Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Osa Moskva-Peking-BRICS zvítězí

„Epocha dominování Západu v ekonomice a politice končí. Pozorujeme konec velmi dlouhé epochy dominování historického Západu, dominování ekonomického, finančního a politického". Lavrov
Podle jeho názoru se pokouší Západ zachovat si dominování umělou cestou díky sankcím a vojenské síle.

„Dnešní Evropa není nezávislá… US nás (EU) zavlékají do křížové výpravy proti Rusku, která je v rozporu se zájmy Evropy,“ řekl bývalý francouzský ministerský předseda Fillon, přičemž šéf-ekonom Bremen Landesbank k tomu dodává, že důsledkem US politik jsou „nezměrné škody spočívající v situaci zvýšených geopolitických rizik pro lid EU.“

  • osa-moskva-peking-brics-zvitezi


V důsledku sankcí proti Rusku má hospodářství Evropské unie značné ztráty. Výsledky průzkumu rakouského ústavu pro výzkum hospodářství (WIFO), zjistil, že v důsledku sankcí proti Rusku bude v Evropské unii zrušeno 2,5 milionu pracovních míst a škody způsobené hospodářství zemí Evropské unie dosáhnou 109 miliard eur.

Německo pocítí negativní následky sankcí a odvetných protisankcí Ruska nejostřeji — o práci přijde 500 tisíc lidí a ekonomika ztratí 29,9 miliard eur. V Polsku a Itálii je ztráta pracovních míst prakticky na stejné úrovni — 302 tisíce a 300 tisíc lidí. Škody způsobené hospodářství EU se ale budou lišit: v Itálii to bude 16,3 miliardy eur a v Polsku 5,4 miliardy eur.


Sankce však nebudou mít zhoubný vliv na BRICS. Osa Moskva-Peking-BRICS zvítězí, tvrdí šéf-ekonom Bremer Landesbank Folker Hellmeyer. Dominance Západu už je za námi. V 90. letech tyto země představovaly 25% světového ekonomického produktu. Teď představují 56% světového ekonomického produktu a 85% obyvatelstva světa. Kontrolují 70% světových rezerv zahraničních měn. Ročně v průměru rostou o 4%-5%. Jelikož Spojené státy nejsou připraveny podílet se na moci mezinárodně (tj. změnami v hlasování a jmenování v MMF a ve Světové bance), tak budoucnost těchto zemí spočívá na nich samotných, aby si vybudovaly svůj vlastní finanční systém pro sektor vynořujících se trhů. Vytyčují svoji budoucnost. 

EU je v současnosti vtahována do konfliktu, který způsobily Spojené státy, protože se nedělí o moc a dělit se nechtějí. Čím déle budeme v EU prosazovat tuto mono-polární, hegemonickou, imperiální politiku nadřazenosti, mezinárodní diktatury a agrese, tím vyšší ta cena pro Evropu bude. 

Skutečností je, že ty vynořující se země se emancipují z kontroly US. To je zjevné z tvorby institucí konkurujících Světové bance (AIIB) a MMF (Nová rozvojová banka) vytvářených osou vynořujících se zemí. Tím popudily pořád panujícího hegemona. Současná ohniska mezinárodních konfliktů Afghánistán, Irák, Sýrie, Libye, Egypt až po Ukrajinu jsou toho projevem, v podstatě jsou to jasně identifikovatelné mocenské konfrontace mezi US a všemi ostatními zeměmi.

Nedávno Africký národní kongres vydal prohlášení, které pobouřilo Západní státy. Prohlášení mělo název A Better Africa in a Better and Just World, ve kterém vyzývají země, aby se odvrátily od USA a nasadily kurz směrem k Rusku a Číně. Africký národní kongres tak dává jasně najevo, že se odvrací od neoliberálního systému a spolupracuje se státy BRICS. Tím Západ s USA prohrávají svůj boj o Afriku.

Z Afriky se stává druhá Čína. Už před šesti lety se Čína stala největším obchodním partnerem Afriky. USA byly odsunuté na druhé místo. No a Afrika se Číně odvděčila. Čínský import do Afriky porazil ten americký rozdílem třídy 3:1! USA v Africe ztrácí, nejen proto, že zde používá hrubou vojenskou sílu, aby měnila nepohodlné režimy, ale také proto, že prostě zaspaly dobu. Na druhé straně, Čína se nemíchá do politiky jiných režimů a raději obchoduje, tím vítězí. 

Obchodní obrat Číny se zeměmi Afriky se v roce 2011 zvýšil na 160 miliard USD a africký export do Číny se za posledních 10 let zvýšil z 5,6 na 90 miliard USD. USA dosud čerpaly 40 % své ropy z Nigérie. Zde vedl Peking obzvlášť intenzivní jednání. Afrika má kromě ropy také zásoby minerálů, diamantů a kovů. Ameriku brzdily v hospodářské soutěži s Čínou výdaje na války v Afghánistánu a Iráku. V zápase o přízeň afrických vůdců nemůže obstát. Tyto důvody vedly americkou administrativu k jednoduché a pro ni typické metodě - vojenské. Roztahuje se po celém kontinentu a koncem roku 2007 vytvořila americké armádní velitelství pro Afriku (AFRICOM) s hlavním úkolem být organizačně vojenským centrem v obraně proti narůstajícímu hospodářskému a politickému vlivu Číny. Následně v případě potřeby politiku nahradit specifickými metodami.

Američané se ani svými záměry v Africe a důvody vytvoření AFRICOM netají. Ministerstvo zahraničí a ministerstvo obrany USA vydalo zprávu, že "přírodní bohatství Afriky je atraktivním cílem pro Čínskou lidovou republiku, jejíž ekonomika roste o 9 % ročně a má nenasytnou potřebu ropy ... Základním cílem AFRICOMu je ochrana přístupu k uhlovodíkům a dalším africkým strategickým surovinám, aby Čína nebo Rusko nezískaly výhody nebo výhradní práva ...".

Tak jako již nejméně 15 let maskuje i nadále Washington své zájmy nutností bojovat s terorismem. Prý se islámští teroristé přesouvají z Blízkého východu a Pákistánu do Afriky. Pansahelská iniciativa a Transsaharská iniciativa jsou protiteroristické programy stvořeny z iniciativy USA. Ekonomicky slabá Francie je zavlečena do všech válek na západě Afriky. Pokaždé to hrozí zhoršením její vnitropolitické situace, ve Francii dochází k bouřím emigrantů z těchto zemí.

Boj proti terorismu se využívá na rozdmýchávání etnických válek a náboženské nesnášenlivosti mezi kmeny severní, západní a střední Afriky. Příkladem "čistých" úmyslů amerických speciálních sil a francouzských legionářů a jejich boje s terorismem je případ Libye. Zákonný vůdce Libye byl zabit, čínské společnosti přišly o 5 miliard USD a ze země byly vytěsněny.

Zajímavý poznatek. Kamkoliv přijde Čína se svými zájmy, ihned se objeví teroristické skupiny. Nicméně situace Spojených států už není taková jako v minulosti. Bitvu o Afriku Spojené státy prohrávají.

Dalo by se s nadsázkou říci, že Afrika je čínská. 





Zdroj: http://www.globalresearch.ca/german-banker-obama-is-destroying-europe/5454736

http://cz.sputniknews.com/svet/20150905/1068747.html#ixzz3kwObowyt

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1247-cina-v-africe-porazila-ameriku-kdy-skonci-svetova-dominance-dolaru-.aspx

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře