu s národní měnou.

  • le-pen-nechci-aby-francie-byla-v-podruci-usa-a-nechci-nas-ani-nechat-podmanit-rusku

Tato vůdkyně Národní fronty (FN) promlouvající ke shromáždění zahraničních korespondentů řekla: „Svůj názor na tento proces jsem nezměnila, nechám to ohledně EU na Francouzích.“

Zvítězí-li v hlasování 7. května, tak řekla, že okamžitě zahájí s EU jednání o obnově „čtyř základních typů suverenity: územní, ekonomické, monetární a legislativní.“

Tato diskuse, která se bude točit kolem Francouzské výzvy k obnově vnitro-evropských hranic a schopnosti přijímat, bude trvat posledních šest měsíců před zorganizováním referenda o ‚Frexitu‘.

„Buď zajistím návrat těchto čtyř suverenit a budu Francouzům radit, aby v nové Evropě národů zůstali, nebo se mi to nepovede, a potom jim budu radit, aby EU opustili.“

„U mě nepřipadá v úvahu, abych lid zradila.“

O euru Le Pen řekla, že „nikdy nebyla nepřítelem návratu k nějaké formě společné měny,“ když se jako o modelu zmiňovala o někdejší Evropské měnové jednotce (ECU), což byl před eurem měnový koš, který fungoval vedle národních měn.

Loňské průzkumy ukázaly, že francouzští voliči jsou proti odchodu z EU, ale konfliktnější postoj měli ke společné měně

Le Pen přiznala, že z tzv. Frexitu mají Francouzi „strach“, ale na euro pohlíží jako na „milník“.

„Brusel euro v Řecku použil nikoliv jako měnu, nýbrž jako nůž, který jste té zemi vrazili do žeber, abyste ji donutili, dělat to, co její lid nechtěl,“ obviňovala.

Na proti-EU a proti imigraci zaměřenou Le Pen se pohlíží jako na jednoho z hlavních favoritů na francouzského prezidenta s tím, že průzkumy ji běžně ukazují účastnit se květnového kola voleb proti konzervativnímu kandidátovi Francois Fillonovi.

Pod jejím vedením jde FN od nárůstu podpory k dalšímu nárůstu, když nejvíce hlasů dostala ve francouzských volbách do europarlamentu v roce 2014.

Stejně jako Donald Trump i ona má vřelé vztahy s Vladimirem Putinem z Ruska.

V pátek vyhlásila, že ona nebude ničí loutkou.

Když vykreslovala svou vizi multipolárního světa, tak řekla: „Jsem zcela svobodná žena.“

„Nechci, aby Francie byla v područí USA… A nechci nás ani nechat podmanit Rusku.“

zdroj:http://freedomeurope.eu/le-pen-nechci-aby-francie-byla-v-podruci-usa-a-nechci-nas-ani-nechat-podmanit-rusku/

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře